Споделена история от Тинейджърски

Флеш - мнения и съвети
Здравейте. Аз съм момиче на 14 години, и искам да си направя флеш и на двете уши, без да знаят родителите ми. Не мисля да разширявам повече от 2-3 мм., което е добре? :D Та, въпроса ми е, колко време трябва да стоя с разширителите и дали ще съжалявам, ако си направя?

Коментари

1.   По стила на писане те познах коя си :D, ама сега не това е важно. На едни години сме, не съм някой "чичко" дето да вдява акъл в малките. Така, според мен сме малки за такива работи, след 2-3 години ако искаш да го махнеш, ще е много кофти. Два-Три милиметра не са много, обаче си личи. Незнам за другите, но за мен момичетата не трябва да слагат флешове, естествената красота е по-хубава. Сега хормоните бушуват, искаме да опитаме от всичко, влияем се от всички... А за родителите ти - ами дори и да не им кажеш, после може да си навлечеш по-големи проблеми. А и мисля, че без съгласието на родителите, никой няма да ти сложи флеш, освен ако не си в някое забутано студио(където има риск, защото хигиената не е много висока) или ако платиш доста повече. Приятна ваканция!

2.   Щом питаш-значи да, ще съжаляваш. Имах приятел, който на твоята възраст си направи и сега е на 18 и не знае как да се отърве от огромните си дупки на ушите. И той почна с просто 2-3 мм и се стигна до 30? Сега много съжалява. По-добре недей. Иначе, ако много искаш първо говори с вашите, навий ги и си направи. :)

3.   Мацка, от година се занимавам професионално с пиърсинг и ти казвам - ако са под 5 мм, могат за три дни да се върнат към нормалната, тясна дупка. Така че ако не ги правиш големи, винаги можеш да ги махнеш. Прави каквото ти харесва, пиърсингите винаги могат да зараснат и без белег, ако използваш правилната козметика. Късмет :3

4.   Не започвай още на 14, защото е много грозно

5.   Ще съжаляваш да.

6.   Аз съм момиче на 17г. Аз също си направих флеш 3мм, но ще го разширявам още до 5мм, защото седи като обица.. Иначе го разширих за 3 дена. Препоръчвам ти, ако ще си правиш за е с пръчковиден разширител, защото спираловидните са по-неудобни. Също така си вземи етилов спирт 70% за дезинфекция на ухото :) струва до левче в аптеките.

7.   Благодаря на всички, и да мисля да се откажа на тази възраст ми е много рано.
А до номер 1, как така ме позна коя съм? :D

8.   Ако искаш да си направиш флеш - давай. Аз съм на 13 и имам една приятелка, която като беше на моите години си сложи разширител на едното ухо. Сега е на 15 ии флеша и изобщо не е голям. Симпатичен е. Ако искаш да си направиш - направи го. Искам само да те предупредя, че боли.. много. Моят съвет е сложи си само на едното ухо. Така когато дупката стане много голяма ще отидеш флеша ти да се махне, дупката да се зашие и да се изреже частта от възглавничката ти, която виси. Така попринцип се прави. И ако още искаш флеш ще си сложиш на другото ухо. ;)

9.   аз съм момиче на 17 и съм с 12мм и на двете уши.. ще ти кажа едно.. щом става дума само за 2-3 мм ако съжаляваш ги махни... при тези милиметри ухото зараства за ден два(знам от опит) тъй че не притеснявай за това.. обърни внимание на дезинфекцията c:

10.   Номер 4, не е грозно!

11.   Номер 1 съм. Ами авторке(странно ми е да те наричам така, при положение, че се познаваме), да приемем, че те опознах доста добре в последно време, въпреки че се познаваме не от много време ;) За флеша хубаво си решила да го оставиш, не ти трябва. След 2-3 години като ти дойде акъла (а и моя) може пак да се замислиш. Поздрави... Авторке :Д

12.   Ъх, едни ми викат ще съжаляваш, други - ДАВАЙ. ;-; и не знам.. както казах за сега не искам повече от 2-3 мм, но щом зарастват бързо, няма смисъл?

Авторката.

13.   Здравей! Два - три сантиметра не са никакъв проблем. По принцип зависи от това колко е разтеглива кожата при ухото ти, но една приятелка за три дни разшири ухото си до 3мм, а сега ще го разширява и още, защото й се струва малко, като обеца. Номер 9 е права, това е малко и наистина, ако не ти хареса, махаш флеша и разширителя, и готово. Боли, когато слагаш флеша първо, но наистина - обърни внимание на дезинфекцията, за да не си възпалиш ухото. Номер 8, момичето говори за 2-3мм, а не за нещо голямо, така че цялата тази глупост с зашиването и изрязването изобщо няма да е нужна и всъщност не боли толкова...
Ж17

14.   Щом мислите, че 2-3 мм не е проблем, мисля да си направя. Благодаря на всички за съветите, наистина ми помогнахте. :D
Номер 1 и 11 :D я стига, не ме познаваш, предполагам знаеш, тук не е място за шеги. :D

Авторката. И отново благодаря. :d

15.   Мога да ти кажа, че и аз искам флеш обаче първо боли доста и второ страх ме е, че един ден няма да ми харесва. Но ина обица, която имита флеш. Можеш да си вземемш от нея.

16.   Модератори, излагате се... Два дена не одобрявявате коментари и теми. Знам-хора сте. Знам-идват празници. Ама или затворете сайта или се грижете за него. Сега има 20-30 неодобрени теми, а може и повече. И като ги пуснете, някои теми ще останат по-назад и никой няма да ги прочете. Някои хора очакват важни съвети, и сега след 2 дена темите им ще останат непрочетени. Сега ще кажете че правите всичко това за без пари, и не трябва да се оплакваме. Ами ако няма да го правите като хората, просто спрете сайта. На мен ми е много интересен, но е изключително дразнещо, да чакам 2-3-4-5 дни... Казах ви, някои хора очакват важни съвети. Толкова хора дадоха предложение да има графа "одобрени" и "неодобрени" както и същото да е с коментарите. Стегнете се.

17.   Прави си ма 2 3 много малки няма хич да ти личи дай направи си поне 10

18.   Авторке, точно пък с последния ти коментар се убедих, че те познавам. Повече за флешовете ще си говорим в училище

19.   Не го прави.

20.   Здравей авторке :) Според мен 2-3мм не са много и не е фатално ;) Когато решиш да го махнеш няма да има проблем дупката на ухото да си стане същата ;) Но това с "мама и тате да неразберат"... такъв вариант няма ;д Повярвай ми! Фатално е когато флеша е по-голям, защото след като го махнеш ухото увисва ;д Хайде успех и бъди разумна!

21.   Като горд притежател на два флеша по 20мм мога да ти кажа, че тва не е просто мода. За да си направиш тату, пиърсинг или флеш трябва да си сигурна, че го искаш. Да не е просто за да си 'готина'. Не трябва да се колебаеш и да се чудиш. Защото след време може да съжаляваш. Прочети из нета, информирай се, защото има много случаи на инфекции при флешове. Може да се стигне дори до скъсване на ухото (тука говоря за по-големите). Щом става въпрос само за 2-3мм не виждам какъв е смисъла да си правиш.. Че то толкова малки флешчета ще мязат на обикновенни обеци.. _. По-добре си вземи един чифт 'имитация на флешове' обеци и се радвай там.
-Mononoke

22.   От авторката. Съжалявам чак сега видях последните 2-3 коментара.
Та номер 21, не го правя, само защото искам да съм модерна! Кефя се на флешовете като луда, това е причината. Не го правя за другите, правя го за себе си. Казах, че не искам повече от 3 мм, защото съм едва на 14. След време може повече мм. ;-;

23.   Много е грозно по принцип, а за момиче още повече!

24.   Здрасти! Аз съм момиче на 16 и имам 8 милиметра флеш, който скоро ще правя 10 милиметров. До осем милиметра си зараства флеша доста добре, даже и до 10. Аз няма да го правя повече от 10, защото все някога може да си променя мнението. Обясни на майка си, че няма да го правиш голям и че е обратимо. Пет милиметра е почти незабележимо и нямада се набива на очи, ако това притеснява майка ти. Ще ти дам няколко съвета за разширяването:
- купи си разширители или си направи от полимерна глина(аз така направих- това е като прастелин, който оформяш, както си поискаш и накрая го печеш и се втвърдява). Има и с телесен цвят;
- от начало започти с обица за език- тя е 1, 6 милиметра и може да намерш навсякъде;
- никакви клечки за зъби. От тях може да си забиеш треска в ухото. Дори и да е лакирана не експерементирай, защото е неравна повърхност. Започни с обица за език и после съвсем спокойно ще побереш 2 милиметра разширител;
- без никаква кислородна вода. Професионален пиърсист ми е каза "Чистенето само и единствено с физиологичен солен разтвор". Физиологичният разтвор е сол и вода. Бутилка половин- един литър е левче- две, а ти може да си направиш сама;
- купи си вазелин. Слога се на разширителите, за да може да влязат по- лесно в дупката ти;
- разширявай с по милиметър по на седем- десет дни. Не трябва да се бърза, защото по време на разширяването додени клетки се раздалечават, а ако го правиш постепенно ухото има възможност да създаде нови клетки между раздалечените;
- ако те боли по време на разширяването спри и си направи кратка почивка- половин час примерно и после пробвай пак;
- не трябва да има гной, ако има слагаш по- малък разширител и чистиш дупката или махах разширителя за няколко часа. Това става само, ако не подържаш добра хигиена и бързаш с разширяването.
На мен ми е само тъпо, че се смята, че хората с пиърсинг/татуси са пропаднали. Смисъл аз имам септум и флеш- пуша признавам си, но съм добре възпитана, отличничка в елитна езикова гимназия, занимавам се с рисуване, музика и фотография и съм доста добра. Много хора преценяват по външният вид, но след като ме опознаят си променят мнението. Та бъди готова, ако щи си правиш по- голям флеш, че ще има поне неколцина негативно настроени хора, но това не трябва да има значение за теб.
Eми мисля, че е това, което имам да ти казвам. Ако имаш някакви въпроси или проблеми пиши пак- аз ще понаглеждам темата, ако пишеш. И кажи дали майка ти се е съгласила! Успех! :3

Принципно всеки човек притежава различна еластичност на кожата. Моята се разтяга много трудно и може би за това имах чувството, че ухото ми ще се скъса като разширявах ухото си- с един милиметър. Понеже ме болеше от началото го карах бавничко- 1, 6 после 2 и накрая 3, а нататък до осмичката през един. Щом не те боли или нямаш проблем го остави. Нормално е ухото ти да загрее и да е горещо- заради разтягането е. Инъче не е проблем до краят на ваканцията да си разшириш ухото до 3, даже може до 4- пез една седмица разширявай с милиметър. Купи си физиологичен разтвор и гентамицин или вазелин. Разтвора да почистване, а вазелина или гентамицина за по- лесното вкарване на разширители.
3 милиметра не е много. Лично аз имам планове за 15 милиметра, но искам да поизчакам още година- две, за да съм сигурна, че искам толкова голям. Инъче приятелят ми иска до 10- той скоро започна да си разширява. Просто всичко е индивидуално.

http://spodeli. net/15/story-27017-50. html#h
Виж тази тема- тези написани неща отгоре са мои коментари, които мисля, че ще ти помогнат. Коментарите ми са номер 72 и 74. Ако имаш въпроси питай!

25.   От доверени източници знам, че до 10мм може да се възвърне както си е било след време, а ако е повече остава по широка дупката. :) Относно флеша, ако е до 10мм няма проблем, а с родителите ти си поемаш риска и знаеш как се отнасят с теб, така че там не мога да ти помогна. ;)
А 17

26.   Познавате ли известни флешъри? В смисъл звезди, или спортисти, политици?

27.   От авторката.
Забравих да спомена факта... "не го правя, само защото искам да съм модерна", тотално се обърках, може би защото се издрахних. :D Та, НЕ ЧЕ ИСКАМ ДА СЪМ МОДЕРНА. Не искам. :)

28.   Номер 24, благодаря най-много на теб и на всички останали.
За сега нямам въпроси. :D И да, благодаря отново!

29.   Аз съм на 15, и аз започнах с 2 - 3 мм, , доскоро имах 10 мм, сега съм с разширител 16 мм. Както ти казаха по - горе, няма възможност вашите да не разберат, и аз така се надявах, но когато бяхме на планина ме видяха, като бях с десятка, обаче нямаха против и така си останах xd Също така имам и смайли, което е ужасно сладко :3

30.   Така... пак съм аз! :D Купих си от силиконовите разширители с размер 3мм. И... истината е, че не знам как да започна. -_- Опитах да пъхна поне малко от началото на разширителя в ухото си, но не се получи. Въпросите ми към вас са следните: Трябва ли да си намажа с нещо дупката на ухото, преди да започна? И на двете уши ли едновременно трябва да седя с разширителите или да започна с едното, после с другото? ИЛИ няма значение? :D И изобщо ще се получи ли със силиконовия разширител? Моля за съвети, добри хорица! :D
Авторката.

31.   Номер 24 съм.
Сега съм с 12 мм- уж щях да правя 10, ама като започнеш няма спиране. Вече съм твърда да спра до 12 мм- поне след като завърша университет и разбера дали бъдещите ми работодатели бих приели човек с флешове.
Та до 5 мм ми беше голям зор. Намажи първо ухото с гентамицин и разширителя после- така ще стане по- хлъзгаво. Понеже мен ушите ме боляха много вкарвах разширителя до където можех, преспивах една вечер с него и на сутринта нямах проблем да го вкарам целият. Просто от началото ухото ти не е свикнало да се разтяга. Пробвай това и пиши какво е станало! Успех! :3

32.   Тази вечер ще пробвам само на едното ухо, ще направя така, както ми каза номер 31 :Д и 24 xD ще си намажа ухото с този крем, също и разширителя, когато си легна и на сутринта ще видя какво е станало... :с Разбира се, без да знаят нашите. Леле, отсега се развълнувах.