Защо съм с него?!?
Здравейте, имам няколко въпроса на които нямам отговор... Моля за помощ!
С годеникът ми сме заедно от 4 години(не че има значение). Той през това време НИКОГА не е показал някакво уважение-постоянно ми вика, вдига скандали за нищо, удря ме, псува ме, обижда ме когато сме сами или пък когато има "публика"-приятелите му! За любов не знам. Постоянно ми казва че ме обича и че съм всичко за него, но всичко е само думи! Не излизаме често, почти никога а ако излезем започваме да се караме и се прибираме да довършим вечерта в скандали, сълзи и юмруци! Живеем на морето и работата му позволява да пътува от вкъщи на работа и обратно, но той твърди че смените не му позволяват. Не се прибира със седмици, а когато стане време да се прибира мен ме хваща страх, изнервям се и се депресирам, това си личи и той когато влезе вкъщи и ме види започва да вика че пак съм нервна и надута с мен не можело да се говори, не можело да се излезе, винаги съм съсипвала всичко, за нищо не съм ставала. Исках да започна работа-той не ми позволи! Скарах се с всичките си приятели, защото той ги принуждава с присъствието си да бягат от мен, малкото приятели които останаха до мен, спряха да контактуват с мен защото се ядосват че стоя с него! Ще си кажете е сигурно секса е добър-не не е нищо което друг да не може да ми даде и то къде, къде по-добре! Пари-има ги но не за това съм с него-те не ме интересуват! Не съм му държанка! .... И така де всяка вечер когато легна започвам да мисля защо съм с него, какво ми дава и колко ми взима. Защо го търпя, няма ли къде да отида, няма ли кой да ме обича и плача-всяка вечер плача а това ме съсипва допълнително, намирам утеха единствено в книгите. И когато слънцето изгрее аз пак забравям за въпросите-до следващата вечер...
Спестете си/ми коментари от рода на "Ами зарежи го" това се опитвам да обясня не мога да го зарежа но не знам и защо!
Не знам и коментари дали искам, просто исках с някоо да споделя и ако някой, някога е бил в моето положение нека ТОЙ изрази мнение! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Забавна история. Значи искаш НИЕ да ти кажем защо ТИ си с него, въпреки проблемите, които изброи? Аз поне не мога да ти кажа със сигурност, мога само да предполагам. Не казваш на колко си, не казваш дали други мъже са те искали, не казваш имате ли деца и ако нямате - искаш ли да имате...

Ти трябва сама да осъзнаеш защо си с него. Дали на теб реално ти харесва да бъдеш контролирана от него? Да не би да ти е липсвала силна мъжка роля в детсвото или напротив - да е имало прекалено силна мъжка роля около теб, която да не е била балансирана от силна женска роля и да си свикнала така? Абе искам да кажа - гледай баща ти и майка ти и отношенията помежду им. Обикновено се гледат родителите като има такива ситуации, щото е доказано, че тези модели в отношенията помежду родителите и между родителите и децата, после се повтарят в интимния живот на човека (ако не ги осъзнае).

2.   Ако напъхам моята деиствителност в крива рамка на моето въображение за истината, ще ми е доста криво да седа там...

3.   Помисли добре дали искаш такъв мъж за цял живот, предполагам-не. Явно си мазохист, не виждам нищо добро, с времето дори може да стане по-зле. Просто като видиш неговото отновение, веднага трябва да се махаш, не да търпиш...

4.   ти не искаш коментари от рода ЗАРЕЖИ ГО, затова моя коментар е ами търпи унижението и то доживот.

6.   Понякога хората се обсебват по някакъв начин от партньора. Затова не можеш да го зарежеш. Въпреки че не искаш токъв съвет, ЗАРЕЖИ ГО!!! Никоя жена не заслужава такъв живот!

7.   Аз съм момиче на 23. Бях в подобна ситуация. Пак така, не можех да го оставя. Не спеше с мен, не ме уважаваше и ценеше. Заяждаше се. Не искаше да излизаме никъде, освен в някоя кръчма да пие бира, все ме обвиняваше за всичко. Натякваше ми всичко когато проявя характер и мнение. Продаваше ми златото и каквото види. Предимно за бира и цигари. За него бях една крава която може да дои. Не ме е удрял. Заплашвал ме е и посягал. Знам, че е трудно. Аз се разделях 2 пъти с него, но третия просто видях, че той няма да се промени. Никога не се променят. Не се чувствай длъжна и зависима. Не се чувствай виновна, че искаш да си добре и свободна. Трябва да го оставиш щом той е такъв. Това ли заслужаваш? Защо? Никой не е казал ако го оставиш да започнеш нова връзка. Бъди хитра. Намери си работа и го остави. Той явно иска да те подчинява и знае, че си зависима от него. Такива хора не струват. Те нямат чувства. Те не могат да обичат! Думите ли са ти важни? Или делата на човека. Не мисли дали те обича. Замисли се дали си щастлива? Дали имаш самочувствието на ценен и самостоятелен човек? Защо си го причиняваш? Ако ти не си помогнеш никой няма да може!

8.   Миличка, аз така съм със сегашния ми приятел. Не си тръгвам от него от страх, че ще ме намери и ще ме пребие. И не един път ми се е заканвал...

10.   мило момиче, няма как да си спестим коментарите 'зарежи го'... аз наистина съм шокиран как една жена/момиче би търпяла подобен дебил...

за мен лично парите и секса нямат голямо значение стига да има любов и разбирателство... а кавги има във всяко семейство, стига да са за дребни неща това е окей за мен, в една страстна връзка хората се дрънкат за дребни неща и всичко минава за 10минути...

ама твойта връзка нито е страстна нито нищо... теб просто те е страх от самотата... имах такова гадже, тя точно поради тази пуста самота тръгна с мен, нямахме никакви общи интереси... никакви теми за разговор.. просто не искаше да е сама... зарежи го и спри да си пропиляваш живота, и без това е прекалено къс...
Момче на 26

12.   Чувала си за стокхолмски синдром предполагам. Твоето е подобно. Потърси помощ от специалист. Тук няма да ти помогнат.

13.   От Авторката.... на 20 съм, нямаме деца и не съм сигурна дали искам деца от него... Баща ми не се е държал така никога за неговия не знам... Дори сега си лежа полу обезобразена и пак се чудя дали в момента е гладен, дали е добре... Осъзнавам че това моето е може би някаква болест, просто ме е страх да остана сама!! Не виждам смисъл с него а без него въобще

14.   От авторката до номер 1 искали са ме и продължават да ме искат и да ми звънят просто някакси се страхувам от него и да не остана сама

15.   Авторке, много си малка да говориш за самота. По добре сам/а в добра компания...
Тои ти усеща страха и се гаври... , а страха от самия страх е по страшен. Не се ли защитиш ще те тъпчат. Уважаваи се за да те уважават. Обичаи се. Да търпиш жестокост е по-голям грях.
Моито дете е на 21г. направил съм я акула... но справедлива :)
Тя щеше да го направи по нисък от тревата... :)
Та... въпрос на характер е, авторке. Ти го/му позволяваш. Какво губиш... ти и сега си сама, че и по лошо...

16.   до авторката-14 от 1:

Ами като други мъже са имали интерес и се страхуваш да не останеш сама, защо просто не започнеш да излизаш с някой друг и лека по-лека да му кажеш каква е ситуацията при теб?

Иначе, на теб основният ти проблем е, че не можеш да бъдеш сама. Трябва да свикнеш да можеш да си сама, за да можеш да си намериш по-свестен мъж. Иначе просто не става.

17.   и какво очакваш от нас? щом не искаш съвети тип "зарежи го", стой си с него и си го търпи. не вярвам да мислиш, че някой има вълшебна пръчица, с която да махне и той да стане мил, възпитан и любящ.
Ж44

18.   Знаеш ли щом седиш и си обезобразена ти имаш психически проблем наистина. Отиди или на психолог или на психиатър. Имаш нужда ако не умирай. Никой не ти е виновен. Мн ме нервят такива дето не знаят какво искат.

19.   от 10 към авторката

вече съм убеден, че просто те е страх от самотата, но повече те е страх от неговата реакция, когато го зарежеш... той със сигурност ще те счупи от бой... бягай с 200 докато е на работа, обади се на мобилния ти оператор и им кажи да блокират входящи обаждания от неговия номер, въобще, изтрий го този 'мъж' от живота си...

отиди при вашите или остани при приятели, гледай да има някой около теб който да може да те защити, ако трябва и оплакване в полицията пусни, но по-добре е да му пратиш някой по-здрав от него да му каже как ще стоят нещата оттук нататък... педофилите и мъжете, които си млатят жените са най-долни същества, които само с много здрав бой можеш да им налееш малко акъл в извратените тикви.

20.   Модератор/и, тоз тунел задънен ли е, или води в друго измерение, защото ми погълна коментара.. , та не разбрах, защо пуснахте коментар N 18, които не трябваше да публикувате, и които сам нуждаещ се праща авторката на психолог, а спряхте коментара на психолог. Защо? И не- не държа да ми публикувате писанията! :) Не мога да помогна така- няма я обратната връзка. Но знам какво да напиша за да накарам някои да се замисли... колкото и абсурдно да Ви звучи.
Питам само!?

21.   Това, което ти можеш да си направиш, никой друг не може да ти го направи. Не си тъпа, виждаш, че не е за теб, ама продължаваш да търпиш. Той вече е един вреден навик. Като да си гризеш ноктите. Просто го премахваш от живота си и ще видиш дъгите отново. Няма кой да го направи вместо теб.

22.   Абе някоя жена ще ми обясни ли какво точно се разбира под "да не остана сама" - в смисъл , кое му е толкоз страшното ?
М

24.   От авторката, ВИЖТЕ аз разбирам че повечето ме мислите за някаква напълно ненормална и т.н. Просто опитайте да разберете и мен. Знам какво си причинявам сама на себе си и това е по-лошо от това което той ми причинява, знам че както каза някой по-горе че ако някой по-голям от него отиде и го счупи от бой всичко ще свърши, но знам и че с бой нищо не се оправя! Страх ме е да остана сама защото цял живот съм била САМА макар и с любящо семейство винаги бях сама не можех да споделям нищо с никого,никой не ме чуваше,всички ми казваха че това са тийн.работи и че те са над това....Не искам да го оставя и веднага да отида при друг-не съм такава! Пробвала съм да избягам от него преди мнооого време но това което се случи след това беше едно от най-ужасните неща които са ми се случвали! Защитавах се в началото и аз виках и аз удрях но нямам неговата сила, в последствие се изморих и просто оставих всичко...Всеки път когато започне да ме удря и рита аз просто стоя и чакам да свърши...с всеки удар чувам само и единствено сърцето си което сякаш всеки момент ще спре... Когато след един такъв случай ме заведе в болница аз им казах да повикат полиция но...никой не дойде! Тогава напълно загубих надежда! И след всеки път, когато лежа в кръв го питам дали сега се чувства повече мъж?!? Но без отговор... Надявам се някоя дама в моето положение да прочете историята ми,да прочете и вашите коментари и нека поне тя намери сили да приключи! Надявам се!

25.   Що пък НИЕ да ти отговорим на този въпрос. Отговори си ти. И не че нещо, но си доста тъпа или влюбена, щом стоиш с такъв изверг. Събери кураж и се махай. Бие те, малтретира те, най-вероятно ти и изневерява, а ти търпиш. От това брак няма да излезе, освен ако не свърши в новините. Така, че защо си губиш времето? !

26.   Аз съм в подобна ситуация, но в много по-лека форма, без физическо насилие.
Започвам сериозно да се замислям дали не съм емоционално зависим човек.
Живяла съм сама и ми беше къде-къде по-добре. Но когато имам връзка се чувствам пълноценна, стига връзката да е ок. За съжаление при мен не е. Като изключим боя при теб, останалото е същото при мен. Имай предвид, че те манипулира. Не се съмнявай в това. Снощи се убедих за пореден път и то доста очевадно как прилага нова техника на манипулация моя уйбавец.
Аз съм интелигентна жена на 30 и мога да ти кажа, че въпреки интелекта ми и факта, че виждам много добре как и защо действа той към мен, аз пак стоя и търпя /изневери, лъжи, манипулация, обиди, унижения.... дефакто се ебава с мен, играе си/.
И проблема е по-скоро в мен /както и в теб/ и после в него. Ние го позволяваме, не се защитаваме.
Замисли се защо имаш нужда да го обичаш.
Защото аз за себе си разбрах, че имам нужда да обичам и да бъда обичана. Не само искам, а се НУЖДАЯ от това. Наблегни на тази дума - НУЖДА.
Това е ключа да разбереш защо не си тръгваш, защо не бягаш.
Ти имаш нужда да се грижиш за някого, да обичаш някого, да си значима за някого. Искаш такова отношение и към себе си, но не го получаваш и това те срива. Но се нуждаеш повече да даваш любов, отколкото да я получаваш. Ако предпочиташе да си обичана би си хванала най-малкото любовник, който да компенсира липсата ан любов. А ти не го правиш - убедена съм. Не би го наранила, въпреки че той теб да.
Абсолютно губене на време и хабене на нерви и при теб и при мен е такава връзка. Да не говорим какви поражения на психиката ще остави.

НЕ създавай семейство с такъв човек, защото според мен ти си във фаза в която си готова за семейство /нищо че си на 20/, а той не. Той се носи по течението и всъщност не е готов, а и не е способен. Затова и ти се дразни.
А ти си готова за сериозна стъпка, защото изпитваш нуждата да бъдеш с някого и да даваш грижа. Изпълнена си с готовност да обичаш и да се грижиш. Съчувстваш и умееш да съжаляваш, да съпреживяваш, защото ти пука и си чувствителна. Той стъпва на тази плочка, защото тя е слабото ти място. Това трябва да го проумееш, както и аз между другото.

Решението ти е ясно, затова и не искаш да ти го казват.
Аз те разбирам, знаеш какво трябва да направиш, но не можеш да го сториш, въпреки че искаш. Точно да си тръгнеш... и се връщаш, съжаляваш, обвиняваш се, поддаваш се на вмешателствата му и се притесняваш повече за това как той ще се почувства, отколкото какво той ти причинява. Обичаш го прекалено много, но не защото в твоите очи той заслужава любов, а защото ти имаш НУЖДА да я дадеш и смяташ на подсъзнателно ниво, че давайки му любовта си, обгрижвайки го той ще се промени и ще изкара положителното у себе си. Получава се така че когато той е зъл, ти даваш все повече любов с надеждата това да го успокои. Само че той съзнава обратното. В неговото съзнание ти му даваш повече любов, когато е лош и така си я взема от теб - цялата. По този начин те източва емоционално. Ти още си с него, значи го обичаш, това е за него доказателството за твоята любов. Храни собствената си нужда да получава без да дава от себе си, защото той самият не може да ти даде нищо. Той е на най-ниското ниво на чувствителност и когато скалата му падне на червено трябва да се балансира, да източи нечии чувства - твоите. Опериран е от съпричастност. Замисли се дали не съм права. Умее ли да усеща болката на другите? Помага ли на хората без задни мисли? Когато някой страда той изживява ли го поне малко като усещане? И на последно място - с какво се развлича - филми, игри - ужаси, екшъни? Не се и съмнявай, че това е показателно. Човек, който гледа предимно гадости не усеща колко са гадни, напротив даже - най-вероятно му харесват и се кефи на всичко жестоко.
Такива хора, които са на ниското ниво на скалата на положителни емоции, когато не получат "зареждане" са способни на агресия във всякаква форма, дори и физическа, само и само да получат нещо положително, за да балансират вътрешния си свят. Манипулират без задръжки, нямат морални ценности и се кефят на всичко грозно, гадно и противно. Склонни са към извращения, лъжат и вменяват вина. Доста са обиграни. Сигурно е и по-голям от теб.

Но както и да е за него, достатъчно ти го обрисувах и без да го познавам.
Ти обаче нямаш друга вина, освен че не се пазиш. Ти нямаш защитна стена, като компютър без антивирусна си. Сама няма да можеш да се оправиш. Трябва ти външна намеса. Но не като съвет, а като реална намеса. Някой, който да дойде, да ти събере багажчето и да му бие два шамара на простака, да те хване за ръчичка и да те изведе от този ад. Ти сама няма да го направиш. Слаба си да се защитаваш, силна си да се раздаваш. Затова баща, брат, приятели, - само такива хора могат да ти помогнат, ама твърди пичове, които да го проснат на земята и да те затворят в една стая за пет дена, докато преодолееш нуждата си да се притесняваш за него. Едва тогава можеш да се опиташ да си стъпиш на краката и да се съвземаш емоционално.
Както и по-горе някой спомена, нещо като стокхолмски синдром се получава. Не си мазохистка, това са ти го казвали предполагам, но не си. Просто си добродушна и умееш да раздаваш чувствата си. Грешно си подбрала партньора, това ти е грешката, както и моята.

Всичко това ти го пиша, защото аз също не мога да се откъсна от настоящия. И знам, че ако имаше кой да дойде да му бие шута вместо мен и да ме разкара от него поне за пет дена без никакъв контакт, ще свикна със ситуацията и ще започна да забравям. Но няма кой. И така ту аз, ту той ме търси и пак се събираме. А е абсолютно безсмислено всичко това.

Не слушай тези, които ти казват, че сама трябва да го направиш. То трябва, ама ти НЕ МОЖЕШ. Не всеки е способен да бъде твърд във всяка ситуация. А ти си слаба в тази.

Е, има и друг вариант - психолог. Но това отнема време и не се знае дали няма да влезеш в спирала. През деня на психолог да събираш сили да избягаш, а вечерта оня тъпанар да те срива и резултата от посещението при психолога да се заличава.

С по-малко думи - не си тръгваш, защото имаш непреодолима нужда да даваш любов. И запомни - той теб манипулира, не ти него. Сигурно обвинява теб в това. Ням ада се учудя. Лесен начин да набиеш на някого чувство на вина, която всъщност е твоя. А да.... той е комплексар. Открий какви са комплексите му, ако още неси ги видяла. Те са салбото му място. Това го кара да страда. Ако някой ден решиш, че си събрала някакви сили за да избягаш. цели се в комплексите му. Така ще го заболи и няколко дена няма да има сили да говори, защото ще е на земята. Ако го направи въпреки това, то ще е само за да отмъщава и ще изпада в една от двете крайности - прекалено агресивен или прекалено мил. А времето от едното до другото състояние ще е прекалено малко - от рода на часове, минути.

Само се моля да не те удря. Защото ако продължава може и да те убие. Не си мисли че няма. Щом те е ударил веднъж ще го нпарви и втори път. Щом г оправи периодично - ще усили скороста и силата. А това неминуемо ще доведе до сериозни травми най-малкото след известно време. Избягвай го когато е ескалирал агреситя си. Инак ще пострадаш много.

27.   до 22:
и аз това се чудя приятел... жените с едно щракане на пръста могат да се 'оттърват' от тази самота... а тоя нейния кретен не стига, че не й дава нищо ами и си я бие стабилно...

28.   Авторке, няма как да ти се помогне ако ти самата не искаш да ти се помогне. Стой си с него да те бие, за да не бъдеш сама и толкоз.

29.   От № 26 - Положението явно е по-сериозно отколокот предполагах. Знам за такъв случай. Жената накрая избяга, разведе се, но съсипа психиката си и провали живота си.
Физическото насилие много обременява психиката. Да не кажа завинаги.
Не можеш да избягаш - слаба си. Потърси някой, който да те изведе от там, дори и в даден момент да се разколебаеш. Някой твърд - мъж да е. Жена няма да ти помогне. Срещу мъж аглесор - само силен мъж може да помогне.
Ако няма такъв постарая се да се мобилизираш. Съмнявам се че ще успееш, но може и да го направиш. Зависи от волята ти, а тя е слаба както виждам.

Щом се е стигало и до побойща с кръв - това не е за теб, не е за никоя жена. Бягай далеч, но не сама. Още съм на мнението, че по-добрия вариант е мъж да ти помогне.

Ако няма кой да ти помогне, но ти намериш сили да се махнеш, но твоя те преследва и продължи тормоза - полицията е на ход.

Бягай, инак ще дойде ден и ще ет убие. Не се шегувам. Казвам ти, че моят случай е далеч по на ниско ниво от твоя, но знам за случай същият като твой. Поне спаси живота си, психиката ти вече е загубена.

30.   От Авторката, до 26-Мила дори нямаш идея колко си права! ВСичко е описано 1:1 със ситуациятаи мен и него... Развлча се с филми предимно ужаси и психо;алкохол, скандали-защото те са и извън вкъщи т. е. той където и да е има скандал или бой не с мен а с някой който си реши! Иронията е там че аз се записах да следвам... ПСИХОЛОГИЯ приеха ме по първо желание и т. н. но след нанесения ми побой единия път се почувствах слаба и си казах" аз не мога на себе си да помогна, как ще помогна на другите" и прекъснах... сега уча друго ФОТОГРАФИЯ но задочно защото не мога да си позволя да се явявам всеки ден синя и пребита.... Благодаря Ви на всички :)

31.   до авторката:

Ти сериозно ли? Пишеш, че цял живот си била сама, нямало е с кой да споделяш и т.н.... е с тоя кретен какво си споделяш бе мило момиче??? И си написала, че със седмици го няма понеже 'работи'... БЯГАЙ БЕ МАМКА МУ!! БЯГАЙ! Това твоето не е и мазохизъм ами някаква доста по-тежка диагноза ти трябва... щом да си 'сама' е по-добре отколкото да те млатят до кръв всеки ден... и до болница чак се стигало... абе ти?......................................

И още нещо, недай си боже да останеш с тоя социопат, мислиш ли, че това е нормална среда за отглеждане на деца??? Ами ако млати и малкото така както теб???

Този 'човек' никога няма да се промени, даже напротив... нещата ще стават все по-грозни....

32.   Здравей, авторке.
Била съм жертва на насилие от страна на бивш съпруг и зная колко е ужасно. Но никога не ми е хрумвало, че това може да продължи дълго, положих усилия и се откъснах от него. Не мисля, че майка ми ме е родила, за да ме бие някакъв идиот.
Обаче в твоята история има много неразбираеми за мен неща. Ти се опитваш да се представиш за жертва, но аз някакси не мога да те възприема като такава. Имаш семейство, и то любящо, както сама се изразяваш. Имаш дом в който да се прибереш при тях. Има полиция на която да се оплачеш. Има центрове за настаняване на жертви на насилие. Когато го няма годеника ти по 2-3 седмици имаш чудесна възможност да си тръгнеш, и да започнеш живота си далеч и начисто. Без да те упреквам, ще ти кажа, че не си направила нищо от тези неща. Напротив, преустройваш целия си живот, за да е в синхрон с неговото насилие. Изоставяш психологията, започваш фотография, защото като те биел, да не се виждали всеки ден синините. Проваляш си живота, за да подкрепяш неговото поведение на насилник. Това ми прилича малко на заинатяване от твоя страна. Че ще останеш с него, каквото и да става. Казваш, че не си с него заради парите, въпреки че ги има. Интересно, как на богатите насилници все им прощавате, все ги обичате, все не си представяте живота без тях. Как пък една не каза-абе беден е, няма стотинки за хляб, бие ме, но ще остана с него. И какво мисли лубящото ти семейство за всекидневните синини по лицето ти?

34.   От № 26 : Не я упреквайте, щом не знаете какво е да си слаб, щом не знаете какво е да обичаш въпреки лошото, щом не знаете какво е да си емоционално зависим.
Аз съм в сходна ситуация, но на много, много по-ниско ниво и въпреки това я разбирам.
Опитайте се да погледнете през нейните очи и да почувствате с нейните чувства. Вината й е че е слаба и че обича, че волята й е малка, а чувствата й големи, че прощава и търпи. Тя не вреди на никого другиго освен на себе си и заслужава дори и само заради това да разберете слабостта й.

Към авторката: Когато си нахъсана, ядосана, когато си на ръба да си тръгнеш, но знаеш, че след ден ще се върнеш -тогава потърси някой силен мъж - и психически и физически - независимо какъв статут заема в живота ти - някой, който ще ти помогне да избягаш и ЩЕ ТЕ ВЪЗПРЕ да се върнеш. Друг начин няма. Ти сама не можеш да спреш нито да го обичаш, нито да избягаш. Трябва ти силна подкрепа, ама наистина силна.
Стискам ти палци да се оттървеш по-скоро, за да можеш да спасиш повече от себе си. Той е просто чиста проба злобар, опериран от положителни чувства. И това е негов проблем. Вреди най-много на него, но вреди изключително много и на теб.

35.   ОТ авторката! до номер 32... Виж не мога да си се представя в някакъв център... полицаите не правят нищо никога когато ги потърся! Неговите пари не ме интересуват а и да беше обратното мислиш ли че ми дава някакви пари...? !? С нашите не се виждам последния път като се чухме преди може би година може и повече направих така че да се скараме за да не ме карат да се виждаме постоянно! нямам къде да отида! макар че апарта е мой подарък от баща ми не мога да го оставя на улицата защото и той няма къде да отиде!

36.   Момиче, ти добре ли си? Самотата е в пъти по-добре от този ужас, в който живееш. Винаги съм се чудила на момичета като теб как търпят и си траят всеки ден и нямат никакво намерение да си променят положението. Това е много глупаво. Замисли се. Та ти си още на 20г. Живота е пред теб, а ти се оставяш на някакъв психар, на който не му дреме за теб, да ти го провали. Къде са ти родителите в този момент, та са те оставили да страдаш по тоя ужасен начин? Аз съм наистина потресена. Отиди при някого, спаси се от този ад! Или изнеси се на квартира, но на място далече от този. Научи се да бъдеш по-самостоятелна. Намери си работа и започни нов живот. Ще срещнеш нови хора и всичко ще се нареди. Разбирам, че ти е трудно да вземеш едно такова решение- но това е спасението. Бъди по-смела, защото иначе нищо няма да се промени, а още си толкова млада. Не си струва да се обричаш за цял живот на такова нещастие.
Сега не получаваш любов, не си щастлива, бият те, унижават те. Какво чакаш и на какво се радваш, не разбирам? Ако си сама поне ще правиш, каквото ти е на сърце, няма да те бият и да те унижават, ще си имаш собствено пространство, където можеш да се отдадеш на хобитата си. Ще излизаш с приятели. И най-важното, ще се чувстваш пълноценен човек. Какво губиш, ако се изнесеш и опиташ да промениш живота си за добро? Нищо. А какво печелиш, ако останеш в същото положение? Само нещастия, обиди и синини цял живот. Замисли се дали едно младо момиче като теб заслужава да живее по този начин?
Ако въпреки всички съвети тук, не вземеш решение да промениш живота си, просто е адски глупаво. Възможности за промяна винаги има, стига да имаш желание и малко смелост да опиташ. Опитай! Бъди смела!

38.   цитирам : "От № 26 : Не я упреквайте, щом не знаете какво е да си слаб, щом не знаете какво е да обичаш въпреки лошото, щом не знаете какво е да си емоционално зависим. "
чак се ядосах като прочетох горното! не, 26, само третата част от изречението е вярна. вие не обичате насилниците, а сте зависими от тях. просто се залъгвате с някакво подобие на връзка, че сте като другите, че имате човек до себе си, че някакси с вълшебна пръчица нещата ще се оправят и изведнъж ще заживеете щастливо до края на живота си. не знам толкова ли сте грозни, глупави и недостойни за любов, че си мислите, че едва ли не това са единствените мъже на света??? толкова ли не вярвате в себе си, че можете и сами да се оправяте??? толкова ли не ви пука за собствените ви родители, че не се виждате с тях???
а някога да е хрумвало на авторката какво им причинява?? не, нали си "обича" човека, да си играят на боксьор и чувал...
моят съвет към авторката е следният: щом и апартаментът е твой, нещата са още по-лесни. обаждаш се на родителите си, посипваш си главата с пепел, извиняваш се за всички дивотии, които си натворила, сменяш бравата на апартамента и се изнасяш при тях. изключваш си телефона, не отваряш фейсбука, мейла и т. н. Ако все пак те намери, си издействаш ограничителна заповед. Можеш да потърсиш и безплатна правна помощ, има организации, помагащи на малтретирани жени, правни клиники и пр. Можеш и просто да помолиш приятели или роднини да му скръцнат със зъби.
не си се била представяла в център... а си се представяш пребита!!!
Ж44

39.   'не мога да го оставя на улицата защото и той няма къде да отиде! '

заслужаваш си съдбата, авторке... явно си много глупава! съжалявам, но това е истината. наистина те съжалявам...

41.   Ами тогава, авторке, се приготви за дълъг безрадостен и безсмислен живот, изпълнен с побоища.

42.   Когато в една държава липсва правосъдие и цари беззаконие е редно гражданите да вземат нещата в свои ръце - пише го и в конституцията!

Направо ми падна пердето докато четох всичко това! Освен ако историята е измислена защото няма как да съществуват толкова глупави хора... не просто трябва да зарежеш изрода и да си смениш бравата на апартамента ами да потърсиш няколко яки момчета, които да го инвалидизират. Педофили и насилници - с удоволствие бих РАЗМАЗАЛ безплатно.

Раздавач на правосъдие

43.   Аз съм търпяла пренебрежение и лошо отношение, но да ми посегне, да ме пребива това вече не мога да го приема и не бих останала и секунда до този мъж. В началото, аз си мислех че може би нещо ме задържаше до човека, някаква зависимост, от страх да не остана сама но осъзнах че е имало друга причина. На едно наивно момиче без достатъчно опит малко му трябва за да се влюби, казваше ми че иска семейство, искал деца и тн.. Нямаше уважение към мен и отношенията ни бяха далеч от нормалните, просто се надявах че това ще се промени. Не разбирах че той не изпитваше същото и ми причини много болка, той никога няма да осъзнае какво направи и твоят мъж също няма.. При теб е по различно, но недей да се страхуваш, просто се махни, не ти ли е мил живота че продължаваш да го съсипваш? !
(Ж26)

44.   Имал пари- нямало къде да отиде, гонейки го от твоят апартамент... Имаш любящо семейство- нямаш къде да избягаш... По 2-3 седмици го няма, ама ти седиш и си го чакаш... иначе прекъсваш редовната психология, защото всеки ден си посинена от него. Няма какво да ти кажа... страх ме е заради такива като тебе, които позволяват такова отношение да не попадна на такав боклук, че ще го убия с голи ръце и ще си опропастя живота излежавайки го.... страх ме, е че от подобни жени и майки не дай Боже ще пати дъщеря ми. Ти си психопатка.. никаква жертва.. Един ден ще бъдеш майка и ще си възпиташ децата със същото съзнание.. да бъдат насилвани, да бъдат насилници, защото в твоята глава всичкото това е нормално...

45.   44 констатира всички факти прекрасно... жалка и страшна картинка, днешната българска реалност...

46.   От авторката! Исках само да ви кажа че се случиха ужасни неща през последните дни! Но всичко свърши, това което се случи не беше нужно да е толкова крайно но така е по-добре. До момента една приятелка жиивя при мен, последните няколко дни! Купих си билет и заминавам другата седмица! Говорих с нашите, обясних им всичко и както се очакваше не бяха учаровани от мен! Но ми простиха! Исках само да ви благодаря, явно съм имала нужда от това някой да ми каже как изглеждам отстрани! Всичко вече е зад гърба ми и отварям нова страница! Благодаря отново и нека живота ви е изпълнен с много, много усмивки!

47.   Искрено се радвам за теб, авторке!! Никога ама никога не обръщай глава назад към тази срамна страница в твоя живот. Пожелавам ти цялото щастие на света и дано да попаднеш на истински мъж.

48.   Надявам се да си взела окончателно решение и да не се обръщаш назад. Ще се радвам живота ти оттук насетне да протече по най-хубавия начин за теб. Успех!

49.   От Авторката- Благодаря 47, беше ми трудно първите 3 дни и тогава се замислих каква глупачка съм била в действителност... Още веднъж благодаря на всички ви! :)

51.   Само не разбрах защо родителите ти не са били очаровани от теб и какво е трябвало да ти прощават? Те искаха да си стоиш с насилника ли? Понякога родителите насаждат чувство за вина у децата си, особено у дъщерите, че добър-лош, трябва да стоят с него.

52.   От Авторката до номер 51... Родителите ми не бяха очаровани от това че съм ги лъгала и съм търпяла а трябваше да ми простят защото се скарах с тях и много време не им говорих заради него както съм казвала вече... но вече всичко свърши! :)

53.   Авторке, самотата понякога е полезна... а и със сигурност щв ти даде повече от този, дори не знам как ьа го нарека... Аз на 28 години си позволих да зарежа мъжа, с когото живях без да се страхувам, че ще остана сама, просто защото знаех, че без него е съм по- добре. И година по- късно срещнах най- прекрасното същество с най- милото отношение винаги треперейки и косъм да не ми падне от главата както се казва. Така, че не губи надежда. Каквото трябва да се случи, ще се случи, въпреки че ти се струва, че си в безизходица. Първата крачка е да се отървеш от този човек, който ти трови живота.

54.   Какво да коментираме и да даваме съвети? Случаят е за специалисти. Просто направление за психиатър, психолог.