Избор между двама
Аз съм жена на 22 г. Когато бях на 17 г. , имах връзка с един мъж , който е по-голям от мен с 2 г. и с който се познаваме от съвсем малки. Като малки си играехме и той ми дърпаше плитките , а като пораснахме , станахме гаджета. Връзката ни обаче не беше спокойна. Няколко пъти се разделяхме и събирахме. Той ме напускаше , а после се връщаше. Аз всеки път го приемах , но последния път аз прекратих отношенията ни , защото чувствата ми към него бяха вече изстинали.
Заминах да уча в друг град и там той ми се обаждаше с предложение да опитаме отначало. Казваше , че се променил , че съм ,,момиче за милиони'' и че не иска друга. Аз обаче бях непоколебима в отказа си и той прекъснахме всякакъв контакт. Той си имаше друга приятелка и бяха заедно доста време. Аз от своя страна отдавна бях започнала нов живот.
Наскоро с него си писахме кой как е днес , но от приятелски разговорът прерасна в повече. Той каза , че се сетил за спомените ни и му липсвало онова време. Предложи ми да прекараме време заедно , да отидем на екскурзия , да ме запознае с приятелите му и семейството му и да сме заедно. Аз отказах. Няма да лъжа , основната причина е , че доскоро имах връзка с друг мъж , в който се влюбих до болка и все още имам чувства към него. Причината е , че в момента няма възможност да се виждаме толкова често , колкото ни се иска. Краят между нас сякаш остана отворен , защото той каза , че в бъдеще вижда връзката ни възможна.
Толкова съм объркана... Не знам какво да правя. Да чакам ли този , в който съм влюбена , да очаквам ли отношенията ни да се развият , или да дам шанс на бившия от миналото , а с времето може и любовта да се върне...

Коментари

1.   Какъв съвет или отговор очакваш? Кой знае по-добре от теб? Ясно е, че и двамата те искат, ясно е, че и ти ги искаш. Просто направи избор. Ако този по-скорошният няма да е около теб в скоро време, то пробвай с приятеля от детство.

2.   Нещата са простички, не случайно някой е останал в миналото ти, има си причини за да го наричаш бивш, аз лично никога не съм се обръщал назад
м45

3.   Малко мъжка логика. С едно момиче, момчетата се разделят, само ако срещнат някоя нова. Зарязването става с гадно държане от тяхна страна и решение на момичето да прекрати връзката. Когато "новата" ги зареже, се обаждат на предишната си приятелка и казват. че съжаляваме и тя е момичето на живота им. Понеже тя го е зарязала решава да даде нов шанс на връзката мислейки, че той се е оправил, а истината е, че на момчето просто му се прави секс и в момента е сам.
Тръгва пак с нея и се оглеждаме за нещо ново. Докато няма друга и сваля звезди, срещне ли друга почва да се държи пак гадно.
Това може да се повтори много пъти, в зависимост от наивността на момичето.

5.   Аз обичам една поговорка: Старата любов е като прочетена книга... колкото и да я препрочиташ знаеш КАК СВЪРШВА