Писна ми - наранена и безсилна
Здравейте, пиша тук защото няма на кой да споделя.. Историята ми е такава, майка ми и баща ми се разделиха когато бях малка на около 8 години и дойдохме в Града да живеем. Живяхме при сестрите ми до едно известно време докато те не поеха по пътя си.. Майка ми се работеше и тогава като ангел спасител се появи той който уж имаше сериозни намерения към мен, убеждаваше ме колко много ме обича и колко много ме цени и как никога няма да ме изостави, до деня в който забременях, бях на 14 той каза че ако не родя че ме пребие и ще ме изостави а аз нямаше къде да отида. Така де родих едно невероятно дете което сега е на 4. Но той става все по ужасен, постоянно ми повтаря как ако не бил той съм щяла да бъда с някой циганин който щял да ме продава (той е турчин) как за нищо не съм ставала как само съм мързелувала, как всичко той оправял, как аз съм била виновна че майка му не ме харесва а аз давах мило и драго да и се харесам дори живях с родителите му на село година докато той работеше в града и само аз си знам какъв ад беше баща му се напиваше и биеше майка му а тя гладна за пари ходеше при социалните да им говори че сме нямали пари да гледаме детето и ето че един ден дойдоха на проверка и ме предупредиха че ако още веднъж получат сигнал ще ми вземат детето. ПОЛУДЯХ. Върнах се тук всичко беше наред докато не видях най-лошата му страна.. все беше недоволен избира с кого да излизам и как да се обличам дразни го как ме гледат мъжете а аз дори и през ляттото не нося къси дрехи. Правех му изненади, правя романтични вечери у дома, правя всичко възможно да му угодя до момента в който не се прибере изнервен от работа и не започне да си го изкарва на мен. Започна да се кара на детето, да и казва че не слушала че била лоша, изобщо ужас можех да търпя всичко но не и да наранява детето търпях за това да има тя нормално семейство и двама родители но започвам да се удеждавам че по-добре без баща отколкото с такъв баща. Искам да спася и нея и себе си но тъй като нямам къде да отида и не мога да работя защото няма кой да се грижи за нея стоя а и ме е страх да не ми направи нещо лошо тъй като ми е казвал че ще ме натроши ако само си помисля да бягам с детето и в следващия момент ми казва къде ще идеш ти си никой. Само когато сме в леглото се държи добре. Изобщо се държи добре само когато правим секс а ааз вече и това не искам от него искам само да е далече от нас и да не ни притеснява. Моля ви не ме съдете защото когато правя грешка си я признавам и се извинявам и знам че не заслужавам такова отношение още повече че детето изобщо ама изобщо не го заслужава. Незнам вече до къде ще изкарам и какво ще стане. Вече ми посяга а аз стоя, плача и ми се иска да го убия. Мразя се за това че допускам такова държание но пък нямам избор. Плача тъжна съм а лъжа всички колко съм щастлива и как мъжът ми е невероятен. А мога да се похваля само с това че не ме оставя без пари... Живот ли е това сама ли си го направих или нямам вина, с нещо ли съм сгрешила че господ ме наказва или той просто е човек който обича да командва на тъпче и да властва над всички.. Та той дори няма приятели всички просто странят от него защото все се опитва да ги изкара некадърни, все унужава, все обижда.. Имам нужда от почивка, имам нужда от малко спокойствие понякога ми се иска да замине за някъде но уви.... Не мога да кажа на сестри те си защото те са властни и ще налетят веднага на скандал а той е много опасен избухлив и груб човек.. не искам да ги намесвам в това. Понякога когато ме нагруби отново, а после идва д аме прегръща и целува усещам истинска болка в сърцето все едно някой ме ръга с нож и ми казва не му вярвай той не заслужава, ...

Искам само някой да ми каже ако го изоставя дали това няма да е пагобно след време за детето и дали има някой в подобна ситуация. Незнам какво да кажа нямам думи за това как се чувствам знам само че трябва да се спася преди да е ззапочнал да ме пребива заради това че той е недоволен от живота. Понякога виждам как съжалява за това което казва и прави но това е само когато му кажа как стоят нещата и то само ако наистина се замисли иначе пак обвинява мен.. Незнам... Но ако сама не си помогна никой няма да го направи а той ще продължи да ме тъпче и смазва докато накрая не ме съсипе... Но тъгата в мен е по силна от всякакви чувтсва които съм имала към него и от всичко предишни хубави моменти. За 7 години мисля че лошото е повече от доброто дори съм сигурна. Боже Боли..

Коментари

1.   Макар, че текстът е много труден за четене заради липсата на всякаква пунктуация и неграмотността на Авторката, аз все пак се надявам, че повечко млади момичета са прочели написаното.
На Авторката не мога да помогна, но се надявам, че младежите тук ще прочетат нейната история и ще разберат, че ОБРАЗОВАНИЕТО си заслужава. За всяко нещо си има време, включително за сексът, семейството и майчинството. Учете мили момичета, УЧЕТЕ, за да не завършите като Авторката.
Авторке, всичко хубаво, но нямам съвет за теб, а и не вярвам, че искаш да промениш нещо, защото ако искаше, ти щеше да си се разделила с този човек, но просто ти е по-лесно така, защото без него ще изпаднеш в още по-голяма нужда. Истината е, че може би този човек е единственият, който изобщо се интересува от теб, обръща ти внимание и те храни и е...е (да не забравяме най-важното). Жени като теб никога не зарязват „насилника“, защото без него не се чувстват пълноценни (и най-вероятно не са)

Мога само да те посъветвам да си намериш бързо работа поне, за да не мизерства детето ти. Ти сама си избрала съдбата си, но то не ти е виновно с нищо.

2.   Бедничката ми, много ме натъжи историята ти. Не че №1 не е прав за всичко, което казва, но аз мисля, че и твоето семейство има огромна вина да се вкараш в този ужасен капан. На твоите години момичетата учат и ходят по дискотеки, не гледат деца и не се разправят с уроди като свекъра и свекърва ти. И аз ще те посъветвам-намери си работа, ако изобщо ти позволи мъжът ти, направи нещо за да се махнеш от тия хора. щом баща му бие майка му, а и той вече ти посяга, вярвай ми, ще става все по-лошо. Не чакай да почне да те пребива, ами търси начин да избягаш от тамУспех ти желая!

4.   Грешките ти са много. Всяка жена трябва да стои далеч от турци и от цигани, ако е българка. Навремето е трябвало да учиш, а не да се занимаваш с мъже, защото си била само на 14 г. Не е трябвало да раждаш, защото ясно се вижда, че това дете вече ти е съсипало живота. Сега поне имаш ли средно или не? Защото в днешно време с висше едва се оправят хората, а без средно не знам.
Ти питаш дали сама си си виновна. Да, защото има една поговорка: "Който си го прави, на себе си го прави. "
Мисля, че е крайно време да го напуснеш. Вярно е, че тук нямаме строги закони, но поне си извади ограничителна заповед. Ако само стоиш и нищо не правиш, няма кой друг да ти помогне.
Навремето е трябвало да мислиш, преди да действаш, това е много важно за всеки. Въпрос на време е дали ще започне да те бие, след като е все недоволен.
Успех!

5.   Авторке, има Кризисни центрове за жени, преживели насилие. Предлагат правна помощ, психолог и подслон на първо време. Потърси в Интернет и им се обади. Даже и да не отидеш там, поне ще знаеш, с какво могат да ти помогнат - и тогава сама ще решиш.

Номер 1 - на чужд гръб и 100 тояги са малко. Авторката е била дете, когато е забременяла. Вината е колкото нейна, толкова и на родителите й, че вместо да я защитят, са я пуснали да съжителства на брачни начала, докато още е била малолетна/непълнолетна.

Авторке - бъди по-добър родител от майка си - потърси помощ навреме - нали не искаш на 14 твоята собствена дъщеря да потърси спасение от домашния ад при някой 'принц на бял кон', както се е случло с теб?

6.   Напускай го мила,бягай на далече !!! . Този мъж няма да се оправи най-малкото което е детето и ти не заслужавате тормоз.Няма да те обвинявам за нищо станалото станало.Вземи се в ръце и бягай от този мъж и не поглеждай назад.

8.   Здрава си, права, имаш две ръце с които да отгледаш детето. Спри да се извиняваш и да се чувстваш виновна. Потърси помощ в кризисен център. Вярвам, че там работят добри хора със сърца. Те ще ти помогнат да си стъпиш на краката. Грижи се за детето си и никога не го пренебрегвай заради някой мъж.

9.   Моя съвет е да отидеш при сестрите си с детето и да подадеш молба за развод(ако сте узаконили брака си де) докато е време!
Те ще те защитят, а ако се наложи изкарваш една ограничителна заповед, и той няма да те доближи дори!
Предполагам не си завършила дори средно образование, но това не трябва да те спира да си тръгнеш от него! Не си мисли, че няма да си намериш работа или нещо подобно! Има детски градини, където ще се грижат за детето ти докато си на работа.
Собствената ми сестра се развежда в момента горе долу заради същите проблеми, които имаш ти. Няма по-лошо от психическия тормоз... ако погледнеш реално на нещата ще разбереш, че не е късно за теб, нито за детето ти! Не позволявай детето да расте тормозено психически от собствения си баща!
Само факта, че си родила на 14, и че въобще мъжа ти е правил секс с теб, когато си била на 13 доказва ясно, че този човек не е нормален, нито добър! Няма значение турчин ли е, арабин ли е, българин ли е... когато един човек има лошо сърце, е все тая какъв е произхода му. Най-лошото е, че семейството на този човек е също толкова лошо колкото е и той. За това готви се за битка и се махай от там колкото можеш по-бързо!!!