Влюбен съм в най-добрата си приятелка от 3 години
Аз съм момче на 19. Имам много близка приятелка на 17. Не живея близо до нея. Изобщо даже, но няма да давам чак такива подробности. По характер не съм агресивен, нито заядлив и не измислям шеги свързани с други хора и техните проблеми. Винаги съм мил с всички и се опитвам да не ги засягам. Веднага щом пристигна там където тя живее излизаме навън и се прибираме чак към 9-10 часа. Не ходим по дискотеки, а седим в парка, отиваме да ядем в някой ресторант или ходим или на някое тихо местенце. Никога не ни е скучно и все измисляме нещо интересно, макар и да не звучи така. Наистина много я харесвам и не мога да си представя да я нараня или обидя. Веднъж, и' се обадих и я питах дали иска да излезем и тя се съгласи естествено. Каза ми, че иска да отидем в един парк и да останем до по късно, защото иска малко тишина и спокойствие. След час се срещнахме и както винаги се прегърнахме, но не за малко, колкото да се поздравим, а доста дълго. Винаги, когато я 'гушкам' е толкова топла, че не искам да спираме. През деня си говорехме и се смяхме, но към 10 стана много тихо, нямаше никой а ние седяхме на пейката в парка. Когато се стъмни изглеждаше сякаш сме в гора. Чуваха се разни птици и беше много приятно. Мълчахме и от време на време си говорехме за това, че е много интересно да си сам в парк през нощта. Цели 3 години съм я харесвал и просто не се сдържах... Хванах я за ръката. Тя не се дръпна, явно защото винаги си държим ръцете, но сега беше по-различно. Мислех си да се приближа повечко, но осъзнах, че сме точно един до друг и ми стана смешно за това колко съм отвеян. Погледнах я, и тя ме погледна и ми се усмихна. Прегърнах я, а тя се облегна на мен. Правим го обикновено, но както казах, този път беше адски различно. Тя беше толкова топла и тиха. Гледаше към дърветата за да види птиците и ме питаше дали съм чувал такива, а аз не отделях поглед от нея. Целунах я по бузата, нищо че умирах от срам. Погледна ме леко учудено, но след това се засмя и ми каза: ''Виждам, че днес си много отвеян. Не знам защо и не искам да се меся ако е лично, но да ти кажа, че си личи доста. '' Знам, че тя е много умна и че може да е разбрала. Знам също и че ако тя ме харесва ще иска аз да и' кажа, защото я познавам много добре и е ината. Обичам е слаба дума за да опиша чувствата си към нея. Винаги ми е много мъчно когато не съм близо до нея. Не знам дали тя изпитва същото, но ви моля за съвети, каквито и да са те.

Коментари

1.   Човече моята история е почти същата, само, че живеем близо един от друг. Аз се престраших казах и какво чуствам към нея. Започнахме да се държим като повече от приятели и всичко беше супер, само че тя ми каза, че не можела да се държи веднага като гадже, а аз я чаках 2-3 месеца. И сега се разбрахме да я забравя и се държим студено един към друг.

3.   Много сладка история, дано да се получи между вас! :)

4.   Бъди мъж и действай! Жените харесват решителни типове. Поведението ти ми се струва нелепо пасивно.

5.   Нали се сещаш, че ако се получи между вас и като се разделите само ще си развалите приятелството?

6.   И аз съм в сходно положение :) Обаче съм момиче и живеем доста далеч един от друг, но въпреки това един ден не се сдържах и му признах всичко, което изпитвам. Звучи адски смешно момиче да си сподели първа чувствата, но не се сдържах просто. Аз си знаех, че дори и след като му призная, че го обичам това няма да промени нищо между нас, но просто имах нужда да ми олекне, като го призная. Бях права разбира се де, не промени нищо, просто си има хора, които е по-добре да са си само добри приятели. Някой друг би ти казал да се замислиш, тъй като ако нещо между вас се получи и не провърви най-вероятно ще съсипете доброто си приятелство. Аз обаче ти казвам да си смел, тъй като познавам това, което изпитваш.. и знам, че не направиш ли нещо ще съжаляваш дълго време.