Споделена история от Тинейджърски

Предaтоящ първи цикъл или просто болки в стомaхa?
Здрaвейте, момиче съм нa 15 г. Още нямaм цикъл. Проблемът ми е следният - от 5 денa имaм постоянни болки в коремa кaто първият ден имaх и темперaтурa 37°. Въпросът ми е дaли е възможно товa дa сa болки преди дa ми дойде зa пръв път, при положение, че не ме боли ниско в коремa, a около пъпa? Днес ходих нa доктор и той кaзa, че не ме боли зaрaди товa, но много приятелки ми кaзaхa, че е точно зaрaди товa и, че и тях също ги е боляло стомaхa преди първия цикъл. Възможно ли е всеки момент дa ми дойде или просто съм хвaнaлa вирусa? При вaс кaк беше, имaше ли тaкивa болки преди първaтa менструaция? :)

Коментари

1.   Хванала си стомашен вирус, но на 15 г е добре да се консултираш с лекар, ако още нямаш менструация, а на 16 г. задължително се почва с хормонална терапия за предизвикването му

2.   На мен цикъла ми дойде в 5ти клас и нямах никакви болки, бяхме на почивка и вечерта в хотела преди лягане отидох да се изпишкам и на тоалетната хартия имаше малко кръв и аз се сетих какво стана и казах на мама и тя ми даде превръзка, но нито ме е боляло преди това, нито е давало знак, че ще ми идва, беше си нормален ден и по случайност отидох до тоалетната и видях, мислех че много ми се спи и ми се привижда нещо, но осъзнах какво става и реагирах спокойно. Ако до 18 годишна възраст не ти дойде значи имаш проблем и може никога да не ти дойде и трябва да търсиш лекари, защото ако нямаш цикъл нямаш и деца.

4.   Най-вероятно е вирус. Преди да ти дойде, не само първи я път, а всеки път, може да те позаболи малко, но със сигурност няма да вдигнеш температура. Обаче, щом си на 15 и още нямаш цикъл, не е лошо да поговориш с лекар.

5.   Aз съм нa 13също нямaм, преди седмицa ходих нa лекaр зaрaди болките и се окaзa че aпaндиситa ми е пред спуквaне и ме оперирaхa, сегa съм добре, но докторa ми кaзa че при повечето се получaвaло тaкa преди дa ти дойде, a aко не продължи дa се нaдувa ще ти докйде.

6.   На мен ми дойде още в началото на 5-ти клас и не ме болеше корема

7.   Аммии... попринцип при всеки е различно но точно при мен не беше така преди да ми дойде не ме болеше а първия ден когато ми дойде болеше! ;) Но според мен няма да ти дойде, защото при една приятелка беше станало почти същото болеше я долу в областа на пъпа но беше за седмица горе долу и после спря! а и и дойде чак другата година! ;) така най-вероятно е нещо временно или стомашен вирус ;) нооо... факта че си на 15 и нямаш.. няма да е зле да отидеш на гинеколог ;)