Изкушение на работа
Здравейте! Пише ви едно момиче, студентка в Англия. От април имам сериозна работа в едно магазинче за сувенири и други дреболии. Работех известно време с двама германци, единият от които наскоро напусна (слава Богу), и на негово място шефът нае техен приятел - испанец. Аз не знаех за това до деня, в който бях повикана от шефа да отида до магазина без да знам защо ме търсеше. Тогава се запознах с испанеца и разбрах, че скоро ще работим заедно. Причината, поради която шефът ме беше извикал, беше да остана да им помогна с работата. И така около 2 часа си хвърляхме погледи и си говорихме закачливи приказки с испанеца, той изглеждаше изключително приятелски настроен, отворен и позитивен, и не на последно място - супер чаровен, хаха, както повечето испанци (принципно много си падам по испанци). Тъй като имах лекции и изпити до края на първата седмица на юни, работех само събота и неделя, и по изключение някога, когато можех, и ме викнеха. Испанецът работи от края на май и има смени предимно понеделник, вторник, сряда и/или петък. Откакто се запознахме имам огромен интерес да го виждам и да работя с него, за да го опозная, но първата ни смяна заедно засега е и последна. Няколко пъти си намирах причини да намина през магазина за да го видя и той все се държеше така, сякаш се познаваме отдавна, имаме си свой поздрав и си говорим. Шефът беше казал, че ще ми дава повече смени, но все още работя само събота и неделя, и много се дразня, тъй като беше обещал, и се дразня не само заради това, че искам да работя с испанеца, а наистина искам да си изкарам пари, затова останах тук за лятото. Та днес съвсем случайно видях испанеца да се прибира от работа и го поздравих на испански, той ме прегърна и целуна по бузата (тяхна традиция). Направо се разтапям и спирам да дишам, хаха.. С 3 години по-голям е от мен, аз съм на 19. Германецът, с когото работя, ме покани да излезем на бар, и предполагам, че ще са двамата с още други хора, и просто нямам търпение това да се случи, само за това мисля. Кажете ми, знам, че не е правилно да имаш някакви непрофесионални отношения в работата, но просто искрата не остава незабелязана, и мисля, че шефът забеляза това още същият ден, даже каза, че тъй като съм единственото момиче в магазина, сигурно мъжете проявяват много интерес към мен, но какво е вашето мнение? Искам повече смени, предполагам, че така ще има и развитие с испанеца. Искам да разбера дали си има приятелка и дали не е поредният мачо, тъй като германецът ми е казвал, че си говорят с момичета като идват в магазина, взимат им номерата, но аз съм сериозна, а и обичам преследването докато не получа това, което искам. Не искам да изглеждам твърде настоятелна, имате ли някакви съвети за това?

Коментари

1.   Хaхa, внимaвaй с испaнският чaровник. Те сa си тaкивa- усмихнaти, веселяци, екстровертни, чaровни, стрaстни... мноого ревниви (! ) и нa тaзи възрaст испaнец, aко влезе в сериознa връзкa, ще е изключение някaкво. Повечето преди 30- те сaмо се зaбaвлявaт. Инaче, aко просто се пуснеш по течението, ще имaш незaбрaвими преживявaния с него. Те всичко изживявaт нa мaкс. Пък знaе ли човек, що пък дa не се влюби? ! Aко обaче смятaш дa пробвaш нещо с него, не ти препоръчвaм дa влизaш в същaтa смянa. Виж, той и шефът ти е кaзaл, че вземaт тел. номерa нa момичетa. Може дa се ревнувaте, дa си носите сръдните и нa рaботa... докaто ескaлирaт нещaтa.
Aко бях свободнa и имaх тръпкa бих се повеселилa :-).
A поздрaвa им е целувки по двете бузки.