Между любов и децата
Здравейте пише ви 32 годишен мъж женен от 8 години с две деца, момичета на 7 и 1 години. Не знам как да започна с моята история всичко се натрупа през годините, още от раждането на голямата ни щерка, като чили още тогава искрата между мен и жена ми изгасна и се превърна във взаимно непонасяне един към друг. Всеки се затвори в себе си, аз се забих във виртуалното пространство за да избягам от ежедневните подвиквания и физиономии и от средата в която живеем, от друга страна жена ми постоянно мрънкаше за това и не поемаше грижата за домакинството. От 9-т години сме заедно, до преди два месеца не бях и помислял за друга жена и за друг живот. След последния скандал и изнасянето на багажа ми в детската се появи нова жена, жената която сега ми показва какво е да си обичан и прави всичко възможно да се чувствам желан. От начало нямах никакви намерения, излязохме веднъж на пикник, аз имах нужда да споделя, тежеше ми всичко и бях открит и получих разбиране. След тази среща започнах да търся компанията й, първоначално си говорехме за семейство и общи интереси. Бях изненадан, че има и други побъркани като мен, на тема игри и книги, беше адски добрата компания. Не е манекенка, то и аз не съм селския хубавец, но разговорите и онзи блясък в очите й, когато ме гледа ме накараха да потърся отново компанията й. В дома ми беше все същия кошмар, макар, че опитах да бъда повече с децата и така две седмици след това реших да потърся съвет от родителите ми какво да направя. Никой не беше изненадан, че искам да се разделим, даже ми казваха, че прекалено много съм изтърпял, и че съм закъснял. Вярно е, че през годините ме е заплашвала с развод и започна да излиза с неин колега, то и тогава се и реших на второ дете, като си мислех, че ще ни сплоти. Господи обичам си децата, осъзнавам че не съм им давал достатъчно внимание. От два месеца са на село при родителите й и се чуваме рядко. Последния път малката не ме позна, и двете не бяха усмихнати, а намръщени, усещат го, но не го разбират милите. Това ме прекърши, отношението към новата ми половинка се промени, не мога да спя, постоянно се въртя, гледам към нея, а тя се чувства прозрачна, затворих се. Преди два дена не издържах и й казах да се прибира, дразни се от всичко във вкъщи и от децата на братовчедките и съседите който играят на двора, но иначе е много дейна и разбрана. На следващия ден се видях с жена ми да си поговорим, знаех, че няма да доведе децата, но исках да поговорим може ли да ни бъде, ще бъдем ли семейство или край. И двамата не искаме развод, Господ ми е свидетел, че бях сигурен, че искам да се разделим, но като видя децата и блокирам. И двамата с жена ми изпитахме нотка щастие, че се виждаме, тя беше развълнувана, но по навик се държахме отдръпнати и се държахме резервирано. Заговорихме за това как може да се променят нещата и всеки чу нещата, които е чувал през годините, обърна го на пазарлък и ми писна. Помълчах малко и й казах, или ставаме семейство или не. И решихме след месец да си дойдат. Но и двамата си знаем, че няма да се променим, поне в началото знам, че ще е добре, но няколко месеца след това ще е пак същото. Новата ми половинка пък напира да сме заедно, готова е и на много компромиси само и само да сме заедно, тежко й е много. А днес като се чух с голямата ми щерка така радостна беше, че се чуваме, музика ми пускаше, пееше и искаше още сега да се видим, да си идва. Искаше даже да ни нарисувам нашето семейство и да й пратя рисунката, милата ми тя. Като родител и баща осъзнавам, че децата имат нужда от мен, особено сега голямата има нужда много, а от друга страна ми се иска много да бъда заедно с новата любов и да изградя нов живот. Но пълно шастие няма, а на два стола не мога да седя. Ще съм благодарен на съвет, макар и с критично мнение...

Коментари

1.   Бързата работа, срам за майстора, Авторе. На 32 г. мъжете тепърва създават семейство, ти се развеждаш.
Не виждам обаче тук някакъв шанс за брака ти. Който бърза, бавно стига с две думи. Лошо няма -млади сте и двамата и можете да почнете изначало, но спести на децата си скандалите, тормоза и се изнеси от вкъщи, грижи се за тях като разведен татко като милиони други бащи и си създай друго семейство с любов ако трябва, но просто не товари домочадието си с глупостите си;

2.   Какво си се заоплаквал!
Изборът да се жениш млад и да правиш деца си е бил изцяло твой и ако си мъж ще си гледаш децата. Извинявай, обаче при деца, жена и работа, ти да имаш време за виртуален живот, ще ме прощаваш.
Нищо мъжко не виждам в теб за съжаление, така че оправяй се, не заслъжаваш и ред даже.
М35

3.   А аз ще те посъветвам да се сдобриш с жена си. Млади сте се оженили и затова са проблемите ви. Но след като вече сте създали две деца, опитайте се да оправите отношенията си -в името на тия две деца. Понякога се получава... повярвай ми.... желая ти успех..

4.   "С новата любов и да изградя нов живот" - няма такова нещо - човек си носи багажа (грешките) цял живот.
Отчиташ ли, че времето, което е следвало да отделяш за семейството, си го пропилявал "във виртуалното пространство"? Жена ти ти е правила физиономии и ти е мрънкала - да, ама е отгледала децата, а ти, вместо да отдадеш цялата си енергия за оцеляване и развитие на семейството, си си губил времето пред компютъра. И сега, като за капак си търсиш нова жена, с която да повториш същата грешка, вместо да направиш всичко възможно да спасиш семейството си и да отгледаш децата си, тези деца, които вече си създал!
Необходими са много усилия, за да остане едно семейство сплотено, усилия, които ти досега не си полагал. И какво значи "искрата изгасна и всеки се затвори в себе си" - твоя е ролята като мъж да търсиш жена си, а не да се обиждаш, да я ухажваш, настоятелно да я гониш, а не да позволяваш да се отчуждите.
За да не повтаряте старата грешка когато се съберете, трябва да сте максимално открити, винаги открити - в истинското семейство двамата мислят и действат като един (не мислят еднакво, но заедно стигат до най-правилното решение за семейството).
Новата ти любов ще те преживее, но децата ти - не, на тях ще им остане травма за цял живот. Те никога няма да са достатъчно добри за баща си, щом той ги е изоставил.

5.   И после що сме рaждaли след 30- те...

6.   Задавал ли си си въпроса, защо е мрънкала съпругата ти?
И още един въпрос -Ако пак си във виртуала непрекъснато при новата приятелка, дали и тя няма да почне да мрънка?
Тези критики за създаване на семейство преди 30, нещо не са ми по вкуса. Дори е много добре да имаш деца още преди 30 години, когато имаш нужната енергия за отглеждането им.
Наблюдавам много семейства сдобили се с деца на 33 и 35 години, колко са изнервени и уморени.
Мое мнение.

7.   здравей,
моят съвет е да направиш всичко по силите си да спасиш брака.
Едно е сигурно - ако не промените нещо в начина си на живот, нищо няма да се оправи! Спри с игричките във виртуалното пространство и започни нещо за личностно развитие. Все още си прекалено млад за да си губиш времето. Може да започнеш да учиш нещо, или да спортуваш повече.
Запиши децата на спорт, помагай им в училище - намерете общи занимания.
Същото се отнася и за жената. нека и тя промени нещо от ежедневието си. Покажи й, че е харесвана и желана.
Ти си мъж и трябва да направиш дори невъзможното за да спасиш семейството си.
Щом тя не иска да се развеждате и скоро ще си дойде, значи има шанс и ти трябва да се възползваш от него.
Другата ти дъщеря е още малка, все още имаш шанс да поправиш грешката която си допуснал като не си бил близо до другото си дете.
Децата са най-важната инвестиция в живота на всеки човек. По думите ти разбирам, че си добър човек, може да бъдеш и добър баща ако започнеш да взимаш повече участие в отглеждането им.
Казваш, че жена ти не се грижи много за домакинството. не всички жени обичат да го правят., Ако твоята е такава - трябва да го приемеш, защото за нея би било трудно цял живот да прави нещо което мрази. Елементарни неща като съдомиялна машина биха й улеснили ежедневието изключително много! Помисли над всичко!

8.   А не може ли ако се разделите, едното дете за живее при теб и новата ти жена, а другото про майката?

9.   По принцип ако всичко беше наред със сегашната ти жена, разбирахте се. Щях да те посъветвам да останеш във семейството. При наличие на деца - те са най - важните, а не какво ти се иска на теб.
Обаче след като споменаваш пореден скандал - това не е среда в която да живеят децата. Така че по - добре се изнеси при любовницата.