Кажете ми...
Много съм тъжна, направо..не мога да ям ,да спя..
Имам или по-точно имах 3,5г връзка с мъж, който мн обичам. Много нежна и ..мн истинска.., но проблема е там, че той замина да работи в чужбина, защото има дъщеря, която ще е студентка тази година а работите му хич не вървяха тук от скоро, заради кризата. И..отиде , за да и помага. Разбирам го, евала му правя, че е отговорен родител и т.н...., но аз какво да правя,като не мога да ида с него- тук имам малък бизнес, за който мн се потрудих, дом...не мога да замина при него и да захвърля всичко, което съм постигнала с толкова труд, докато той оправя детето си! Не съм на себе си от мъка! Чуваме се по телефона,мъчно му е и на него много,знам,...и какво...
да чакам 5 г докато дъщеря му завърши...незнам....не го упреквам,що за човек не би помогнал на детето си,но незнам аз какво да правя ,как да се науча да живея без него,незнам...

Исках да Ви питам дали има някакъв шанс нашата връзка,макар,че знам,че всичко е мн индивидуално,но
мислите ли че ако ме обича истински ще имаме връзка като се прибере,дори и след 5 г да е или да не се надявам..........

Коментари

1.   Според мене ако между вас това е истинско , неговото странство няма да продължи 5 г.
С течение на времето ще обсъждате и ще намерите заедно друга алтернатива той да се върне пак. Просто за момента той не е имал друг избор.
Не се отчайвай.Любовта ще спаси света!
:) Успех ви желая.

2.   ако има нещо м/у вас , и е имало , ....трябва ли да се притесняваш ???

3.   Ако много се обичате зарежи всичко и тръгвай, любовта иска жертви.Моят съвет е да пожертваш бизнеса си ,все пак истинската любов не се среща всеки ден,а нов бизнес винаги можеш да започнеш!

4.   Не може да се притесняваш , според мен,ако, сте си изяснили нещата, след като преди??? да е заминал ???
Това ми говори ??? За него ???,ЧЕ му все все едно за теб !!!
По-важната е дъщерята !!!
Поясни на всички нас ,читателите ,от които искаш съвет ???
Вие .....какво се РАЗБРАХТЕ ???
Че ,се притесняваш сега и така ????

5.   Към 4-- Разбрахме се,че като си вземе 1-та заплата ще дойде до София да се видим за уикенда ,че му е трудно без мен,а пък когато си вземе отпуска,тогава ще си дойде в провинцията да види детето.Все си мисля,че не съм му безразлична,за да го направи,но....не е ясно колко години ще стои там,а се сещаш,че е отишъл там все пак даизкара някой лев там и няма да си идва 1 в месеца до тук да ги харчи,та..незнам...сега сам на 32,след 5г ще сам на 37...живота ми минава в чакане...толкова е трудно...,а незнам дали няма да му избледнея с времето и...да не съм си устроила живота,семейство,деца,кога....незнам..

6.   ДО авторката:
Били разказала малко повече за себе си ,че не разбрах?
Ти имаш ли дете ,и нещо повече за себе си ,за да ти дам съвет ?
Добронамерена читателка .

7.   Не поставяй човека в дилема дали да избира теб или детето си.Ти си знаела,че той има дъщеря и е баща,значи си се съгласила на всичко,което произтича от това.Ако го обичаш истински няма да го притискаш и той ще оцени това.Любовта е и грижа за другия-за чувствата и мислите му.

8.   Знам,бе номер 7,не съм го карала да избира,не го поставям в дилема,просто не знам АЗкакво да правя

9.   Самият факт,че той се е жертвал да замине,за да осигури по-добро бъдеще за детето си,говори,че е съзнателен и отговорен родител,човек и мъж.Защо ти имаш съмнения,че след 5 години няма да има връзка между вас?Нали не сте се разделили,а просто той е заминал да изкара пари не само за дъщеря си,а може би и за вашето общо бъдеще.Трудно се поддържа връзка от разстояние,но не е невъзможно.Има телефони,скайп,самолети,влакове...Ти можеш само да му показваш,че го обичаш много дори от разстояние,че ще издържиш и на тези обстоятелства щом за него е важно.Кажи му го в прав текст,за да го знае със сигурност,дори му го напиши-ще му става мило да го чете далеч от родината.

10.   До но 9 - Сигурно си права,ще те послушам.Ще го подкрепям и се оставям на течението,пък каквото е писано.Мерси много

11.   Но:1 Защо по дяволите си мислиш, че като е мъж няма да издържи... боже... Не знам за кои бяха повече вицовете за изневери... мхммм за жените точно така. бил сум в подобна ситуация. МОМИЧЕТО МИ СЛОЖИ РОГА

Авторката: ако наистина се обичате и си имате доверие (обаче е желателно да е с покритие) всичко ще се нареди връзката ще ви стане по здрава и след време когато се съберете, аз ви го пожелавам, нищо няма да може да ви раздели 1, 2 години преди да си дойде мислете за свадба ;)
Стискам палци

12.   От опит мога да ти кажа, разстоянието, времето и чакането, убива, убива любовта, подтиска човека и след време всичко е напразно и загубено. Или търси вариант да бъдете заедно, или се разделете окончателно, но в никакъв случай не чакай 5 години. Всички, което ти пишат и се вживяват в сладникави романчета за любовта е глупост, която не разбират. Но аз имах любов, която действително чакахме с години и колкото повече време минаваше, толкова повече се разпадаше.. и накрая нищо не остана, само болка и празнина.

13.   Благодаря на всички за коментарите. Той се върна, издържа 6 месеца там и.... се върна. Сега сме много, много по близки от преди..
авторката