Притискам ли я?
Здравейте,
Аз съм на 26г. Образован с професия. От почти месец се виждам с момиче (23г. ), което намирам за много очарователно. С нея имаме много общи интереси, сходни възгледи относно живота, дори най- различни съвпадения. Тя се появи точно в момент, в който бях изгубил всякаква надежда относно любовта и жените. В нея виждам човек, който досега не съм срещал. Все се срещах с момичета, които не ме впечатляваха въобще или нещата не се получаваха заради различни обстоятелства, за разлика от нея. Тя е умна, начетена и красива, с чувство за хумор.
Какво ме притеснява- всеки път инициативата за среща идва от моя страна, въпреки това, тя никога не отказва. Всеки път трябва аз да й пиша/звънна да я накарам да се видим. Дори някаква малка комуникация във фейсбук- винаги трябва аз да пиша първи, тя няма да започне. Скъсили сме дистанцията- целувки, прегръдки. Дори тя протяга ръка. Даже наскоро говорихме на тема "Какво правим заедно" по нейно желание. След като й обясних, че имам изцяло сериозни намерения някак си й олекна и се усмихна.
Не искам да я притискам, защото знам, че това е пагубно. Уважавам моята свобода, така и нейната. Но за да има конктакт все аз инициирам нещата, което ми тежи от притеснения да не се чувства притисната.
Моля ви дайте съвети и препоръки.

Коментари

1.   Нее :))). Просто си в " кaрaнтинният" период. Нaблюдaвa те, опознaвa те, дaвa ти пълнa свободa- щеш я потърси, щеш- не, прaви си изводи и т. н.
Явно е сериозно момиче с ясни идеи. Смятaм, че си попaднaл нa ЖЕНA. Не я притискaш, виждa и пре/ оценявa интересa ти. В крaя нa вечертa след срещa, можете дa уговaряте следвaщaтa. Aко я зaпознaеш с по- близки приятели, ще спечелиш и мaлко повечко доверие предполaгaм. Не бързaй със сексa, тя ще си покaже когa е готовa. Aко действително имaш сериозни нaмерения, излезте поне двa- три пъти с твои приятели. Можеш дa я покaниш и нa вечеря в твоят дом, кaто в никaкъв случaй не си и помисляй зa секс. Просто я изпрaти след товa, бъди кaвaлер. Товa ще и дaде сигурносттa, че нaистинa е специaлнa, a не зa зaпълвaне нa... времето.
Успех!

2.   Всичко е наред, не се шашкай. Вижда се, че си разсъдлив, а и жената явно си заслужава.
Тия номера всички жени ги правиме понякога, не само суетните лигли :))) Предполагам знаеш, че ние повече притегляме и преценяваме, но това не значи по-малък интерес, просто си е нормалния процес на опознаване.

3.   Има жени, които са на принципа: " Аз няма да му звънна, той като иска ще ме чуе "...
Може би това е причината.
Не се шашкай.
:):):)

4.   От прочетеното виждам, че всичко е взаимно.. това с писането, че ти си пръв не го разбирам.. може би я е срам или иска да се убеди, че се интересуваш знам ли. Давайте както до сега и ви пожелавам прекрасна любов.
Ема