Споделена история от Тинейджърски

Нямам женствен стил
Хей. Пише ви момиче, което тази година ще бъде абитюрентка. Проблемът ми е, че нямам женствен стил и това ме побърква. Всеки ден се обличам почти еднообразно. Ходя с дънки, някаква блуза, суитчер и маратонки. Моите съученички и те повечето ходят така, но някак си нещата им са по-прилепнали и слагат и ботуши с платформи и са си като изявени жени, а аз съм и ниска и дънките ми се набират и все едно съм някаква смъкната, колкото и да са по мен пак се набират, а като ги отрежа стават по-зле. Гледам в рейсовете такива момичета от които се комплексирам и плача като ги видя. Високи, с токчета, с кожени клинове, пухкави елечета, с коси до кръста, стилен грим, нищо общо с мен. Направих грешка да си орежа бая косата отпред и сега до бала няма шанс да стане всичкото до кръста, а пък и не ми е толкова гъста и естеншъните се смъкват и не седят. Имам и аз клинове, но и те се набират доста, на токче не мога да стъпя, имам едни платформи, един път излязох с тях и се върнах с надути от болка крака, никаква идея нямам на бала как ще ходя. Момчетата от класа постоянно гледат снимки на едно момиче, което познавам и е много надута, но е адски красива, има уникална коса, грима си го прави като професионален, стилно се облича, все казват.. леле ако имахме такава в класа щяхме да я боготворим.. и се държат с мен като с момче. Винаги съм смятала, че за да си стилен всичко трябва да ти е в черно като на Ким Кардашиян и така всичките ми дрехи изглеждат еднакви, а нашите не искат да ми купят други, защото имам много, но всичките са някакви суитчери и блузи с надписи, само якетата ми са розови, не знам как съм могла да си ги купя и са ми и дълги и изглеждам още по-ниска. Ходя с разни фиби, защото косата отпред ми е къса, отзад дълга и това отпред се къдри колкото и да го изправям и затова го махам да не го гледам. Виждам как момчета, които ме кефят не ме заглеждат навън и като забележа какви момичета гледат се пукам от завист, винаги си казвам, че трябва малко по малко да се опитвам да се доближа до образа, които искам, но имам тъмна коса, тъмни очи, тъмна кожа, а за мен идеала е да си бяла със сини очи и руса коса и висока, нямам как да постигна това, ще си изгоря косата, лещи не мога да слагам, бяла няма как да стана, нито висока. Уча другите да се приемат каквито са, но самата аз не мога. Не знам какви дрехи да си купя, за да бъда като тези модели от списанията и да излъчвам женственост, сега с тези маратончици и набрани дънки съм като 12 годишна. Даите идея как и какво да съчетая и как да се променя? Майка ми няма хубави дрехи, нито се гримира, за да ми помогне, за нея и така съм си добре, но аз искам да имам вид на готина мадама, а съм далеч от това, овивам се в разни шалове, не нося диколтета, нямам големи гърди и няма смисъл, имам комплекс, че съм ниска, токове не търпя, ходя на криво с тях, рокли имам, но все са до коляното, защото са предназначени са по-високи и затова не се харесвам с тях, като цяло не съм доволна от видяното в огледалото, няма кой да ме научи как да се гримирам и правя там една крива очна линия колкото да не съм без грим, защото изглеждам като недовършено платно. Като гледам видео уроци в интернет и ги приложа после изглеждам като плашило, нямам усет за грима, ако бях се родила момче щях да съм уникален, имам супер вкус за момчешко облекло, нямаше да има по-стилен от мен, но сега ми е супер трудно, виждам травестити, които са сто пъти по-женстени и красиви от мен, чак им завиждам. Какво да правя? Даите ми идеи. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Бъркаш женствеността с модерния кукленски преходен стил.
Каква женственост и елегантност на 18, бе момиче? Ти си си още девойка, да не казвам дете. Радвай се на младостта си и не се занимавай с глупости. Нито от службата те гонят за външен вид, нито нищо. Има време и ти да остаряваш и да се чудиш после как да си криеш годинките с парцали и боички. Като не ти идва даден стил на обличане отвътре не се измъчвай. Ще изглеждаш още по-смешно и изкуствено.

2.   И аз като ученичка бях така, просто не ми стояха дрехите като на другите момичета. До бала си не бях обличала пола или рокля, но после нещата си дойдоха на мястото. Аз се рових из списания и в интернет за снимки на звезди, гледах как ср обличат в ежедневието и си копирах стила им, като гледах да са с моята фигура, после постепенно започнах сама да комбинирам дрехите. А за грима, черен молив и спирала е напълно достатъчно за ежедневието. Има много удобни обувки с по-дебели и стабилни токчета, можеш да си харесаш някаква визия от интернет и да отидеш в някой голям магазин и да пробваш как ще ти стои. Малко ще те гледат на криво продавачките, но какво ти пука. Панталоните и дънките ти стоят развлечени, защото такива модели ти купуват вашите, и на мен такива ми вземаха, докато не влязох в един магазин и пробваш 10 чифта и видях кой очертава тялото ми. Другито, което забелязах е, че майка ми ми купуваше по-голям номер дънки и те се разпуснаха. Може да съчетаеш обикновен клин с боти с дебели токчета и ризка тип туника с колан под бюста. Стои младежко и стилно. Между другото, в магазините за дрехи втора употреба има доста добри попадения и ако вашите нямат пари за да ти купят нови дрехи, може да си намериш доста сносни неща оттам.

3.   Защо си мислиш, че разни клинове и 2 кила грим са красиви? Аз пък предпочитам момичета като твоя стил- дънки тениска или нещо от сорта и кецове (е има адски много различни модели и зависи) Не знам дали съм само аз, но смятам платформите за най-грозните обувки изобщо. Единственото по-грозно са едни грозни "ботуши" дето са изработени от същия материал като домашните ми чехли :Д.
Момче съм btw.

4.   Офф милото :))) опиши фигурaтa си, зa дa могa дa те нaсочa към подходящите кройки, товa, че ти се нaбирaт дънки/клинове предполaгaм е зaщото не си уцелилa твоят номер. Вероятно си вземaш по- мaлки, зaрaди ръстa, което е грешкa. Колко си високa, кг, тип фигурa- пясъчен чaсовник, трaпец... дaй мaлко инфо.
Зa по- дребнички по- принцип високaтa тaлия е решение. Или колaн в нaй- тънкaтa чaст нaд кръстa. По къси ризи, блузи, сaкенцa и прочие, нaй- много с дължинa до между пъпa и слaбините. Повеме от товa ще те " нaбивa ". Aко си с по широк хaнш, полa- трaпец или прaв, свободен пaнтaлон/дънки, в никaкъв случaй клин. Aко си леко пухкaвкa, но рaвномерно, прaвa полa с високa тaлия, с дължинa нaд коляното ще издължи фигурaтa и съответно ще изглеждaш и по- слaбичкa. Кaкъвто и дa е потник в подходящ цвят, с късо сaко/елече, ( до кръстa, леко покривa полaтa с високa тaлия) отворено, незaкопчaно и колие в тон с обувки/чaнтa.
Също роклите в стил " прегърни ме " стилизирaт стрaхотно фигурaтa, aко имa мaлко коремче, дължинaтa и формaтa нaдолу, според хaнш/крaкa/височинa.
Но тaкa, дa не говоря нaпрaзно, опиши ми фигурaтa си, рaзбрaх, че си мургaвa, ( толковa много цветове носи мургaвaтa кожa:)) кaкъв цвят е косaтa ти също пиши.

5.   Не е нужно да се променяш. Защо искаш да бъдеш като другите? Бъди себе си. В това ти е чара. Бъди различна от другите. Започни някаква малка работа колко да събереш пари за дрехи, но не като останалите. За да бъдуш стилня носи нещо кято дънки, кецове, тениски и ризкаи чанта през рамо. Хем е стилно, хем спортно. Не е нужно да се променяш. Приеми се такава каквато си! Зящо трябва да си руси със сини очи, то и аз искам, но не мога и се приемам такава. Не искам да бъда идеална. Имам се недостатъци и не ме интересува. Доколкото до момчетата, то все някой ще те хареса дори и да не си "идеал". Бъди себе си! Дано да съм помогнала ммомчетата -

6.   Женствеността не е само до обличане, а излъчване..

Трябва да балансираш нежност, невинност, крехкост, но и да бъдеш
със силен характер. Момчетата ги привличат самоуверените момичета,
не надувките, не мъжкараните, а тези които драпат с зъби и нокти, не
се предават и постигат целите си.

Гледай да си вдигнеш самочувствието, не се прави на такава каквато
не си, защото дори и да харесат новата ти визия - рано или късно ще
си проличи истинската ти душа. Бъди себе си! Ако е писано сега някой
да се влюби в теб, ще се влюби в самата теб, ще обича и недостатъците ти и красотата ти! Всеки е красив по своему.
Усмихвай се повече или поне искрено.

Късмет!

7.   Аз пък постоянно виждам ниски красивици, стилно облечени и т. н. А и ме съмнява да си чак толкова ниска. Аз като бях около 155см си намирах тесни дънки, които не се набираха, така че пообиколи магазините, няма как нищо да не си харесаш. Колкото до обувките, не е нужно да са високи, можеш просто да си вземеш ботуши до коляното, съвсем леко повдигнати. А какво да си купиш, ами аз като зацикля в избора на дрехи гледам в tumblr, we heart i, pinterest etc. Пишеш примерно в гугъл, , tumblr outfits for autumn/spring/winter/summer " и така ти излизат доста, все нещо ще ти допадне, а то най-важното е ти да си се харесваш и да се чувстваш добре. :)

8.   Същата съм като теб, само дето догодина завършвам. Обичам да нося неща, които не са прилепнали, футболни екипи и т. н. И аз искам да съм като другите, ама не мога даже да се гримирам като хората, а и не обичам като цяло грима. На токове изобщо не мога да стъпя. Един път отидох с тях на даскало и едва се прибрах :Д Само дето съм висока и не ми трябват, но все пак повечето хора не вървят като спънати като мен. Ако си се харесваш ти така, не се променяй, само защото в днешно време се харесват онзи тип момичета дето и ти си описала в историята. Има такива, които харесват такъв тип момичета като теб. И относно това за сините лещи, русата коса и бялата кожа. Мога да ти кажа, че и аз имам сини очи и руса коса, но това не пречи на хората да се подиграват, че ходя облечена като момче. Това не е гаранция, че ще те харесат. Та моя съвет е да не се променяш, ако си се харесваш така не го прави. Ако наистина обаче не се чувстваш на място, направи промяната заради теб, не заради мнението на хората.

9.   Момче съм и не мога много да ти помогна, НО ще опитам. Ако имаш що-годе прилично тяло (не си дебела), слагаш тесните дънки, някаква тясна блузка нагоре(да не ти пука, че гърдите са ти малки, защото повечето мъже реално не се интересуват толкова много), едно ПРИЛИЧНО(не пухкаво елече, че това е яко ку*венско) яке и някакъв тип кожени черни обувки с няколко санта платформа и си готова. Даже си те представих.
Косата на преса и да се спуска надолу или на опашка. Ноктите да не са гризани!!! Може да ги лакираш в черно или само заздравител, или както се нарича тоя безцветния. Хигиената на макс, лек парфюм и това е.
Аз лично момичета с грим НЕ харесвам. Обаче ако смяташ, че се налага, може да сложиш една спирала. Гледай клипове, експериментирай, помоли майка си или каквото измислиш.
И недей да се стремиш да ставаш стереотипната кукла Барби, защото любовта ще я усещаш само между краката.
Важно е и да се усетих като жена, защото ако не се чувстваш комфортно, тогава ще ти личи и както и да изглеждаш просто няма да имаш излъчване.
За това, че си с тъмна коса, кожа, очи... почти всички сме така. Аз само дето съм със светла кожа, иначе тъмна коса и очи. Просто като народ сме такива. Давай по-смело и си изкарай хубаво на бала.

10.   За комплекса ти към височината има една приказка високите гаргите ги серът. Не се задъболчавай много в тая мода и външен стил.

11.   Миличка, разбирам колко е драматичен един такъв проблем на твоята възраст, но напразно се тревожиш. Истинската елегантност това е собственият стил, а човек не се ражда с него. Това, което виждаш у съученичките си, не е стил, а подражание. Стилът се създава с времето, с опита на жената. Все пак мога да ти дам някои ориентири:
Не прибавяй, а отнемай. Когато според твоята преценка не изглеждаш добре, махни нещо от тоалета си, а не обратното.
Избирай семпли дрехи - изчистени като кройка, с колкото се може по-малко украшения по тях. Не смесвай много цветове по себе си - максимум три цвята, единият от които неутрален - бяло, черно или сиво.
Същото се отнася и за прическата - колкото по-проста, толкова по-изискана ще изглеждаш.
Най-сигурният начин да изглеждаш старомодна, е да копираш буквално модата. Модните тенденции са пожелателни, те са само дизайнерски предложения и от там нататък всяка елегантна жена си преценява кое е за нея и кое не.
Силният грим е признак на ниска култура.
И най-важното - здравата жена изглежда добре. Спортувай, грижи се за кожата си, яж плодове, не пуши, поддържай тонуса си.

12.   описваш много проблеми с външния си вид, много от които са решими. е, ръста, цвета на кожата и косата си трудно можеш драстично да промениш без да стане грозно.
обаче за дрехите не е толкова трудно - отиваш в магазин, харесваш си и мериш кое как ти стои. въпросът с финансите не е маловажен, така че търсиш подходящ за джоба си магазин.
не знам как изглежда косата ти, но за мен тъмна коса е хубава, стига да е гъста и лъскава. дължината може да е най-различна, не знам защо си решила, че трябва да е до дупето.

13.   За втори път пиша в сайта и реших да отговоря на всеки един човек.

Към коментар 1 Идва ми стила, знам как да съчетавам дрехите, ако отида в магазин с дрехи тип кукленски веднага ще се справя, просто преди имах по-размъкнат стил и не съм си купувала такива неща. Не мисля, че ще изглеждам смешно.

Към коментар 2 Аз нося рокли и поли, просто много рядко. На мен всички дънки са ми по мен и очертават дупето ми, просто съм ниска и се набират. Няма нужда да пазарувам от втора ръка, имам много пари, но имам 3 гардероба пълни с дрехи и ми е неудобно да искам още. Работата е там, че като ги понося 5-6 месеца и вече си мисля за грозни.

Към коментар 3-Платформите са хубави, издължават краката, а ботушите които споменаваш уж приличащи на домашни чехли са си идеални, нямаш си на идея оригиналните колко топлят и колко хубаво седят, виждал си някакви за по 10-15 лева които са от гадна материя и са смачкани, я погледни в мола тези за 700 и пак помисли, лично на мен зимата ми държат.

Към коментар 4 -фигурата ми е като на Саша Маркина, само че съм малко по-ниска от нея, 168см съм и 46 кг. Формата на тялото ни е еднаква. Точно обмислям и утре ще ходя да си накупя дънки с висока талия, днес си взех едни и си сложих къса риза и сако и платформи и станах друг човек, така че утре е ден за смяна на гардероба. Косата ми е светло кестенява. Не съм баш мургава, имам много черни познати, по-скоро не съм бяла като сняг, нито черна, най-светлото на мургавото, които се доближава до бяло, на снимки излизам доста по-бяла.

Към коментар 5- прочети каквото написах на коментар 2. Мерси иначе.

Към коментар 6 -пред хората имам самочувствие до небето, особено като се наглася се харесвам, но повечето ми дрехи са от скейтърския ми период и сега се опитвам да премина към женствения и още не съм си взела достатъчно неща. мерси иначе.

Към коментар 7 - 168 см съм. иначе в сайтовете, които спомена гледам редовно, но само някой от нещата успях да ги намеря на живо и си купих.

Към коментар 8- да и аз веднъж с токове се прибих, но в центъра. радвай се, че си висока. благословена си. относто русата коса и сините очи, да ти може сега да ходиш като момче, но като режиш и станеш мацка, изправиш косата и сложиш грима ще е друго, а аз трябва да се боядисвам и да слагам лещи, а ти го имаш наготово.

Към коментар 9-слаба съм. косата винаги ми е изправена или на конска опашка, не ги гриза, лакирам се парфюм ползвам, мерси за това отностно бала

Към коментар 10- е мерси, но ако стана 10 см по-висока бих била щастлива

чакам да видя другите два неодобрени все още коментара, за да отговоря на тях
благодаря на всички за съветите, спрях да спазвам малко точките и главните букви, защото се изморих, но оценявам помоща ви, утре ще ходя да си взимам нови неща, нашите се съгласиха, имам си цял списък и се надявам да открия каквото ми е нужно и малко от малко да имам женствен стил. целувам ви.

От авторката

14.   Пенелопе Круз, Ева Лонгория и много други, са с черни очи, черни коси и мургавки и са супер красавици, разгледай техни снимки, разгледай и на някоя звезда, която смяташ, че има подобна на твоята фигура и обърни внимание какви кройки носи. Много важно, да не кажа най-важното, според мен са стойката и походката, ходи и стой изправена (можеш да се упражняваш с точилка зад гърба, която се държи на свивките пред лактите, това е упражнение за изправяне на гърба) прави малки крачки, гледай напред, не се свивай и скривай, работи върху самочувствието си
Никой няма да те харесва, ако ти самата не се харесваш.

15.   аз съм момиче на 20 и съм висока 155. ръста никога не е оправдание, че дрехите не ти стоят хубаво! Ти не си знаеш размера просто. Почти всяка рокля която съм си купила ( а аз друго освен поли и рокли не нося), съм я давала на шивачка да ми я стеснява на някои места и да я скъсява задължително. не винаги можеш да си намериш точната дреха за твоето тяло, за тая цел си има шивачки, които вземат 3 лв да ти скъсят дънките и да не се оправдаваш че ти се набират. Женствеността не се изразява в дрехите които носиш, а по излъчването ти, държанието ти и т. н. Моята коса не е до кръста, и какво? Нямам пухено елече (и никога не бих искала да имам), платформи не нося, защото това е супер НЕ женствено, .. и какво, сега ще ми кажеш че по твоята логика не съм женствена ли? Как искаш да приличаш на нещо различно като се обличаш като тийнеджърка- кецове, суитчъри, дънки и т. н., .... промени си първо мисленето, после гардероба и ще се получи това което искаш.

16.   Винаги може да се промениш външно, стига желание да имаш всичко става! И аз тази година съм абитуриентка стила ми не е кой знае какво, но ще пробвам да ти дам някой и друг съвет. Аз слушам метъл и често нося черно. Черното е възможно най-елегантния цвят поне според мен. Стила ми е следния тениска на група и клин (тениската е моя стил, а клина подчертава фигурата). Нося и анораци, често те са ми широки понеже съм много слаба, но да ти кажа, че като сложиш тесни дънки или клин изглежда супер яко. Не винаги е задължително широките дрехи да стоят грозно зависи с какво са съчетани, на мен лично много ми харесват по-широките дрехи. Например има един суичър, който взех от приятеля ми, защото е много готин и си го нося с дънки и чесно казано много хора са ми казвали, че стои страшно сладко. Та идеята ми е просто си купи тесни дънки и ако наистина са много широки ги занеси на шивач да ти ги преправи. За блузите с деколте и аз ги избягвам, защото нямам кой знае колко материал. Вземи си сутиен с много подплънки и избягвай острото деколте. На мен лично много ми харесват тези блузи на една страна и отдоло ги нося със някакъв потник. За роклите, аз не нося много рокли, но има много хубави рокли по тялото купи си някоя в сиво примерно, и ниски черни обувки с платформа (5-6 см). Не се притеснявай и аз съм ниска и не мога да ходя на високи обувки и за това си предпочитам кецовете! За грима какво да ти кажа аз използвам само фон дьо тен и спирала и е достатъчно за ежедневен грим, понякога и очна линия слагам ама само когато имам време, иначе ти като не можеш да слагаш очна линия една спирала ти стига за да подчертаеш очите си. Косата не знам каква ти е за да ти кажа какво да я правиш. Моята е леко чуплива и за това я изправям. но понякога я правя на небрежен кок като изкарвам някой и друг кичур и го навивам с маша, или се къдря със ретро преса! Може да си купиш професионална преса за коса, те изправят по-добре и държи повече (вземи и нещо за защита от горене, кристли примерно, аз ползвам на Victoria Beauty BLACK Professional). Слагаш и малко вафлички в корените аз ги слагам на долен пласт, за да не се виждат, след това топираш малко и пръскаш много малко лак (малко за да не изглежда мазна). Това e представи си този вид: сиви кецове (с лека платформа), черен клин по теб, сива блузка също по тялото ти, някакво колие, малко спирала, изправена коса с обем. Трябва само да имаш самочувствие, че си красива и си се постарала и да не ти пука толкова за мнението на другите. Късмет в постигането на перфектната външност! :)

17.   Н 4 съм, че ти си по- високa от мен(158 см:-). Чудесно е, че си избрaлa и хaресaлa стил, сaмо трябвa дa пробвaш, че дa се убедиш. Зaложи нa тъмнa долнa и светлa/яркa горнa чaст, сребристо, червено, зелено, розово- ще ти отивa нa цветa кожa и косa, пробвaй. Потник с високa поло якa и V деколтетa сa зa по- мaлки гърди, изглеждaт по- добре:).
Нaй- вaжното aвторке, кaто се нaкокониш, никогa дa не си зaбрaвяш усмивкaтa.