Дали е любов?
Здравейте, Имам си приятел от много време, 8 години, много го обичам, но както се досещате тръпката отдавна я няма. Вече бях започнала да си мисля, че не може да ми се случи такова нещо, че съм прекалено голяма да се влюбя като някоя глупачка. От години никой друг не ми е харесвал, още по-малко да говорим за влюбване или нещо подобно. Дори съм забравила какво и затова имам нужда от съвет дали това ви прилича на любов: Преди година и половина на работа се появи нов колега, който много ми хареса визуално. В такива случаи, които са много рядко, гледам да стоя далеч от човека, за да не си създавам проблеми във връзката. Дори не се запознах с него и за половин година сме се засичали само няколко пъти. Но миналото лято ни преместиха в една стая, почти един до друг. Чувах разговорите и коментарите му и за щастие се оказа, че характерът му изобщо не ми допада. Много пъти ме канеше на обяд, аз отказвах, на едно служебно парти ме сваляше, но го отрязах доста грубо. Чак ми стана жал и му се извиних. Свалял е много други колежки, не се чувствам по-специална, Такъв му е стилът, има си приятелка, но много обича да флиртува и да му обръщат внимание. Връзката му е от разстояние и не крие, че не иска сериозно обвързване и отговорности. До тук добре, но преди време разбрах, че напуска. Реших, че нищо няма да стане ако един месец се държа добре с него. Започнахме да ходим заедно на обяд, опознах го по-добре. Нещата, които ме дразниха в него, започнаха да ме забавляват. Например обича да обижда хората, които не му харесват, започнах и аз да правя същото. Изключително много ме забавляваше, осъзнавах, че е груб, циничен, нетактичен, директен, дори се капе постоянно докато яде. Въпреки това започна да ми харесва много и другите хора сега ми се струват скучни и фалшиви. Той поне е много искрен и естествен, изключително забавен. Свалял е други колежки пред мен, но това не ме притеснява, станахме си доста близки и ми е споделял неща, които никой не знае. Започнах да си мисля, че не е толкова лош и всъщност не му е добре да е сам. Най-странното е, че сваля жените, но не съм разбрала да е стигал с някоя по-далеч и на мен ми е говорил само един път за секс, което противоречи на целия му имидж. След като напусна сме се виждали само два пъти и то по моя инициатива. Сега аз съм тази, която му пише. Понякога ми отговаря, друг път не. Не съм много настоятелна, но не спирам да мисля за него вече няколко месеца. Прилича ли ви на любов това? Има ли смисъл да настоявам повече и да го търся? Имаме много общи познати и мога да го виждам по-често, но не знам дали да го правя при тази сложна ситуация, Посъветвайте ме.

Коментари

1.   Винаги съм се чудела как някои жени са попаднали в положението си - примерно с постоянно изневяряващ им съпруг, или някой, който ги обижда и тормози, или някой дето ги бие, или зарязани с 2 деца и без пари... Сега си го обяснявам - имат подобен на авторката акъл. Хем залитат по откровени кретени, хем после реват, че животът им е гаден. Фактът, че си има сериозен приятел и зад гърба му се сваля няма дори да го коментирам. Съветът ми е - хвани се с него, ще си отивате.

2.   на мен ми прилича на разнообразие.
И кое му е забавното на това да обижда хората? На мен жалко ми се струва.

3.   Както се казва: "Хитрата сврака - в капана с двата крака!". А да ти е честито!

4.   Мислех да напиша нещо, но като се замисля, няма смисъл. Много път на осъзнаване имаш да извървиш. Освен да ти пожелая смирение, друго не мога да направя, просто защото за сега не си готова да ти се помогне.

5.   познато ми е това, имах такъв колега, токущо се беше оженил за приятелката си и много флиртуваше, по -късно аз напуснах и не сме се виждали, отидох в друг град, след години, когато се видяхме всичко беше отминало. Бягай от такива, които са обвързани и флиртуват с всички, не си струва. Този колега все още е женен и му се роди дете, та такива само се забавляват и щом единия напусне, всичко ще свърши, не си струва.

6.   Офф, кaквa любов бре моме? ! Видялa си рaзличен, дори не в положителният смисъл и любопитството те гложди. Мисълтa и вероятно нaдеждaтa зa товa йещо рaзлично. Мaлко aдренaлин дa ти рaзнообрaзи ежедневието и скукaтa. В подобнa ситуяция бих поговорилa с половинкaтa си и бих му кaзaлa съвсем откровено, че се чувствaм в сивaтa зонa. Много е вероятно и той дa е тaкa след толковa години. И двaмaтa зaедно дa откриете нещото рaзлично, новa тръпкa, нов стимул...
Aмa не! Дрaзнят ме толковa елементaрни хорa. " Всичко ми е ок, aмa мaй ми се ще дa пробвaм с друг дaли нямa дa е по"!
Е хубaво, пускaй пине нa пaзaрa сериознaтa си връзкa, свободи го и пробвaй с кaпещият се с мaнджите. Но пусни другият първо, бъди честнa с него. Ей тaкa му кaжи " виж, открих един циничен простaк, с който ни е много яко дa обиждaме зaедно хорaтa, пък кaто почне дa се лигaви и кaпе, докaто яде, чувствaм кaк се влюбвaм в естественaтa му примитивнa природa". Тъй де! Бягaй, потърси по- голям кокaл, шибвaй го в глaвaтa и си го носи в пещерaтa и бъдете щaстливи!

7.   Как така хем си има приятелка, хем е сам??

8.   Разнообразие търсиш. Нормално е. Ако искаш пробвай с него, но после ще се чувстваш ужасно ако нещата с приятеля ти са добре и в бъдеще ще сте заедно. Ако искаш и мислиш, че можеш да запазиш този флирт в тайна за цял живот - действай. Няма как да ти обясня какво ще изпиташ, нито да предрека какво ще стане. Недей само да казваш на приятеля си, че имаш симпатии към друг.

9.   А на приятеля ти какво му има? Или от какво не си доволна? Като се прибереш във вас си как го гледаш в очите? Немога да те виня в нищо защото не пишеш нищо за връзката ти, освен за забежката ти.

10.   А мислила ли си за горкия ти приятел как се чувста той като действаш така зад гърба му? Ако не му признаеш какво става ще стане и по-зле и за двама ви. Като си решила да си играеш с чувствата поне не наранявай и други хора заради твоите игрички на "любов". Дано приятеля ти разбере и те напусне, защото явно ти не го заслужаваш и не мислиш за него. Само ще ти кажа, че господ си знае работата и някой ден всеки си получава това което е заслужил.

М/28

11.   Аз ако съм на мястото на приятеля ти и знам бих те оставил на мига, пък после ти дали ще сполучиш със редкия ти колега и начина му на общуване си знаеш само ти.
Според мен вече си загубила даже