Банален въпрос
Добър вечер, от няколко дни ме мъчи вдин въпрос, при товадоста глупав, но нека караме подред.
Мъж на 33 съм, видял съм доста, но очевидно някои неща не се променят. Имах връзка 4 години, до края на връзката вярвах, че това е жената за мен и че някак се допълваме. Раздялата дойде бързо и болезнено, тъй като ме заряза без ясно обяснение, пък и съм сигурен че ме излъга. Както се казва пито платено, само че се оказа че съм дявола, тъй като баща и дойде при мен с желанието да ме линчува. Оказа се че е наговорила куп неверни неща, чрез които да се отърве от натякването на техните. Разбира се можех да му обясня много неща, както можех и без проблем да го набия, но това не е част от моя характер и просро му се извиних и го успокоих че никога повече няма да приближавам дъщеря му.
Истината е че я обичах и ми стана още по гадно след като е говорила такива неща, при положение че не съм и посягал, не съм я псувал, нито изневерявал. От раздялата до сега са минали малко под три години, а аз след нея не съм имал сексуален контакт. От началото ми беше прекалено кофти, после отказвах на няколко жени срещи, защото още се чувствах зле и не исках да ги подвеждам. Наблегнах предимно на работата и инерцията ме отнесе. Не искам на всяка цена да забременя някоя жена за да си играем на семейство, когато от години нямам емиция.
Моята бивша приятелка е на обратния полюс, никога не е оставала без мъж до себе си, преди мен е имало доста, след с мен са ми казвали за поне трима, а пък при случайна среща с една от добрите и приятелки се пищисах, когато ми каза че май още ме обича и защо не хвана да и звънна. Разбира се в мой тактичен стил само се усмихнах, макар че, след това фиаско с лъжите и, както и сцените с баща и е невъзможно. Бих лазил в кал, бих умрял, но не бих се обадил.
И тук идва последната част, в която се засякохме на много дашечно място, Гърция. Разбира се беше с мъж, а аз с приятели. Аз се направих че не я виждам и направихвсичко възможно да се ометем от там по най бързият начин.
Само чеи тя ме е видяла, чак ми писа със сладникави комплименти и покана за кафе, на която пак в моя мекушав стил отказах, без да кажа всичко което мисля и да излея цялата си почти забравена болка.
Така че въпросът ми е банален, глупав и не особенно зрял:
Мъж съм който се грижи за себе си, не тормози никой, нося целият товар и вина която са ми сложили в раницата, поел съм отговорност за всичко, а се чувствам като парцал, слаб и засрамен, все едно съм виновен за поне дузина убийства. Защо се случва този порочен кръг и защо след 3 години и нешепа среща се чувствам като уплашено дете?

Коментари

1.   защото всичко е приключило за теб неочаквано. сам го казваш в началото.
наистина не се връщай при тази жена, удръж на мисленето и принципите си. не я забравяш лесно, както и прекараните години, но не означава, че няма да се случи. на някои хора просто им трябва повече време.
грижи се за себе си. когато му дойде времето, ще срещнеш някоя жена и няма да помислиш да я отблъснеш. не се притеснявай.

2.   Tя на колко е била когато сте би;ли заедно, явно е имала някакъв проблем, или просто не може само с един мъж, може би е чакала да и предложиш нещо по-сериозно, а ти не си го направил. Незнам какво очакваш да ти кажем, но нали тя е в миалото, гледай напред...

3.   Не знам. Иска ми се да попитам теб - защо се чувстваш слаб и засрамен? От какво си уплашен?
Изглеждаш като кротък и спокоен човек, а за да си такъв, значи си и много силен човек.
Обаче позволяваш на хората да ти се качват на главата, да те нагърбват с проблемите си, да те обвиняват за неща, за които не си виновен и да ти се бъркат в живота.
Това прави и бившата - опитва се да ти привлече вниманието, да те обърка, да събуди отново някакви емоции в теб. Правилно отказваш срещите с нея. Мястото й е в миналото. Било каквото било. Няма какво да те плаши и за какво да съжаляваш. Спокойно. Предстоят ти много хубави изживявания. Радвай се на малките моменти всеки ден и гледай напред, не назад.

4.   Време ти е за нова емоция. Просто си позволи да я изживееш!