Как показват жените, че са наранени?
Понеже досега не ми се беше случвало искам да ви попитам нещо. Ще моля най-вече жените. Как показвате на някой мъж, че ви е наранил, защото сте го обичали, а той не е отвърнал на чувствата ви. Стремите ли се да не ви проличи? Какви методи използвате, за да представите ситуацията така, че всъщност изобщо не ви пука за този човек? Ако след това го срещнете някъде, как се държите? Задавам тези въпроси, защото смятам, че разочаровах по този начин едно момиче и разбрах, че това я е смазало. Не беше нарочно, но чисто и просто не желаех връзка с нея. Няма да е зле да подхвърлите и някой друг елемент от опита ви за това как показвате интерес към някой мъж и го стимулирате да действа. Много ще ми бъде полезно, ако отделите нпколко минути време. Мерси авансово.

Коментари

1.   Бях луда по един мъж, той по мен също. Изпитвахме онова странно чувство все едно го познаваш този човек от 20 години. Любовта ни беше истинска и много болезнена. Имахме 15 години разлика и той реши, че като по млада от него заслужавам щастието но без него. Реши вместо мен-да продължа сама. Един ден просто си тръгна-ей така без обяснения. Ужасно много ме болеше-за това че реши кое е най-добро за мен без да ме попита, затова че разруши една истинска любов. Дълги години не поддържахме контакт. После се видяхме отново-целуваше ме толкова страстно, сякаш ме вижда за първи път/а бивши гаджета не се целуват така/. Говорихме за старото време, кой какво е правил през всичките тези години. Какво направих аз ли? Изчуках го и си тръгнах-без обяснения, без телефонни разговори, без контакти и повече срещи. Той искаше да ме види отново-само че аз не исках. А какво изпитах-ако говорим за чувства, абсолютно нищо -отдавна в мен всичко е умряло, но изпитах наслада защото знам, че дълго ще помни тази нощ, но аз няма да съм там... изпълних му желанието и продължих напред

2.   " Изчуках го и си тръгнах-без обяснения, без телефонни разговори, без контакти и повече срещи. " - ха, ха, накривила си му на к. ра. Ето, това чукане търсим и глупачките го дават доброволно, а искат после уважение!? Това ви прави тъпи кифли и затова момчетата ви зарязват, а после ревете по форуми, зарязани и забравени.

3.   №1, единственото нещо, което мога със сигурност да ти кажа е, че НЕ СИ си научила урока! И понеже не си го научила, ще преживееш същото още веднъж, и още веднъж, докато го научиш. Дали ще е в този живот или в някой от следващото - това са подробности. Лошото е, че няма дълго да помниш този пост и ще се чудиш откъде ти е дошла жегата...

4.   С отбягване и на мен ми е много мъчно заради един човек и единственото нещо, което правя е да го отбягвам и избягвам всяка среща с него. Не искам да го виждам, защото ако преди съм копнеела и с радост съм очаквала и искала да го зърна поне от далеч, сега като го видя ми иде да се разплача. А не искам той да се радва, че ме е наранил и още повече да се подиграва с чувствата ми. Да си влюбен е ужасно, защо това трябва да се случва на хората не знам. Защо някои мъже са толкова фалшиви и само подхранват съответно фалшиви надежди, но и аз съм виновна че съм заблудена гъска да не разпозная фалша, много добре се заблудих

5.   Като по-малка много ми личеше, ако някое момче ме нарани - плаках му, обяснявах се, исках си го обратно. Годни по-късно съжалявам за това си поведение, защото изглежда като липса на достойнство, а и след време всичко минава и виждаш, че този тип изобщо не си е заслужавал, но... любов. :) В момента не бих си позволила подобно поведение по никакъв начин. Да, ще страдам, ще ме боли, но няма да го покажа пред него. Самото ми отношение към връзката се промени - нямам високи очаквания, оставям всичко да се случва и не си слагам цялата работа на сърце. Просто си имам едно на ум.
Когато се видя с някой бивш, се държа съвсем нормално и приятелски. Няма какво да му се мисли толкова.

6.   Номер 3-научих си урока и то много добре. А за животите имам само този.

7.   Авторе, след като не си искал връзка с нея защо сега се терзаеш, че си я наранил? Тя просто е останала в миналото. Продължи напред. Или късно си осъзнал, че имаш чувства и не си безразличен и сега искаш да си с нея, а тя не изпитва същото?
М30

8.   Номер 1 е абсолютно права. Преживяла съм подобен момент в живота си.
Ние жените сме търпеливи и уползотворяваме силата на характера си точно когато трябва, на правилният човек, на правилното място!!!
Не приемам запитването на автора като въпрос, защото ситуации бол - жени най-различни, а детайлите са прекалено важни.

9.   Ми случвало ми се е на няколко пъти да си харесам някой мъж и той да не изпитва същото към мен. Много разочароващо особено, ако харесването е голямо и влагаме надежди, че може би нещо хубаво може да произлезе от това. Накратко казано, започваш да си правиш филм. Когато не се получи обаче и човекът те отблъсне, поради каквато и да е причина, чувството е много кофти. Когато си по-млад като че ли мног зле ги преживяваш нещата, започваш да се тръшкаш, да си задаваш въпроси, а когато си вече на средна възраст на каквато съм аз в случая, се опитваш да си по-скоро реалист. Казваш си, еми не става, какво да направя сега, няма да умирам, колко мъже има на тази земя? Но все пак, за да ти отговоря конкретно на въпроса ти, как се държи една жена в такива случаи, аз например охладнявам. Ставам много резервирана, апатична и цялото ми поведение крещи, че не съм довона от това, което се е случило и че вече не искам да се занимавам.
На мен много ми личи, опитвала съм се да го прикривам, но знам, че всичко в мен ме издава. Не можеш да си ултра усмихнат и приветлив човек и изведнъж да станеш студен като айсберг.. Та по този начин се държа. На дистанция, избягвам всякакви контакти с човека докато не ми мине. След това вече не ми пука.
Има и едно изключение в живота ми, което ме кара да си мисля, че все пак това правило не е написано. Преди време, 2011 година, се запознах с една нова компания, и адски много си паднах по един мъж в нея. Как ли не се опитвах да привлеча вниманието му, все по някакъв начин споменавах неща, които на него му харесваха, все се обличах по начин, който той харесва да вижда жените облечени, висях спомням си доста често пред огледалото всеки път когато знаех, че ще се засечеме. Ми нищо не се получи. Но станахме адски добри приятели. След многобройните месеци опити от моя страна да му подскажа, че го харесвам, той не откликна по никакъв начин и на мен ми стана ясно, че не съм негов тип. Добре, че лятото беше дошло и заминах на море и там се оттърсих от мислите за него и когато есента отново се засякохме нещата бяха вече други. Дори започнах да го бъзикам, че е кон с капаци и че дори не си е бил направил усилието да почовърка и да разбере какъв човек съм. И той ми отговаряше с хумор и сега имам един от най-близките мъже в живота ми, който от платоничен модел се превърна в основен елемент на мъжко присъствие в живота ми. И това ми стига, на сила хубост не става и човек трябва да приема тези неща не като падение, а като възможност да срещне друг по-подходящ...
Жена на 30

10.   На мен ми се случи нещо подобно на скоро само че с човека имахме връзка а той ме заряза! Какво направих ли.. ами първо се опитах да се правя че не ми пука исках да си мисли че съм го преодоляла надявах се да ме потърси и да се съберем, но той не го направи. След това си измислих че друг мъж ме харесва може би се опитвах да го накарам да ревнува, надявах се да ревнува но не той изобщо не се повлия от това дори май стана по лошо. Разбрах че повече няма да ме потърси защото научих някои неща които правеха отношенията ни за напред трудни дори невъзможни, разбрах че съм го загубила и ми стана много тежко, , плачех всеки ден дори понякога като се сетя за него за гласа му, общо взето цяото му присъствие което отсъства от живота ми... пак плача. Исках да разбере как се чувствам и згреших, казах и направих разни неща за който сега съжалявам но не бих посмяла сега да му кажа защото ще ме помисли за луда че отново го занимавам със себе си. Не съм използвала никакви методи или нещо подобно просто всичко което изпитвах вътрешно и яд и болка се опитах да му ги покажа чрез думи защото си мислех че въпреки че не иска да сме заедно все още изпитва нещо към мен, надявах се до последно че може би ще се обърнат нещата. Сега в момента не го притеснявам по никакъв начин, но още го обичам, дори си мисля че ако се появи друг пак ще си спомням за него и ще се измъчвам вътрешно, не знам колко ще продължи това мъчение! Ако го срещна не знам какво ще му кажа, със сигурност обаче ще го поздравя няма да се правя че не го познавам, такъв е живота просто понякога се налага да живеем с такава болката!

11.   Когато някой те е наранил и си се почувствал предаден,наранен и излъган на веднъж всичките..Той ти става безразличен.Между любовта и омразата нишката е много тънка.И даже не е омраза,не изпитваш омраза-не изпитваш нищо,просто безразличие.След време като видиш човек от който си се почувствал наранен-той ти е безразличен.

12.   Авторе, разкажи повече как си я разочаровал и откъде знаеш, че това я е смазало?

14.   Номер 2-тъпа кифла ще казваш на майка си. Явно нищо не си прочел от това което съм написала. Не съм го забърсала в някой бар за една нощ!!!! Имахме ВРЪЗКА!!!! Както написах аз минах напред, а той още се лута. Само че вече не ме интересува-добре ли е, зле ли е, къде и с кой е!!! Миналото си е минало
Номер 1

15.   14, то се видя каква си. С тая злоба така ще си и останеш..
Била минала напред. Ха-ха! Това на Бъдни вечер ли го сънува? !

16.   При мен хубавото е, че когато някой изгуби интерес към мен, и аз губя защото мен лично ме кара да се чувствам добре това да има взаимен интерес и взаимно подхранване на чувствата. Ако харесам някой, но усетя че няма интерес, изобщо не се занимавам, не съм от жените, които се опитват насила да впечатлят някой. Примерно дори да започна връзка с някой и видим, че не се получава, не бих се сърдила на човека, ако поиска да се разделим. Както и аз имам правото да си тръгна, ако не ми харесва нещо. Но има едно условие - чисти отношения-тоест човека идва казва ти - няма да се получи, и това е. Мъжете, които не понасям са тези, които ти дават празни надежди, говорят ти как ще сте заедно, в един момент жената хлътва и онзи изчезва. Ето това поведение силно ме наранява. Знам, че има много комплексари, които искат просто да завъртят главата на жената и след това да минат към следващата, но това е много грозно. Един случай се сещам, само веднъж съм отмъщавала за такова поведение, в другите случаи просто прекратявам контакт и този човек не искам да го виждам. Значи този случай- един мъж така ми даваше празни надежди, мотаеше ме, лъжеше ме и мен много ме заболя. Просто си раздуваше егото. Е така се стекоха нещата, че си пуснах целия чар в действие и в един момент той се влюби, а аз вече бях изгубила интерес. След като беше влюбен просто го зарязах най-безцеремонно и без обяснения. Радвам се че го направих, защото знам че и преди мен е въртял доста жени. Надявам се да си е преосмислил поведението, но не ми пука. Търсеше ме години след това, аз не му вдигах телефона и това е. Такива мъже си го заслужават. По принцип не обичам да отмъщавам, но за този случай се радвам, понеже някой трябва да им покаже къде им е мястото на такива хора и да разберат, че срещу себе си имат човешко същество с чувства, а не бездушно физическо тяло. За съжаление започват да го разбират, след като тях ги наранят по същия начин.

18.   Аз бих искала само да ме разбере, че обичта е нещо, което е повече от секса и не ми пречи, че няма да е с мен. Но ако ме обижда, и обвинява неоснователно и ако новата му ми се смее, тогава ще му пиша писма да му казвам, че не е прав и че греши с грозното им отношение. И пак няма да му искам нищо, само да е етичен към хората.

19.   Хе... Как ще стане това да обичаш някой, който не е отвърнал на чувствата ти? Мога да се заблудя и да се влюбя в някоя лъжлива отрепка и следва пълен игнор и старание за забравяне! Аз лично съм от най-трудно влюбващите се. Сега съм на около 30г. и имам 3 единствени и съвсем различни случая на влюбване, 2 от които прераснаха в обич.
Случай 1-ви - В пубертета с едно момче се обичахме много силно, но бяхме малки за обвързване и други причини, с които няма да ви занимавам. Сега той е щастливо женен и много се радвам за него, желая му цялото щастие и изпитвам към него само чиста любов без платонични елементи. На здравей-здрасти сме и това ми стига.
Случай 2-ри - Гаден период! Влюбих се в една отрепка, която ми се обясняваше няколко години в любов, как съм била специална и единствена за него, как искал брак и деца само от мен и такива подобни. Не му се вързах, но се влюбих. След това започна нарочно да ме дразни, не ми се обаждаше месеци. После ми каза, че го правил, за да ме дразни, защото имал чувства към мен, но винаги си е искал да е с мен. Писна ми от неговите игрички. Показваше безразличие дълго време и после все едно аз съм единствената. Направо ме побърка тоя! Още не мога да се отърся от него - все едно ми остана душевен белег за цял живот.
Случай 3-ти - Това е единствения човек, за който съм ревала като откачена. Хем се влюбих, хем го заобичах завинаги. И няма пускане ;). Сега съм си с него, въпреки че номер 2 не може да ми излезе от главата.
Любовта е откачена работа!

20.   Аз никога повече не се интересувам от такива мъже, даже и здрасти не им казвам, не ми пука какво правят, или с коя държат да ми се покажат пред очите, или че идват да ми кажат уж здрасти, или каквото и да е
За мен са прочетени книги и завинаги съм приключила с тях, нищо че те още ми пазят например телефона и от време на време се пробват да видят дали ще стане номера
Ж32

21.   не стига, че си я наранил, а искаш съвети как постъпвали жените - всяка индивидуално си преживява болката. Какво да ти кажем, че е много хубаво ли? Как подсказваме на мъжете, че ги обичаме- пак така всяка различно. Има някои момичета, които не подсказват даже и пак обичат истински. ПО принцип лично аз мисля, че мъжът трябва да е водещия, той да подсказва на жената. Аз лично пък като харесвам някой и бягам от него.. , което не ми е в полза, но това е при мен лично.. Харесвам ли го, бягам на срещите си, смисъл гледам да са по-кратки срещите ни, а иначе може да му пиша писма по 100 реда.. МАлко е детско, но не мога да го превъзмогна..

22.   Заменям непринуденото приятелско отношение с учтивост. Онзи тип протоколна учтивост, която демонстрираме при общуването с малко познати хора. Това е моят начин да запазя достойнството си, когато съм наранена.

23.   Номер 1 направо кучето със салам е уплашила :)
Можело е още по сърцераздилателно да стане. Например да му остави пренебрежително една бала банктноти да се почерпи с приятели в кварталната кръчма след унижението.
А пък ако беше повикала и приятелка да се включи в забавлението, мале, мале - половин година ходене по психоаналитици щеще да му коства на човека да се възстанови.

24.   Различните момичета го преживяват по различен начин.
Някой се затварят вътре в себе си и не говорят с никой, други циврат и се оплакват на приятели, трети търсят отмъщение как да му го върнат да го накарат да се чувства гадно, четвърти се правят че всичко е наред, пети - просто им е безразлично, шести - си хващат някой друг напук на този който ги е наранил.

25.   Ако си й давал дълго време напразни надежди, ако си лъгал че я обичаш, ако ти е вярвала, това я е смазало.. определено. И ако се видите, определено няма да те гледа с доверие. Макар че истинската любов всичко прощава, на всичко се надява, тя е милосърдна и добра.
Мен моя приятел ме заряза за 3 месеца с една друга, а аз учех за държавен изпит и бях най-натоварена тогава, много ми стана мъчно.. , че предателството му беше точно тагава.. НО след като го заряза новата и той се върна при мен, като говореше как можел да ми направи така, как се хванал бил на другата на лъжите и как аз докато съм се мъчила, той е вярвал на някоя, която не била даже на моето ниво..
Е, простих му, но трудно ми беше 1 месец да му дам нужното доверие от преди.. , но не е невъзможно.. ВАжното за мен бе, че си беше осъзнал грешката, макар и да бях страдала.. и поела тежестта на изпита, и от изневярата.. -тоест психически се натоварих много тогава.. , като нож в гърба.. от 2 страни.. , но дано вече всичко е наред.. защото взех изпита и той се върнаа.. , хах.. ХЕПИ ЕНД..
и НА ТЕБ ТИ ЖЕЛАЯ..

26.   Ако усетя, че чувствата ми не са споделени и не съм желана, веднага се дистанцирам от човека. Последното, което бих направила в подобна ситуация е да търся контакт или да натрапвам чувствата си - за мен е въпрос на достойнство. Където не съм желана, нямам работа. И да - ставам веднага по-хладна и дръпната. Предполагам, че вътрешно по някакъв начин се и разочаровам и изстивам спрямо човека, особено ако съм имала някакви очаквания. Но определено романтичната ми нагласа се изпарява в момента, в който той индикира че примерно не ме възприема като жена или като нещо по-различно от приятел и за известно време целенасочено разреждам контактите, докато ми премине.

27.   Аз пък минавам през различни фази. Последният случай е сравнително пресен. Скарахме се, той ми каза, че нямало смисъл да продължаваме. Оставих го седмица- две на спокойствие, след което си позволих да му пиша и да му се извиня за дадени мои действия, да му обясня, че наистина той означава много за мен и ако мисли, че си заслужава, има време да ме потърси. И за мен това не е потъпкване а достойнството, а просто разкриваш картите пред човек, който смяташ, че обичаш. Запазването на достойнството обаче е точно това да можеш да отдръпнеш, когато виждаш, че човека не е сигурен в чувствата си. И така обясних му се на моя човек и го оставих на мира. Все още си трае, но и аз не смятам да предприемам абсолютно нищо повече. Каквото имах да му казвам, го казах и бях до тук. Той ако реши, ще ме потърси, ако не, здраве да е. Означава много за мен, но това не значи, че бих го чакала вечно и че ако се появи някой друг, няма да опитам да създам връзка него. А обикновено при мен това се получава- тъкмо се появи друг и старият се сеща, че е осъзнал някои неща. Но все пак всеки шанс си има срок на годност!

28.   Абе, защо всички мислите, че жена не може да изчука бившо гадже като номер 1 ей така просто, за секса, особено, ако го е бивало в това? Може би си мислите, че това е мъжки патент? Да, ама не-и ние жените го можем без проблем, така, че не се възмущавайте като моралисти и не нападайте момичето. Забелязвам, че особено мъжете трудно преглъщат поведение като тяхното. А по темата - държа се хладно и дистанцирано и гледам да не се засичаме много.

29.   Само ще кажа на автора, че е сред малкото успели мъже на този свят да усетят или разберат, че са наранили момиче, което е въздишало по тях. Обикновено сме много прикрити и гледаме да не се издаваме, защото първо е страшно унизително и второ- правим удоволоствие и то голямо на този, който се е изгаврил с чувствата ни. На мен ми се случвало нещо подобно само веднъж в живота, но белегът ми остана завинаги. Не се издадох и той дори и не подозира. На няколко пъти го засичах с гаджето му и ми идваше да крещя, но се усмихвах и ги поздравявах най-любезно, въпреки че след това ми трябваха няколко дни да се съвзема. Истината е, че е ужасно болезнено и те съветвам да не се занимаваш повече с нея, защото щом не си искал връзка с нея означава че си я взимал на бъзик. Според мен достатъчно си я обрулил. За да си спокоен пред себе си, с ништо не й показвай, че се досещаш или знаеш, защото това ше задълбочи раната й още повече. Дано съм била полезна.

30.   Зависи, какво е имало между вас!? ! Ако е имало някаква близост и ти си я използвал по някакъв начин не се прави че нищо не станало, покажи й че съжаляваш, извини й се, защото ако се срещнете много кофти ще се получи ако се правиш че не ти пука, ако тя още мисли за теб и те обича по скоро ще се почувства зле!!!

31.   Авторе пусна бомбата и се покри. Разкажи малко повече за своята история. Толкова много коментари, а нищо от тебе... Да не те хвана страх, че като разкажеш подробности и ще чуеш доста негативни коментари? Приличаш ми на авторът на друга тема, дето харесал момичето но само искал да спи с него, а сега го гризе съвест дали пък тя не е била точният човек за него, само че прекалено късно.

32.   Тръгнах си. Съжалявам че не го направих по-рано. Просто не си струваше.

33.   Koгато някой ме нарани вътрешно страдам много, но въняно не ми личи. Вечер си лягам сама плачейки, а през деня сред хората не спирам да се смея сякаш нищо не ми се е случило, а всъщност този човек непрекъснато е в мислите ми и във всеки един момент се надявам, че ще ме потърси отново. Но колкото и да е трудно се опитвам да го забравя и с течението на времето макар и бавно това се случва. Един ден отварям очи и осъзнавам, че този човек е останал някъде далеч в миналото. И тези хора рано или късно се връщат, но втори шанс за тях няма и никога не трябва да има, защото каквото и да правят за мен те вече няма как да бъдат същите както преди...

34.   Тръгнал си бил, а може би е трябвало да го направиш по рано. Стигнал си твърде далече със нея за това ли я изостави и избяга защото се е влюбила в теб, а трябваше ли изобщо да постъпваш така, може би щеше да спестиш много нейни сълзи ако беше постъпил по човешки! Ти изпитваш ли нещо към нея, какво ще изпиташ ако я видиш.. замисли се.. и после говори дали си е струвало!?

35.   да, много го е грижа, че някой страда, той нали се прави на велик..с някоя друга кой знае каква..Безчувствени хора, ей..

36.   Избягвам всякакъв контакт с него. Само като го видя и ми става лошо, определено като не контактуваш с някой по-лесно забравяш, останалото си е умишлено мъчение..

37.   Ако имаш чувства към нея, опитай се да го покажеш, възможно е и тя все още да има, но да го прикрива. Ако не, просто си останете приятели или нищо. Наблюдавайки и себе си, и приятелки, и т. н., съм забелязала разни неща. Когато момиче е наранено, може да се държи злобно и ядосано към дадения човек, да го игнорира, да се прави на незаинтересована, да се държи безразлично и студено, да се държи нормално, да се смее, да флиртува с други, да показва болката си. А може да прави тези действия, но да не значат нищо. Тоест, ако тя флиртува с друг или се смее, може би наистина го харесва или е щастлива.

38.   Номер 19, номер 19... Виж само колко много редове си посветила на "отрепката" и колко на сегашната ти "любов". Най-неприятно е когато се налага да лъжем себе си. И винаги така тежи
... А и по-скоро не от главата, а от сърцето ти не може да излезе и това те тормози толкова. Много е очевидно.

39.   А ти защо питаш? Съжаляваш и сега си решил да пробваш да бъдеш с нея или чисто и просто да си вдигнеш егото? Надявам се, че не е второто. Ако веднъж си я наранил, има много малка вероятност да бъдеш с нея отново, ако тя има достойнство разбира се :)

40.   Любовта е по-силна от всичко. Така поне мислят тези които вярват в нея.

41.   Има много начини всъщност най добрия е този да покажеш на някого че не ти пука. Ако се дразниш от това че тя е напаравила определено нещо.. или е била с някого всъщност означава че имаш някакви чувства. Следователно какво правиш просто ще оставиш чувствата си да умрат.. ама недей ги оставя де! Може би не се водиш от сърцето си а от разума, което не е лошо но когато става дума за любов няма какво да му мислиш!

42.   Аз съм на път да кажа на една момче, че го харесвам! Аз всъщност съм влюбена в него, но това не мога да му го кажа! Той е пълен идиот, ама то не пита! Всъщност ние може да се каже, че не се познаваме! И сега знам, че ще ме отреже, но не издържам трябва да му споделя! Искам да знае, че една глупачка се е влюбила в него и е някъде там сама с чувствата си! А как ще се държа след като ме отреже ми ще се оттегля! Ще направя всичко възможно за да не се засичаме в училище!

43.   Ами как реагират, отмъстителни са повечето. Търсят някаква цака, за да го върнат. Рядко са широко скроени. Но това си им е от биологията. Трябва да се грижат за потомството, независимо има ли го, няма ли го - женски особености.
Дано твоят случай да не е такава жена, а готина. Има и такива.
М40