Избягвам мъжа, когото харесвам
Никога не съм мислила, че някога ще срещна такъв мъж! Запознахме се покрай работата ми. Това е мъж, който ми въздейства по всякакъв начин. Но не мога да си позволя нищо с него, защото съм омъжена. Умишлено започнах да ограничавам контактите си с него, защото усетих накъде отиват нещата(поне за мен), а и защото не е честно спрямо мъжа ми. Но истината е, че се оженихме много набързо и напоследък се замислям дали не съм направила грешка. Той е добър човек, сигурна съм, че ще бъде добър баща един ден, но аз дали ще бъда щастлива, понеже между нас няма страст. От друга страна си мисля за този мъж-той е истински мъж, такъв, за какъвто всяка жена мечтае. Мислех си, че ще ми мине, но не спирам да мисля за него. Ами ако е моментно и за едното чудо нараня съпруга си(ако се разведа и започна връзка с този мъж)? Аз се старая да не ми проличи, държа се на ниво, отбягвам мъжа, когото харесвам, той дори сигурно си мисли, че ми е неприятен, но истината е друга.
Били ли сте в подобна ситуация. Моля ви изразете мнението си. Моля модераторите да публикуват историята ми. Не знам какво да правя-от едната страна стои щастието ми, от другата е мъжа ми и сигурността, която той предлага и аз ни знам къде да застана. Помогнете ми, объркана съм.

Коментари

1.   Гледай си брака и бъди щастлива. Спри да мислиш за другия и ще го забравиш, спокойно. Говоря от личен опит.

2.   "Ами ако е моментно и за едното чудо нараня съпруга си(ако се разведа и започна връзка с този мъж)? "

Аха и ти като жените тип маймунки - ще пусна клона, ама само ако следващия е сигурен. Демек не обичаш мъжа си, ама понеже и онзи не е сигурен, ще си стоиш на сигурно при мъжа си.

Дали ще стане нещо с новия или не и дали е временно или не, няма никакво значение. Има значение само, че връзката ти с мъжа ти е изчерпана и би било честно да поговорите, а не да се чудиш с кой е по-сигурно. Такова поведение винаги ме е отврщавало у жените, а за съжаление това си е доста типично за повечето.

Ако смяташ, че нямаш бъдеще с мъжа си, раздели се с него и после вече кеф ти с новия, кеф ти с друг, кеф ти сама. Не си отговорна към никого. Но не поемай отговорности, за които не си готова. Повече правят грешката да пускат на други мъже под предтекст, че "нещо им липсва", само че никой не е длъжен да ти чете мислите. Ако нещо ти липсва, говориш с човека, оправяш го, ако е възможно, ако не - поне бъди честна пред себе си и пред и него и се разделете. Ама не с к*рвенски приоми, които най ги мразя.

Явно изпадаш в стрес при мисълта, че може да останеш самотна и не ти стиска. Ама разбери, че така само отлагаш проблема и си губиш собственото време. Лъжеш себе си. Утре ще се окаже, че нямаш ни брак, ни връзка, годините са си минали, а ти си живяла в илюзия. Че и деца коа му направиш, става още по-сложно.

8.   Сигурно повечето не биха се съгласили с мен, но от опит ти казвам да послушаш сърцето си, защото времето и възможностите не се връщат, а както казват 'В края на живота си съжаляваме за това, което не сме направили, а не за това което сме"". Аз лично още съжалявам за неща отпреди години и бих те посъветвала да си спестиш това чувство каквото и да ти струва, защото никак не е приятно. Остава едно усещане за.. недовършеност накрая.
Жюли

9.   Е-е-е, това вече на нищо не прилича - 5 КОМЕНТАРА ИЗТРИТИ!!! Между които и моя, в който смея да твърдя, че нямаше нито нещо нецензурно, нито нещо осъдително. Излагате се! Жестоко!

10.   Всяка история една и съща - дали не сбърках с тази връзка... Абе що аджеба се сещате да се питате дали сте сбъркали, едва когато се появи някой друг???

12.   Ами продължавай да го избягваш.

13.   Щом не ти харесва твоя го разкарай и хвани новия. Щом не правите и деца явно не сте един за друг.

14.   По принцип избягвам да реагирам на такива истории, но сега съм провокиран от изказването "той е истински мъж, такъв, за какъвто всяка жена мечтае" то извиква в мен поредица от въпроси, на които и сама можеш да си отговориш (нали може на ТИ). Как определи, че е "истински мъж", коя част от мъжествеността му пробва? Как разбра, че "всяка жена" мечтае точно за такъв мъж? Ако "всяка жена" мечтае за такъв мъж, защо е сам до момента или може би не е сам? Аз такива "желани" съм ги виждал, цял живот избират, опипват и оглеждат, пробват, мерят и все нещо не им пасва - да не се окажеш и ти поредната пробвана! И не на последно място, това че ти го харесваш не означава, че той те харесва! Няма да те съветвам да си гледаш мъжа и семейството защото явно вече си ги прежалила, но няма и да те посъветвам като номер 8 "послушай сърцето си".
Успех!