Притеснителен мъж
Става въпрос за интелигентен мъж над 30 г., който видимо се притеснява от мен. В говора му се усеща и много му личи. Понякога не е такъв, говорим си, много ми е хубаво с него. Случвало ми се е да ме гледа втренчено. Свободен е и не се е женил досега. Аз също се притеснявам понякога с него. Случвало се е и да е леко рязък или да не ми обръща внимание, но напоследък го забелязвам, че ме гледа някак особено. Въпроса ми е към мъжете, които са леко притеснителни с жени как показват на една жена, че я харесват и какъв тип жена предпочитат - по-скромна или по-самоуверена.

Коментари

1.   Общувай си нормално с него и в никакъв случай не флиртувай, не нахалствай и не го гони в началото. Просто се дръж приятелски и "безполово", но с подчертан интерес.

2.   Показваме го по нелогични и противоречиви начини, точно защото сме притеснителни и трудно показваме чувствата си. А иначе определено предпочитаме по-скромни жени, които в същото време показват някакъв интерес към нас. Но като цяло не сме добър избор за партньор, защото всяка жена иска мъж на място до себе си, а не такъв, който вечно се притеснява и не поема никаква инициатива в живота си. Жената някак не чувства сигурност в такъв мъж, най-много да ? е интересен в началото, но бързо писва. Естествено има си има и изключения, това не е закон.

3.   Просто му кажи какво чувстваш. Много е вероятно да те харесва, но нещо да го възспира. Ако не си говорите няма как да стане.

И не каза на колко години си. Това за мен например е много важен фактор. Аз на 27 години смятам, че ВЕЧЕ не мога да бъда с някоя с повече от 2-3 години по-малка от мен.
Момичетата до 25 години просто много разочароват. Мислят си явно, че са безсмъртни. Как можах да се влюбя в дете, което не знае какво иска.

4.   Аз също съм страшно притеснителен. На 26 съм с 2-3 сексуални контакта. Как показваме ли? Ами опитваме се, да се правим на по-отворени и в крайна сметка така оплескваме нещата, че предизвикваме отвращение в момичето.

5.   Ей всеки като ви гледа и вече край - влюбен! Скъпа мъжете може да те на**ат 10 пъти и пак да не са влюбени, камо ли за един поглед. Те НЕ са като нас :)

6.   Авторката: на една възраст сме с този мъж. Ще послушам номер 1. Благодаря ви за коментарите.

7.   ако мъжа е в първа група на някоя ЦДГ те спуква от бой и ти става ясно чи тъ убичъ!
ако обаче смяташ, че го притеснява женското ти присъствие!!!! по добре го лиши от него срещу теб стои закоравял маструбатор, ако до 30 си останал притеснителен има причина!!! и по-добре да не я научаваш!!!

8.   Номер 5 говорим за зрели мъже не за развратни момиченца.

Потърси за тази от русе с рекорда за 1026 сексуални акта за 24 часа и се вижте какви сте.

9.   Номер 7 се е изразил много правилно. Аз съм номер 5 и тъй като тук всичко е анонимно, няма какво да крия, че аз самият съм също един закоравял мастурбатор. В присъствието на момичета, особено такива, които биха ме привлекли сексуално ставам доста притеснителен. Разтрепервам се, променя се интонацията на гласа ми и се излагам. Не мисля, че има лек за такива като мен, които вече са преминали пубертета и студентството. Не ми е приятно хич, но вече се примирявам, че ще си остана стар ерген.

10.   Номер 8, аз с тая от Русе грам прилика нямам и очевидно не си разбрал/а какво имам предвид - говорила съм с много много мои приятели и познати момчета, защото и аз все си мислех, че тоя ме харесал оня ме харесал. Те всички казаха едно и също - целта на всеки мъж е да си легне с теб, това което за нас е влюбване за тях е просто нагон, който може да се изпитва към няколко жени едновременно. Шокира ме дори, че някои споделиха, че това, че са гаджета с някое момиче не гарантира нищо и че е нужно много време за да се влюби мъж. Който мъж отрече това просто лъже!
От истината боли, ето дори и к*рва ме изкараха без основание някои хора като 8ми номер, но както казах това съм го чувала от мъже, не съм го чела от комополитан, не си го измислям и т. н.

11.   От авторката до номер 5: далеч съм от мисълта, че е влюбен и никъде не съм го написала. Той обаче напоследък се държи странно при положение, че се познаваме от години. В сряда пак говорихме, той заеква леко когато говори с мен. За пръв път в живота ми някой мъж се притеснява от мен и не знам как да си обясня неговото поведение. Това, което аз виждам е, че той е развълнуван, не знам какво чувства или си мисли докато си говорим.

12.   Авторката: номер 9, точно така се държи, както си го написал. Най-сетне ми просветна каква е работата. Той ми е колега, въобще не съм си мислела, че го привличам по такъв начин. Значи затова ме гледа така.

13.   Авторке, мъжете обикновено избягват жени израснали без бащи. Ако си от тези, недей да виниш момчето. Явно е разбрал че си търсиш някои който да те ''осинови'' и заради това се е стреснал. Всеки иска незвисима и уверена жена до себе си все пак, а не комплексирана от липса на бащина обич нагаждачка.

14.   Извинявай номер 10 не съм искал да те изкарвам курва. Но какво значи това, че с който правите секс го обичате? Нещо много бързо се влюбвате и разлюбвате.

И докато слушаш другите женски индивиди, които с опита и разочарованието от мъжете си те насочват да бъдеш студена с нас, ще си бъдеш кукувица.

Но какво да казвам аз, на един мъж ли ще вярваш или на "добрите" си приятелки. На вас природата е такава - удуши другата и се радвай, че си й разбила живота.

15.   Номер 13 въобще не си нормален. Израснала съм и с двамата си родители и с по-голям брат. С баща ми се разбирам чудесно и много се обичаме. Живея в жилище купено от него. Самостоятелна съм, работя и се издържам сама. Не искам въпросния мъж да ме осиновява. Харесвам го и се надявам да поговорим като големи хора ако той все пак се престраши. Авторката.