Самозаблуда?
Здравейте!!! Реших да пиша в тази категория, защото искам да чуя мнението на възрастните с повече опит от мен. Не мисля друг би имал по-точни отговори.
Има ли смисъл да се надяваш, когато виждаш, че човекът, в който си влюбен, не ти отвръща със същото? Ти си лягаш и се събуждаш с мисълта за него. Когато го видиш, се вълнуваш. Знаеш, че няма никога да изпитва чувствата, които ти изпитваш. Няма да те гледа по начина, по който ти гледаш него. А теб те боли всеки ден, когато го виждаш отдалеч как гледа някой друг и е щастлив. Но въпреки болката вътре и сълзите, който напират, продължаваш да таиш надежда. И спираш да вярваш, че ще има утре, в което някой ще те обикне и ще се смееш на това, което си си мислил преди.

Коментари

1.   Не естествено. Няма надежда. От изповедта ти не се разбира дали си момче или момиче. Дано не си жена, защото за нас да бъдем отритнати и пренебрегнати от човека за който копнеем е меко казано жестоко. Остава белег до живот. При мъжете е много по-лесно. Тюхкат се известно време и после го надживяват особено ако имат набор от качества. Но не малко мои приятелки са си губили разсъдъка само от това че не са и опитвали целувчица с мъжа по когото са били болезнено влюбени. Дано съм помогнала. И все ак, ако си жена- мога да помогна с добър психотерапевт.

2.   Бях в подобен период с голямата ми любов, която остана несподелена. Три години се надявах, правих чудеса от храброст, загърбих достойнство и всичко, за да мога да го видя поне за малко. И накрая нищо. Бяхме се разбрали да отидем на концерт заедно и след като го чаках 40 минути, го видях. В началото не подозирах, че е той, защото беше с някакво момиче, което целуваше и прегръщаше, а и бе тъмно. В последствие се оказа точно моят човек. Това ме прекърши съвсем и просто се примирих. С времето нещата утихват, но винаги остава това чувство, което имаш към Него - някаква слабост, умиление и малко тъга.
Дори сега да ти се струва невъзможно, това ще премине... Ще срещнеш друг, ще имаш връзки - успешни и неуспешни, кой знае. Сега, когато погледна назад, се чувствам малко глупаво, че потроших толкова нерви за човек, с когото нямам шанс, но тогава не мислех така.
Наистина е по-добре да откажеш. Ще страдаш, ще плачеш, но както казах, все някога късметът ще ти се усмихне.

3.   Самозаблуда е! Аз съм в същото положение, с тази разлика че спрях да се надявам. Искам но на сила няма как да ме заобича. Затова и спрях да се надявам

4.   Не, няма смисъл, и ако упорито не искаш да го разбереш по лесния начин ще го разбереш по трудния, когато той/тя се влюби в друг/а и те изостави без никакви угризения.
А ако вече има чувства и ти се явяваш просто отдушник и заместител на нейната/неговата истинска любов, това пък е възможно най-лошото нещо, което може да се случи в една връзка - да си влюбен в човек, който е с теб, но си напълно наясно, че е влюбен в друг/а...

5.   Аз съм така, защото няма нищо лошо в това човек да мечтае. Надеждата умира последна, тогава защо да спираме да я таим? Мечтите поддържат човека жив и го правят щастлив. Когато някой е влюбен, той е по-щастлив, по-усмихнат и открит. А и не забравяйте най-голямото богатство - да обичаш и да бъдеш обичан.

6.   Сега, напълно е възможно човекът, в когото си влюбен след време да е влюбен в теб по същия начин, НО... най-вероятно ще се разминете във времето с тези влюбваници. Какво имам предвид - обикновено влюбването трае около 2 години (защото то е като болестно състояние за организма и той се опитва да се самоизлекува от него) и ще се получи така, че докато той/тя успее да се влюби в теб, ти ще си вече "прегорял" и няма да ти пука особено. Това обаче е в случай, че все пак общувате със съответния човек - приятелски, служебно, а защо не и интимно.

Така че недей да таиш много надежди, особено за това всичко да е взаимно и да е сега, на момента.