Споделена история от Други

Стрелба с пистолет
Здравейте,

Момче на почти 18 години съм и скоро мисля да опитам да стрелям с боен пистолет. Досега съм пробвал само с въздушен. Не искам да се състезавам разбира се, само за удоволствие. Попринцип чувам от познати, че стрелбището на Г. М. Димитров е хубаво. Има ли и други хубави стрелбища в София? И другият ми въпрос - трябва ли ми възрастен придружител, тъй като аз все още съм непълнолетен? Моля, пишете.

Благодаря предварително!

Моля редакторите да публикуват темата.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   E какво толкова има да му мислиш - заделяш 20 лева и отиваш да си направиш кефа! Специално на Вип-а (на Г М Димитров) стрелбището е много уредено.
Даже се чудя какво си чакал до сега - аз още от детска възраст (12- 13 годишен) ходех на стрелбището. Предпочитах да не ям в голямото междучасие но да спестя 50 стотинки за да "пусна" 10 флоберови патрона на стрелбището. Бяха по 5 стотинки тогава, не че сега са много скъпи де.
Така че не се мотай ами отивай, щом ти харесва стрелбата със сигурност ще се изкефиш на макс!

2.   избивай си комплексите по друг начин :)

3.   От Автора до 1: Доколкото знам, цената е 6.50 лв.
До 2: Бъркаш ме със себе си :)

4.   2, за теб важи същото. Марш от форума!

5.   Еми трябва ти. Ти как мислиш че някой би оставил непълнолетен със зареден боен пистолет да прави каквото иска? В казармата ни трясваха една тояга по каските само ако не сме вдигнали предпазителя на автомата преди командата огън, и при това с незаредени автомати първо. Ти знаеш ли какви поражения нанася огнестрелното оръжие? Куршума от един 9 мм Глок минава през 3 дъски и половина, което значи че има силата да мине надлъжно през цялото ти тяло ако гръмнеш без да искаш докато се намираш в грешният му край. Не е като по филмите където героите си вадят куршумите с пинсета. Като ходих за пръв път на стрелбище треньора направо се изприщи от паника като погледнах пистолета отстрани с което неволно насочих дулото му към вратата.

6.   От Автора до 5:, , Да право каквото си иска? '' - аз не отивам там, за да убивам. Просто няколко изстрела по мишена и готово. И да, много добре знам какви поражения нанася едно огнестрелно оръжие, не съм идиот. Въпреки че, ако питаш мен няма разлика дали пълнолетен или непълнолетен ще го използва, то си е до акъл. Аман от заядливци.

7.   №5, тук не става въпрос да те оставят с пистолета "да си парвиш каквото искаш". На стрелбището си има инструктур! От писаниците ти сава ясно, че нямаш понятие от боравенето с огнестрелно оръжие, това че един път си ходил на стрелбището нищо не значи!

8.   Авторе, тук не става въпрос за акъл, а за носене на отговорност.
При иницидент и ти като си малолетен, не може да носиш наказателна отговорност. Затова лягай над учебниците, за всичко си има време...
не знам откъде се навъдиха толкова близки по малоумност теми - по-надолу, един пикльо на 16 пита дали може да изкара курсовете за кола...

10.   5 и 8 нямат представа по темата за която пишат!
Аз съм №1 и както казах като малък висях по стрелбищата при всяка възможност! Нямаше оръжие в стрелбището с което да не съм стрелял, включително ТТ и Макаров, и на къси серий (по 5 - 6 изтрела) засрамвах доста от възрастните мъже! За повече изтрели ми бяха много тежки и силни и бързо ме изморяваха. От бойните любимия ми беше АП, тъй като е от лека алуминиева спалв и боеприпаса е слаб (7х62) и с него можех да правя доста изтрели без да ми натежи.
Флаоберовоте пушки и пистолети няма какво да ги коментирам - там бях напълно в свой води!
И инструктурите и другите посетители на стрелбището винаги много ми се радваха на постиженията, за съжаление обаче вече зрението ми не е толкова остро като едно време и естествено не съм толкова точен.
Както и да е, пак като имам възможност минавам да пусна по някой изтрел.