ТОЙ не беше за мен
Начина по който съм озаглавила историята си сигурно вече ви ‘‘подсказва‘‘ за случващото се в моя живот. Вече съм на ръба на криза и не знам дали изобщо някога ще бъда същата. Става въпрос за първата ми истинска любов в нещастното ми животче. Бях окрилена, мислех постоянно за него, градях непрестанно планове за общото ни бъдеще, виждах себе си в този човек. Борих се доста време да му покажа, че искам нещата между нас да са повече от приятелски, но като че ли бях забравила за гадната истина. А тя е, че с него живеем в абсолютно различни светове. Той си има съвсем друга среда. Посещава курсове, места, събития, където постоянно среща момичета, които за разлика от мен могат да го впечатлят с обноски, спокойствие, женственост, непрестореност, искреност. До последно се надявах, защото имах усещането, че той също споделя чувствата ми, но не. Покани ми да излезем, аз го отразях, за да му покажа, че не съм толкова лесна, а той дори и не ме потърси повече. С което ми показа, че ме е възприемал само като момиче за една нощ. Разбира се, че това ме накара да го намразя, но пък и осъзнавам, че нямам право да му се сърдя, защото той нищо никога не ми е обещавал, тъй като предпочетох да създам изкуствена стена пред себе си, за да разбера колко му пука, отколкото да бъда откровена на 100 процента. В мен бушува смесица от гняв, яд, болка, омраза, потиснатост, омерзение, безпътица. Смятам, че съм достатъчно зряла, за да преценявам хората и вътре в себе си знам, че това е човек с качества, който за жалост никога няма да може да ги разгърне пред мен. Сега явно му се живее все още и заради това не поиска нещо сериозно – така си мислех отначало, или може би не иска нещо сериозно точно с мен, защото му се струвам човек с маска? Не знаех вече какво да мисля. Научих, че се е обвързал и то за момиче което също в началото му е отказвало, но той не се е отказал, а я е търсил многократно след това, ходил е до тях, правил е неща, които за мен никога не е, от което ми стана ясно, че не е имал желание да съм аз. Бях чела някъде, че ако един мъж иска жена в живота би се борил до край със зъби и нокти, а както споменах, той дори и не ме потърси след като се срещнахме. Страдах, ревах, тръшках се много. Светът ми се срина. Сега мисля, че вече идвам на себе си. Направих може би още една голяма глупост. Взех и тръгнах с мъж, който винаги ще бъде за мен само приятел и нищо повече, за да утеша и аз малко съкрушената си душа. Само че този път той влезе в ролята, която аз имах с предишното момче- той ме заговаря, той поема инициативата, той се опитва да ме влюби, но не. С него съм както вече казах само за да потисна изпепеляващото чувство на несподеленост, което ме е преследвало цял живот. Кога ли и аз ще срещна най-сетне ответност и да съм с човек, който ме обича, но и който аз обичам. Вече съм безмълвна наистина. Това, за което най-много ме е яд обаче е че допуснах първото момче да разбере за чувствата ми към него и само му вдигнах самочувствието още повече, а да си призная исках да го накарам да страда и той като мен, но се получи точно обратния ефект. Изобщо- нещастница съм си откъдето и да ме погледне човек, в буквалния смисъл на тази дума. Благодаря за вниманието и не бих отказала някой друг съвет какво да правя с оплетения си и изпълнен с болка живот.

Коментари

1.   Като я чета тая боза, просто се чудя как досега не си се самовзривила отвътре от глупост, его, мнителност, комплекси, самонавиване, халюцинации, бълнувания и т.н., от които всеки току-що завършващ психиатър би могъл да направи научна кариера...

Каквото посееш - това ще пожънеш.

2.   Абе момиче, я живни малко ! Нима ще се оставиш да се съсипеш ! И защо да си го причиняваш заради поредния идиот. Я дишай малко.. Огледай се - светът е забавен, интересен.. не заслужаваш да се съсипваш заради идиоти.. Знаеш ли на колко още такива боклуци ще попаднеш.. ако рониш толкоз сълзи и се съсипваш така за всеки един от тях, ще рухнеш напълно! Живей си живота.. с една несподелена любов не свършва света ;)

3.   Нормална си - не се притеснявай!

4.   Щом си признаваш как си се държала с него, ние ли да го върнем при теб. Това че те отхвърля не значи, че има по-добри на дневен ред или му се живеело извън връзка, може просто да не те харесва. А ти май си от оня тип дето си набелязват някой и го преследват, задушаващи сте такива.

5.   Спокойно. Добре си прочела, че един мъж ако иска определена жена ще драпа със зъби и нокти. Е ако я чувства като нещо важно в живота си. Но дори и да не драпа, не значи че му е безразлична. Даже по-добра връзка се получава ако има граница на емоциите. Много дивата връзка води само до див кратък секс. А и едва ли искаш връзка без взаимно уважение. Като не му показваш такова, той да не е мазохист да ти пада на колене.

6.   Споко, почти всеки е минавал през нещо подобно.
Обаче остави това момче, с което си сега, за да не страда в един момент като теб.
По-скоро се захвани с нещо - курс, хоби, спорт, с което да се разсееш.

7.   Много инфантилно ми звучиш. Най-добриятсъвет съвет, който може да ти се даде, е да престанеш да драматизираш. И тоя номер с отказването на първата покана, за да не изглеждаш лесна, хич не го разбирам. Може аз да съм в грешка и да съм изглеждала лесна в очите на някои мъже, с които съм излизала след първа покана, но никога не съм се трезала за това кой за каква ме мисли. Цялата драма е, че не те е поканил да излезете втори път, а се е хванал с друга, която преди също му била отказвала. Да, ама от отказ до отказ има разлика.