Той ли е голямата ми любов?
Здравейте,
започвам историята си с това, че съм на 27 години и от 22 годишна живея в чужбина сама. Дойдох и почнах да се блъскам сама с живота и да се опитвам да си проправя път, намерих си работа и съм самостоятелна, разчитам само на себе си и се оправям сама с всичко. Винаги съм искала да имам човек до себе си който ще обичам и той ще ме обича заради това което съм. Никога не съм била във връзка с мъж за повече от 8 месеца ( това беше първият ми приятел, когато бях на 16). Всички момчета с които съм излизала съм ходила с тях по 3-4 месеца, най-много 5-6 и след това всичко се проваля. Оказва се че това не е човека който съм търсила. От както живея в чужбина съм излизала с няколко момчета. Първо излизах с един който ме заблуждваше и ме използваше само за секс. Бяхме заедно 4 месеца, но към него нямах силни чувства и като се разделихме не чувствах болка а напротив, чувствах облекчение. След това се запознах с друго момче, но той живееше много далеч и нямаше как да се виждаме често и така той не искаше да се премести там където аз живеех и аз сложих край на връзката ни защото просто нямаше смисъл. След това излизах с друго момче, което ми изневери на 2-я месец, защото аз още не бях спала с него. Не исках да спя с него още отначалото, аз обичам да изчаквам с тези неща. Ето това са всичките ми връзки от 5 години от както съм в чужбина, а преди това съм имала гаджета, но нищо кой знае колко сериозно.
Това е цялата ми история до преди около 6 месеца когато по интернет ми писа едно момче. Отначало не го взех на сериозно, той не е нищо което аз някога съм търсела. Нито на външен вид, нито на характер, но се държеше супер с мен и наистина изглеждаше искрен. Оказа се, че е бил в затвора няколко пъти за обири и са му отнели шофьорската книжка за алкохол. Не го вземах насериозно, никога не съм си мислела, че бих могла да имам нещо общо с такъв човек. Но въпреки това аз си пишех с него от време на време и го опознавах и не знам.. някакси харесах нещо в него. По това време той беше под домашен арест и само си говорихме по интернет около месец, след което се видяхме. Той няма кола, а по това време нямаше и работа. Започнахме да излизаме, и аз се влюбих в него, не знам как стана. С него бях толкова щастлива, защото любовта ми беше споделена. Той не е нищо от това което съм си представяла че искам в мъж. На 27 години, никога не е бил самостоятелен. Но някакси се влюбих в него и така си станахме близки, прекарах няколко празника в тях с неговото семейство в т. ч и Коледа. Моите приятели не го харесваха, постоянно ми повтаряха, че той не е за мен, но аз бях заслепена, той се държеше с мен като с най-специалния човек на света и аз бях влюбена. Но тогава стана нещо, на рожденият ми ден той се напи ужасно много, пада по земята и ме изложи пред всичките ми приятели. По-късно също разбрах, че си е писал с момичета по интернет. След като го разкрих и го питах дали ми е изневерил той си призна без да съм разбирала сама, че е спал с някаква жена защото тя му била купувала алкохол и трева... Въпреки всичко аз бях все още влюбена в него и му простих за всичко, но с времето тецзи неща натежаваха. Аз си припомнях и във същото време той си остана този човек който много приказваше, но малко правеше. И така преди 1 седмица реших да го напусна окончателно и да сложа край на тази връзка. Тогава той почна да плаче като малко дете, да ми казва колко много страда от решнието ми и че никога повече той няма да обича така както обича мен. Че той за мен би бил направил висчко на този свят и че ме обича страшно много. Той искаше да се омъжи за мен и да има деца с мен. Искаше да имаме семейство, но аз му казах че не смятам че е узрял и готов да има семейство. И така, той плака като малко дете. Истината е че той винаги се е държал с мен като с кралица, всяка една моя прищявка е била угодена, но с времето разбрах че ние сме много различни и някои неща в него почнаха да ме дразнят и да ме изяждат от вътре. Представях си какво би било ако не съм с него и ако имам някой нормален приятел с който ще имаме общи интереси. За протокола, никога не ми е липсвало мъжко внимание, дори напротив. Винаги е имало поне няколко момчета около мен които са показвали интерес. Сега ме мъчи едно чувство на вина, че аз карам този човек да страда така. Той казва, че никога повече няма да е същия и да вярва в любов. Казах му че засега искам да се разделим за да разбера дали и аз се чувствам така. От както съм го оставила, той постоянно пие, напушва се и страда и аз се чувствам ужасно.
Той ли е голямата ми любов? Повтаря ми как живота му няма да е същият без мен и че аз съм го карала да бъде добър човек. Той искал да прави добро в живота си заради мен, а сега без мен нищо вече няма смисъл.
Помогнете ми моля ви!

Коментари

1.   „Оказа се, че е бил в затвора няколко пъти за обири и са му отнели шофьорската книжка за алкохол.“
Тук престанах да чета.
Защо българките се забърквате в чужбина с най-големите изроди не мога да разбера.
Ще разбереш дали е „голямата“ любов като те пребие или те убие пиян с колата си, ако не и по-лошо. Подходяща си например за бяла робиня и какви ли не неща, този изобщо не вярвам да е местен - пак мароканец, африканец друг вид, турчин и КО.
И НЕ - това не е голямата ти любов.

2.   Към номер 1, не е афро, турчин или каквото там е изброено. Той е българин, може сред други хора да е бил агресиве, но спрямо мен не е давал косъм да падне от главата ми и дори да сме се скарали з анещо, аз знам, че никога няма да ми посегне, защото съм го усетила. Това, че отначалото е сгафил с тази изневяра, каза, че било защото не бил сигурен в чувствата си и в моите също.

3.   Здравей Авторке! Аз в момента съм в същото положение! С тази разлика, че аз съм момчето/мъжа в случая.
Не можеш да си представиш колко ми е гадно съответно и твоето момче да сме изоставени... И за съм като него пия и пуша марихуана, знам, че няма да се влюбя в никоя никога вече и ще си остана сам. Аз не съм бил в затвора ( за сега ).
Правех всичко за това момиче което беше по силите ми само и само Тя да бъде щастлива. Лишавал съм се за да видя усмивката и. Накрая Тя ме заряза след две години връзка и изневяра след алкохол. А знам, че Тя не е такава!
Не била готова за толкова сериозна връзка, не била за мен, да съм си намерил по-добра от нея... само, че аз знам че няма да си намеря друга и да обикна никоя друга по този начин както това момиче... Допаднахме си супер много. Обичам я супер и продължавам да я обичам. Липсва ми ужасно много!!!
Кофти е да те зарежат по такъв долен начин...

Успех!

5.   Не мисля, че е голямата ти любов. Изглежда ми изключително незрял като поведение, а уж е на 27. Напивал се и те излагал. Не е нормално това за човек, който уж държи на теб.

Ти явно имаш проблем с подбора на мъже и отношението ти в една връзка. Бих ти препоръчал да четеш повече по темата.

6.   Добре, след всички уверения, че нямате общи интереси, че характера му не ти допада, че върши престъпления, пише на други жени и не изкарва парите си... ти питаш дали е голямата ти любов? !? Знаеш ли, за жени като тебе нямам и капка съжаление. Все слушам истории за побой, изневери и използване на разни жени и не ми е тъжно, защото вие сами си го правите такова, че и възпроизвеждате гените на тези боклуци. Имаш мъжко внимание, ок. И този ли избра от всички? И другите ли са такива, защото ако да - смени средата. Затова ли си работила и си успяла в чужбина - да свършиш като бяла робиня? Въобще имаш ли самоуважение? Първо на тези въпроси си отговори, пък после мисли за голямата любов.

7.   Ами сладурано като казваш, че бил правил всичко за теб и иска бъдеще за двама ви, защо не е спрял тревата, алкохола, цигарите, не си е намерил работа и не ти е показал по някакъв начин (освен с инзевери) че има сериозни намерения към теб?
Истината е, че на него не му дреме за теб и такива използват слабостите на една жена, да бъде влюбена в някого и я правят на маймуна без да им пука. Ти си слаба, той е напипал твоята слабост и се възползва от това положение.
Бил е в затвора за глупости и защото заслужава, а не защото са го прецакали. Взели са му книжката защото е пияница и е опасен за обществото и не заслужава съжаление. Ако искаш още повече проблеми прави се на сляпа за очевадното и продължавай да си с него докато вече и мъжкото внимание към теб се изпари.

8.   Авторке, преди години една моя позната също като теб говореше:

"Отначало не го взех на сериозно, той не е нищо което аз някога съм търсела. Нито на външен вид, нито на характер".

Разделиха им се пътищата и нищо не излезе. Тя обаче се хвана с един, приличащ досущ на плашило. Очевидно това е търсела, не я знам. Направо го е страх да се спре на едно място, да не го накацат гаргите. От много претенции накрая стана за смях и на децата с това чудо, което взе. И НЕ, той не е любовта на живота ти, повярвай ми.

9.   , , никога не ми е липсвало мъжко внимание, дори напротив. Винаги е имало поне няколко момчета около мен които са показвали интерес. "

Това изречение показва, че вината си е в теб. Аз разбирам да кажеш, че единствените които се интересуват от теб са този пропаднал тип и някакъв друг наркоман, че нямаш избор, ама да се интересуват от теб други мъже и ти просто да ги режеш е безотговорно и тъпо. Мисля, че твоите нагласи, твоите избори (ако продължаваш така) ще те поставят на място, на което не искаш да бъдеш. Тогава изневярата може да ти се стори нещо не толкова лошо.

На 27 години си момиче, имаш мъже които са още покрай теб, стягай се и излез с някой от тези, които проявяват интерес! Други хора, особено при нас мъжете, трудно изобщо привличат вниманието на някой и реално нямат избор, а ти тук се хващаш с най-долния тип.

10.   Към номер 7,
той спрпя да пие, трева пуши и точно заради това сме си имали разправии, защото пуши много. Иначе за абсолютно всичко винаги е бил искрен с мен, дори за това че си е писал с момичета по интернет си призна и му беше неприятно че съм наранена, защото аз разбрах по-късно, но той ми каза истината, дори неща за които нямаше да разбера, но той беше искрен с мен и аз го оценявам. Отначалото на връзката ни ме е лъгал няколко пъти, така е, но не знам какви са били причините му, той казва че било защото не искал да се ядосам. И да, влизал е в затвора 3 пъти, общо за 7 години, но вече си е взел поука и знам, че виждам че иска да се промени. Най-малкото вече не се събира с предните си приятели, които са го провалили. Работа няма постоянна, но в неговото положение е трудно да се намери още повече че няма кола, а тук на автобусите много не може да се разчита, и въпреки това работи и му дават работа от бюрото по временната заетост, но почти никакви пари не изкарва. Майка му му купува цигари и го храни и той живее с родителите си. Има добро сърце за хората и ме кара да се чувствам специална, може би заради това се влюбих в него, но осъзнавам колко ще е сложен живота ми ако се омъжа за него и ме е страх.

11.   Момиче, махай се от този капан. Той е тръгнал да затъва, ще повлече и теб. Държите само с чувството, че ако си тръгнеш той е свършен. От мъж като този не може да очакваш стабилност. След 6 месеца съвместен живот ще се превърне в животно - алкохол, наркотици, жени и агресия. Това ли заслужаваш?

12.   Щом питаш, значи не е. Пък може и да е, само ти знаеш ние няма как да решим вместо теб. Ако наистина го обичаш се върни при него, ако не - недей. Може би той те обича, но според мен е грешка да си с него, само за да не страда. Изчакай малко, въж какво чувстваш и реши.
~delirium~

13.   ех момиче, къде е разума ти не знам, ако аз започна сега да пия и да пуша защото искам да съм солидарен с мъката на твоя любим, прави ли ме нещастен в твоите очи, ще допуснеш ли и аз да страдам заради твоето решение да се разделите, ще ти стана ли симпатичен и мил за това че плача и говоря думи без никакво покритие? Истинския мъж, който обича е преди всичко отговорен и грижовен, поогледай се около теб и ще разбереш, другото са празни приказки.