Невъзможна любов
Здравейте! Това е поредната тема за несподелена любов. Пиша тук, защото няма с кого да споделя. Всичко започна преди 8 месеца. Аз се влюбих твърде много, а той вече е на възраст, в която едва ли може да се влюби. Предполагам му е лесно без мен, вече почти не се виждаме. Но проблемът е, че на мен ми е адски трудно да го забравя и да спра да го обичам. Събуждам се и заспивам с мисълта за него. Вечер като си легна, щом помисля за него, сърцето ми започва да бие лудо и почти не си поемам дъх. Толкова ме боли от това, че не съм му нужна и не ме иска до себе си. А сънищата ме довършват ежеседмично, той постоянно е там... Толкова много въпроси изникват всеки ден в съзнанието ми, но нямам смелостта да говоря с него за това. Разочаровах го, в опитите си да му докажа, че означава нещо за мен. Винаги оплесквам нещата... сгреших и знам, че той няма да погледне на мен със същите очи. Не мога и да му пиша, защото знам, че по този начин му досаждам. А дори и да му пиша след 2-3 думи, той казва, че излиза. Толкова ясно ми показва, че не означавам нищо за него, но аз все така искам да съм част от живота му. Вместо да се оттегля и да имам достойнство, аз се надявам нещо да се промени. Но уви нищо няма да се промени и го знам, знаех го и тогава, но тези пусти чувства и това сърце си знаят тяхното... Изгубих го и не знам как да продължа нататък.. И възможно ли е изобщо да се продължи...?

Коментари

1.   Човек на всяка възраст може да се влюби. За любовта не съществуват никакви възрастови и други граници, ако е истинска.
м55

2.   Естествено, че може да се продължи. Минала съм през подобна драма и още съм жива и здрава, та дори и щастлива. Драмата не е, че не те обича (моят възлюбен твърдеше, че ме обича и пак сълзи и сополи имаше), а че те е отхвърлил. Егото ти страда, а не сърцето. Способността да обичаме е най-ценното ни качество, радвай се на тази си способност, не всеки го може това. Щом го обичаш, щастието му би трябвало да е приоритет за теб, а щом не е щастлив с теб, по-добре да го оставиш да си търси късмета другаде! Научи се да обичаш без да притежаваш и всичко ще е ок!

3.   "Разочаровах го, в опитите си да му докажа, че означава нещо за мен. "Каквоо? Че това от кога е лошо? Звучиш ми като прекрасен човек, не мисля че си виновна за каквото и да е от това което прочетох. Спри да му званиш и ограничи контактите с него. Ако не значиш нищо за него, значи няма смисъл да се тормозиш повече като мислиш за това.

4.   Охх, толкова познато... за пореден път.
Ще се справиш, аз го преживях това не веднъж и два пъти..

5.   е той на колко год. е?

6.   Събери сили и на инат или както щеш го наречи, спри да го търсиш. Аз така направих. Да, продължавам да мисля за него и знам, че скоро няма да ми мине, НО имам достойнство, смятам, че съм човек, достоен за обич и уважение, така че вече в краката му няма да падам. Прекрати всякакви контакти с него. Занимавай се с хобита, работа, важни за теб неща и ще видиш как с времето ще ти олекне. Мислено му пожелай щастие и потърси и своето. Успех!

7.   Много благодаря за коментарите!