Искам да го забравя а още го обичам...
Бяхме заедно девет месеца, които мога да кажа бяха най-щастливите в живота ми ( а не съм малка на 32г. ). Имала съм доста връзки и доста по-дълги от тази, но той беше като сбъдната мечта. Мислех си че е най-хубавото нещо в живота ми, че най-накрая и на мен се е усмихнала съдбата, но уви не е така. Оказа се ангелче с рогца. Правихме планове и се обичахме. И той ме обичаше поне първите седем месеца беше така. Правеше всичко за мен, но един ден реши, че не ме обичал вече и си тръгна. Не разбрах какво стана. Няма друга жена със сигурност, защото продължаваме да се виждаме рядко, говоря и с познатите му. Може би иска да прави кариера или нещо подобно. Не ми даде обяснение. Каза че причината била в него.

Само че аз не мога да го забравя, щастието което изпитах с него е неповторимо, как да се откажа от това. Не знам дали някой друг може да го замени.

Дайте ми рецепта как да си освободя съзнанието от него, като не виждам изход изобщо. А реално си имам всичко останало. Нищо не ми липсва. Имам много обожатели, но аз си искам него, единствения който не ме иска. Искам да си го върна, но той е изградил такава бариера между нас, че когато си говорим имам чуството, че си говоря с бетонна стена. А бяхме заедно непрекъснато, деляхме едно легло, ядяхме от една чиния. Кажете ми възможно ли е човек така да се промени само за една седмица, един ден да обичаш някого а следващия не?

Коментари

1.   Много добре те разбирам. Абсолютно същото се случи и при мен с тази разлика, че аз съм от противоположният пол. Все едно аз съм го писал. Сега нищо не ме радва и си я искам обратно. Всички ме убеждават, че ще си намеря друга с която ще ми е по-хубаво...но аз искам нея. Някак си не можах да повярвам как това е възможно, едва ли не изведнъж да спреш да обичаш някого :( Това е и най-големият проблем може би - не ми изглежда реално и не го осъзнавам. Аз продължавам да си се надявам и да си мечтая за нея и някак си вярвам, че пак ще сме заедно (да, сигурно е грешно). И ние бяхме 9 месеца заедно, и ние правихме планове...Съчувствам ти искрено.

2.   Здравей! Направо на въпроса - не може да няма причина за тази промяна - дали вината е в теб, или в него - иначе няма логика. Опитай да говориш с него. Дай му да разбере, че ще понесеш всяка критика и забележка, ако има такива. Мисля, че все пак заслужаваш такова обяснение. А пък, ако той наистина е станал такъв темерут, че даже да не иска да говори с теб по въпроса, значи не си заслужава твоите усилия. Остани си със добрите спомени и се огледай за другите си обожатели. Ами, ако сред тях има някой, който си заслужава вниманието ти, пък ти го пропуснеш заради терзанията си по предишната си любов...
А има и друг момент - неговото поведение говори за това, че той не е много постоянен в действията и чуствата си. Помисли си: нима можеш да разчиташ на него за в бъдеще, ако случайно стане така, че се съберете отново?
Затова действай повече с ума си, отколкото с нараненото си сърце, което може да те подведе в момента.
ПП Убедена съм, че си интелигентна жена, здраво стъпила на земята и едва ли имаш голяма нужда от даване на съвети, по скоро ти трябва малко помощ и ще постъпиш така, както е правилно за теб.
Чао и горе главата!

3.   Той май не те е обичал истински или достатъчно, или те обича много и го старх от този факт. Само трябва да чакаш и да се надяваш!!!

4.   При мен стана същото. Изведнъж най-неочаквано ми каза най-добре в скоро време да се разделим. Бяхме заедно почти 4 години. Никога не сме се карали. Всичко вървеше нормално. Всеки имаше свобода. С нищо не съм го ограничавала. И ей така изведнъж като гръм от ясно небе, без да каже някаква точна причина. Само увъртане, но не и истината и край. Прекалено добра съм била за него и така нататък най-честите заучени фрази в такива случаи. Без конкретна причина. Поне да знам къде ми е грешката та да не я повтарям повече. Поне да съм наясно каква е точната причина, а не да умувам и да се чудя. И точно затова човек дълго време в такива случаи не може да забрави другия. Иначе приема причината и си е наясно, а така само умува и тълкува.

5.   Не те е обичал чак толкова, колкото ти него, това е. 100% има някой пич, който чака да му обърнеш внимание.

7.   Аз съм авторката.
Наистина много боли да се измъчваш и да не знаеш какво си направил, когато за теб всичко е било перфектно. а той не иска да ми каже. Вече оптах пак да го попитам И стана по-лошо. Сега не иска даже да говори с мен. А само до преди 3-4 месеца ми беше най-близкия човек, който правеше всичко за мен. А сега все е дно е някой чужд, непознат. Още не мога да повярвам. Чуствам се така все едно е умрял. Номер 1 и 4 как го преживявате? Аз не мога още да приема факта, че го няма. Имам само хубави спомени, дори не се сещам за какво да го намразя...

8.   Aми как - трудно. В такива случаи се дават съвети да се отървем от всичко което ни напомня за човека, да не го търсим и т.н. Аз обаче не съм изхвърлил нищо, а и има толкова много неща които ми напомнят за нея. Вечер се чувствам ужасно сам. Поне спрях да се самосъжалявам и гледам по-положително. Добре е когато съм с други хора през деня на работа, но остана ли сам мислите отново нахлуват. Въпреки че сега не се самоизмъчвам, защото осъзнах че това не води до никъде, аз продължавам да я обичам по същия начин и все още се надявам. Тя се опита да промени мнението ми за нея последните 1-2 седмици преди да се разделим, но така и не успя...аз съм бил първият човек при който не успяла да го стори. Освен това продължаваме да си говорим, но е минал само 1 месец...
Иначе..не съм щастлив, но все някога ще ми мине.

9.   Хора, колелото на съдбата върти само напред, съберете сили, оттърсете се от миналото и продължавайте напред! Това е начина, хубавите моменти в живота не се забравят, и болезнените също, но в крайна сметка те ни правят истински силни, а аз лично смятам и щастливи :) КЪСМЕТ !!!

10.   Мисля, че съвестта го гризе за нещо. Питай го дали е така и за какво.

11.   Много добре те разбирам и аз бях в подобно положение

12.   Вижте хората не правят разни неща просто ей така без причина! Абсурдно е някой да те зареже просто ей така и разлюби в един ден без причина. Аз не го приемам и не си го обяснявам без да има определена причина!

13.   И при мен се случи през 2005 г. Оказа се, че има друга и се изнесе при нея. След месец се върна, приех го. Преди седмица научих, че през последните 2 г. е имал паралелна връзка, а съм бременна в 5 месец. Отчаяна съм и не виждам изход. Той избяга в чужбина малко преди да науча за връзката им.

14.   На мен се случва в 568моента абсолютно същото.И нашата връзка не беше дълга 10м.,и той както се е случило при теб ме остваи без конкретна прична,общо взета с изключение на възрастта,защото аз съм на 29 няма никаква разлика.И аз се чудя за какво да се хвана,за да се разочаровам,но не намирам.Виждам,че е минало доста време откакто си писала историята,кажи как преодоля всичко,какво стана нататък.

15.   С него сме разделени от 5г. той има семейство аз също, но продължавам да го обичам и да мисля за него.Кажете ми дали не е по добре да се консултирам със психолог

16.   Любовта винаги боли, това е коварното в цялата ситуация, колкото и да е хубаво, пак заболва в един момент. Затова не трябва да прибързваме със старта на една връзка. Колкото и да сме увлечени, трябва да успеем да се самоконтролираме в началото, да сме предпазливи и недоверчиви дори, това е за наше добро впоследствие. Трябва да сме малко и детективи, тоест да се научим незабелязано за отсрещния да разчитаме знаците, които ни насочват. Не става дума за ровене в телефона и следене, а просто повече интуиция.

17.   БРАВО на № 12
Абсолютно съм съгласна с теб !!!
И аз мисля по същият начин.
Роси рос

18.   Колко ми е забавно, като някой каже: "Бъди смел! Живота продължава!" Пхах.
И аз преживявам същото. Мисля, че проблема първо ни идва оттам, че не само не може да го забравим, ами и не ИСКАМЕ!

Все.. оставяш мъничка надежда като вратичка, все поглеждаш назад, но.. Там няма никой.
Съветвам те да говориш пряко и открито с него. И не започвай първа с думи от сорта на колко го обичаш, ами го предразположи да ти говори и изясни всичко. Бъзи готова за всякакъв отговор. Защото..
НЕЩО НЕ ИДВА ОТ НИЩО! "Причината била в него.." Е, то много лесно се е измъкнал.
Поне като е раздяла да е такава! Защото една връзка е приключена само, когато всичко е било изяснено.

Успех и мисля, че добре знаеш - Когато на двама души им е писано да са заедно, нищо няма да им попречи. Приеми тази ситуация като изпит.

19.   Бори се за любовта си! Свободата без любов е като чаша без вода! Довери се на интуицията си! Послушай вътрешно гласа си, какво трябва да направиш!

20.   Здравейте, Аз съм на 17 години и съм влюбена в 26 годишен... Той няма чувства към мен, но аз адски много го обичам и не мога да го забравя... Имам приятел, но съм с него само да забравя 26 годишното момче... Наистина не знам какво да правя а много искам да съм с него

21.   Хораа, помогнете ми! И аз съм отчаяна, на 23 години съм, той ме заряза преди година, но още го обичам и страдам за него, натъжавам се като виждам, че си прави снимки със всякакви женски.... как да го забравя, пробвах с други... не става!!! :( :(