Как стигнах до тук?
Ще бъда кратка, просто имам нужда да споделя... Ако някой иска да коментира или да ми даде съвет, ще бъда благодарна.
На 28 съм, в сериозна връзка от 3 години. Нямаме особени проблеми, бих казала, че се разбираме и ни е добре заедно... до преди 2 месеца. Срещнах друг мъж, на 30, в сериозна връзка от 8 години. Влюбихме се.. залепени като два магнита сме, не е детска любов, напълно осъзната е. Но... и двамата решихме, че това, което правим не е добре. Предаваме хората, които са до нас, а те с нищо не са заслужили да им изневерим. В крайна сметка изневяра има, секс има, чувства има, но решихме, че не постъпваме добре и в името на това да не ги нараним, избрахме да нараним себе си и прекратихме нашите отношения. Ще се постараем да се забравим и да се отдадем изцяло на връзките, които имахме преди да се срещнем.
Чудя се, дали това е правилно??? Хора, много ми е трудно, той ми липсва... аз на него също, но сме инати и няма да зарежем с лека ръка и да нараним хората, които са били до нас през тези години, за да се отдадем на наше си щастие...
Мъчно ми е... ще го забравя... само, че не знам кога....

Коментари

1.   " Но... и двамата решихме, че това, което правим не е добре. Предаваме хората, които са до нас, а те с нищо не са заслужили да им изневерим. В крайна сметка изневяра има, секс има, чувства има, но решихме, че не постъпваме добре и в името на това да не ги нараним, избрахме да нараним себе си и прекратихме нашите отношения. Ще се постараем да се забравим и да се отдадем изцяло на връзките, които имахме преди да се срещнем.
Чудя се, дали това е правилно??? "

Мисля, че това НЕ е правилно. Правилното е било, преди изневярата, да си признаете на предните си приятели, че имате чувства към други и тогава да се впуснете в нова връзка. Вие вече сте ги опозорили, правили сте секс, а после разсъждавате дали сте ги предали!? При тази ситуация, по добре си признайте какво сте вършили и напуснете старите връзки, а дали ще бъдете щастливи в новата и докога, един Господ знае. Най често се случва, че ще срещнете трети, който превъзхожда вторият и така докато старостта ви кротне. Вие вече сте сгазили лука, съвети няма да ви помогнат, а лъжа и лицемерие, трудно се потулват. Ако постъпите така както сте решили, ще се измъчват читири човека, а и няма да сте щастливи, а ако се разделите с първите и се вземете с любовника си, ще страдат само две души(предните), което е по добро от четири.

2.   Всеки човек сам решава с кого иска да прекара живота си. Това, че имате връзки от Х-години не означава, че трябва да прекарате живота си с тези хора, само защото имате продължителна връзка...
Ако сте влюбени и останете с "официалните" си половинки, само защото сте решили, че "така трябва" ще направите и тях, и себе си нещастни.
И двамата трябва да решите за себе си на кого принадлежат сърцата ви. И да ги последвате, без обаче да изневерявате и да наранявате другите.

3.   Винаги ми е било чудно това нещо. Имате си сериозни вързки, всичко е наред, нищо не ви липсва и изведнъж вече сте влюбени в някакъв друг и правите голяяяяма жертва, като се отказвате, вместо да се чувствате леко виновни. И естествено типичното "не знам как стана".

Все едно сте изпаднали под някаква хипноза и като сте се събудили, вече сте били изневерили, без да помните нищо и без да сте го желали и да сте имали контрол над съзнанието си.

Ами сори, ама животните и те са така. Имат си деца от различни мъжки, не мислят за никой от бащите, не мислят за чувства, ангажименти и т. н.

После циганите били първосигнални, че забременявали на 12 и не знаели кой е бащата. И каква е огромната разлика между вас и тях? Че вие по-рядко забременявате?

Нищо лично, просто споделям мислите си. На мен ми е все тая с кого се...

4.   Да предадеш човек с когото си бил толкова много време е нещо меко казано ужасно.. Не разбирам как въобще може да направиш подобно нещо..

5.   След като е толкова силна любовта ви, защо не я последвате?

Да, ще нараните хората около себе си, но вие за тях ли живеете? В крайна сметка животът си е ваш и е редно да го живеете по начин, който ви кара да се чувствате вие щастливи.

6.   Та вие вече сте ги предали като сте им изневерили. В момента просто разигравате дебилните драми дето гледате по телевизията. Айде събирайте си се и отървете горките си половинки от себе си. Пък "истинската ви любов" ще видим колко трае.

7.   Какъв е смисъла да си с някой,когото не обичаш?Ако не с тоя с друг ще му изневеряваш.Раздели се с твоя и си търси щастието,за да може и той да си го търси, а не да го лъжеш още много години