Иска да се разделим ако замине
С него сме от почти година, имаме силни чувства. На 17 съм, а той на 19. След 12 клас иска да следва и ако не го приемат тук, отива в София. Ще си идва всяка седмица, но снощи ми каза да не се привързвам толкова.. след като го попитах защо, той отговори, че скоро може да не сме заедно.. Тоест, да скъсаме. А аз искам да продължим, казах му, че разстоянието и времето няма да променят чувствата ми и ще издържим, но той не мисли така. Отдавна ми няма доверие, заради стари грешки, въпреки, че досега не съм целунала нито спала с някой, изобщо друг не съм поискала дори в ума си. С него имаме прекрасни мигове, и в добри и в лоши мигове е до мен, но струва ли си да захвърли всичко ей така? Не заминава завинаги, а само за 5 дена. Готова съм да преглътна болката от това, че въпреки сегашните ни виждания всеки ден, тогава може да се виждаме 1-2-3 пъти в месеца. Но няма да мога да понеса болката от това да ме остави завинаги. Когато ми каза, че до два месеца ще разберем решението, се разплаках.. След два часа рев главата щеше да ми се пръсне, стана ми лошо и повърнах.. А какво ще стане с мен, ако ме остави? Не съм с него само, защото не искам да съм сама, а заради него самият. Наистина имам силни чувства и всеки ден нарастват, а той иска да ги убие.. Кажете ми, как да го убедя, дори да замине да останем заедно? Аз съм сигурна в чувствата си и в него, но той в мен не е.. Какво да правя? Не ми казвайте, че той не единствен, Знам, че не е, но искам съвет как да запазя връзката ни..

Коментари

1.   явно не те заслужава... дръж се на ниво
не ти трябва да лазиш след него, а той

2.   Знам, че сега нещата ти изглеждат много драматични. Любовта на тези години обикновено протича така...
Ако можеш, пести си емоциите и чувствата! Просто не си заслужава, но в това ще се увериш след години...
С моя пръв приятел беше подобна драма... Все щеше да заминава някъде, все ми беше гадно, дори се разболях от тези драми. След време, като се разделихме, установих, че всъщност ми е много спокойно без него.
Знам, че вероятно няма да ме послушаш, но според мен трябва да скъсаш с него още сега. Една връзка може да се запази от разстояние, но само ако има взаимно желание за това. Не можеш да го накараш насила, а и да успееш, това ще е против желанията му. Едва ли искаш някой да е с теб, без да го желае, нали?
А щом знаеш, че бе прекъснал връзката ви при подобна трудност, значи не планира да останете заедно завинаги. Следователно само ще се мъчиш оттук насетне в тази връзка.
Просто не виждам вариант, щом ти е казал да не се привързваш, значи иска да си измие ръцете. Колкото по-бързо продължиш напред, толкова по-малко ще страдаш.
Успех!
Ж26

3.   Не искам да те разтройвам, но ще ти го кажа като мъж. Щом още от сега е с нагласата, че ще късате, значи вече всичко е угаснало, повярвай ми. Казваш, че си убедена в обичта му към теб, но един мъж винаги има едно на ум след грешки от страна на момичето. Ако много те обича, ще направи последните месеци, седмици, дни специални за теб, а не още от сега да ти казва за раздяла, която (ако я има) ще е след 2 месеца, и да го приема ей така. Е, има хора и хора, той може да е различен. Не мога да те посъветвам, защото ти казах, че щом отсега е с тази нагласа за раздяла, значи ще скъсате. Ако не те обича, и да ревеш и да се тръшкаш - все му е едно.

4.   Насила хубост не става. Той щом е решил така да бъде, значи така ще стане. Очи които не се виждат, се забравят лесно. Още си дете, ще си намериш друг. А и виж какво ще пишат секс-маниячките, как може секс, само 3-4 пъти в месеца!? Това е невъзможно според тях.

5.   Ами момчето, като се връща няма да иска да се вижда само с теб а и с приятелите си.

6.   Не те обича достатъчно. Аз какво да кажа, като с моя приятел се виждаме веднъж в месеца? Той учи във военното и не всеки път го пускат. Дори и през ума ни не е минало за раздяла заради такава глупост. Да, глупост е, защото едното разстояние не може да попречи на истинската любов. Трудно е и за двама ни, но няма цял живот да е така. А приятелят ти според мен си търси оправдание да те остави.

7.   Няма начин да я запазиш, на тия години е така. Някой ден като имаш семейство и деца, тогава. ще запазваш.

8.   Човек не знае какво ще стане утре, нашия прави планове за след два месеца-смешно е, отделно още отсега си прави и сметката да те реже, пък ти си седнала да ревеш за тоя, смешно е

9.   Раздялата винаги дава повече от колкото взема! Запомни го! И също така знай, че всеки човек е минал през това и винаги е тежко когато обичаш, но... всичко минава колкото и трудно да е и болезнено. Това е опит, а и ще те направи по-силна и по-сигурна и знаеща какво искаш в следващите си връзки! .. [hug]]..
Ж20..

10.   Защо винаги времето и разстоянието пречат на една връзка? ...

11.   Не знам какво да правя.. Казва, че не иска да се разделяме, обича си ме, знам го и го чувствам.., но го е страх докато той е там да не си намеря друг. Много пъти съм му казвала, че няма да търся, за да намеря, защото искам само и единствено него.. Страх ме е да подхвана темата, защото имам чувството, че е взел вече решение да ме остави. Аз вярвам в него, вярвам в нас и знам, че ако чувствата са истински, то няма нищо да застане между нас, но какво да му кажа, за да го накарам да повярва в мен..

12.   Аз се разделих с бившия си приятеля, защото той замина да учи в чужбина. Преди да замине ми обясняваш, че ме обича и че ще сме заедно или поне ще си останем приятели. След като замина обаче нещата се промениха. Първоначално се заяждаше с мен като ми пишех, а впоследствие спряхме да контактуваме. Разстоянието променя хората. В началото да ми беше гадно, но после осъзнах че е по-добре така отколкото да си вярвам, че ме обича докато се забива с още 3 на другото място.