Споделена история от Други

Правилно ли е според вас
Здравейте. Искам да питам нещо. Случвало ми се е да се натъквам на страници като Исуската Христос и други сатирични. И се замислям, че независимо дали си вярващ човек, или не нямаш право да се подиграваш с религиозните чувства на другите. Това не е ли признак на много ниска култура и никакъв морал? След атентатите в Париж масово се наредиха да казват Аз съм Шарли. Само че други споделиха мнението, че не бива с всичко да се шегуваш и правиш майтап, защото такива теми като религията са сакрални. Вие как мислите?

Коментари

3.   Не е правилно, но не е и неправилно. Става въпрос, че ако се чувстваш засегнат от подобни саркастични статийки, не ги четеш. А пък, ако ти харесват - ги четеш. Толкова. Не бива да ограничаваме изразяването на хората, защото преди 1400 (Ислям), 2000 (Християнство) или 2500(Юдаизъм) години някакви хора са казали еди какво си. Мен например чалгата не ми харесва, ама да съм тръгнал да взривявам чалга клубове?

И друго - религиите всъщност са доста голяма пречка пред истинското духовно осъзнаване на човеците.

7.   Не е редно, добре си се усетил/а. С някои неща шега не бива, едно от тези неща е вярата и Бог.

8.   Авторът. Едно е да говориш против нещо, но друго е да го осмиваш. Аз например не се накърнявам, ако някой говори против християнството, но когато се подиграва с него се чуствам много зле. Струва ми се, че това е крайно враждебно настроение.