Хората могат да ми следят мисълта .
Всичко започна от преди една година. Тогава все още имах повече приятели в момента само познати и то не се срещам често с тях.
Значи та тогава още когато си мислех за нещо лично хората ме гледаха и ми се смееха можеха да проследът мисълта ми и ми отговаряха на мойта мисъл. Смисъл аз разсъждавам например да ходя да си легна и някой от страни ми казва няма къде да ходиш тука ще седиш (Давам пример). От начало не го мислех за реално, но с времето нещата започнаха да се влушават в момента си обяснавам всичко и сяка моя мисъл човек може да я следи. Всеки ми се смее и не иска да разговаря с мен.
В момента съм така излезна на вън и ми се забие някоя песен в главата и хората ми се смеят.. Секи ме гледа сранно и се отчайвам. На 17 съм а тези проблеми мисля, че са не лечими. Затова пиша тук за да ми дадете някой друг съвет и да ми кажете въобще това лекува ли се. Други подобни теми нямаше в интернет.

Коментари

1.   Спокойно, просто си по- изрaзителен в лице, неволни мимики и т. н. Може и понякогa дa мислиш нa глaс, без дa си фaвaш сметкa зa товa. Я кaжи, aртистичнa личност ли си? Често се случвa тaкивa дa си мислим нa глaс :))).
Никой не ти чете мислите, не си внушaвaй тaкивa глупости, че ще техвaне и пaрaноя.

2.   За психиатър си! Сериозно.... Твърде шизофренно ми се струва "хората ми следят мисълта"? А да имаш усещането, че те гледат особено?

3.   Потърси в интернет за "Плацебо ефект". Малко вероятно, но все пак....

4.   Няма ли някой който да ми помогне ?

6.   Сори, това ми прилича на параноидна шизофрения. Сигурен ли си, че хората ти следят ВСЯКА мисъл? Да не би да е всяка мисъл, която несъзнателно ИЗГОВАРЯШ дори да е леко с устни?

7.   лечими са, по-скоро се поддържат с лекарства, може да се наложи и цял живот да ги взимаш, но това, което описваш, ще изчезне докато ги приемаш. а понеже то е много неприятно, взимай си ги. психиатър ще те прегледа и ще ти изпише нещо и ще следи за дозата и странични ефекти. възможно е след пубертета или ако си жена след раждане или в менопаузата, когато стават големите промени в тялото, да мине и да спреш медикаментите. отиди на психиатър и успех.

8.   Добре е, че съзнаваш, че имаш нужда от лечение.
Едва ли някой ти чете мислите и ти се смее. Просто това е в съзнанието ти и не можеш да се справиш с него. Трябва ти помощ , за да осъзнаеш, че това е само в твоето въображение.

9.   Ами някои хора просто не могат да прикриват емоциите и мислите си и физически чрез изражения или мимики ги издават, по вероятно е да е това, а не другите да ти четат мислите. Или пък да си напушен и да разсъждаваш и да си тананикаш на глас. :Д
М,17

10.   Хем няма смисъл от това, което си писал, хем е неграмотно
След 3-тия път мисля, че искаш да кажеш, че ти четат мислите ?!

11.   Значи сега ви давам пример и очаквам да ме разберете.
Излизам и хората ме гледат странно щото съм гей и мога да си обяснявам мислите. Наричат ме лепило ъндър и такива.. А за мислите доста съм параноичен какво ще стане като излезна от нас дали няма да стане нещо и започвам да расаждавам докато ходя по улицата и хората разбират какво си мисля даже некои ми говорят по това което си мисля.. Голям проблем. Ходя и на психолог той ми казва че от тези лекарства които пия трябва да ми се изчисти мисълта. Сега се чудя дали не съм асексуален спряха да ме привличат и мъжете изкренно се надявам да е от стрес а не да ми се отключва нова болест..

12.   до 11 /автора/:

Как хората ти отговарят по това, което си мислиш? С глас ли го казват или и те ти отговорят с мисъл? Ти докато разсъждаваш разхождайки се - на глас ли го правиш или мислено? На колко си? Какво имаш предвид под "мога да си обяснявам мислите"?

Не знам историята ти, но от това което си дал според мен страхът от обидите на другите ти е отключил параноя и някакъв вид психоза. Все още осъзнаваш нещата, така че се лекувай. Ще се оправиш, но трябва да осъзнаеш истинската подсъзнателна причина за проблема.

13.   Щом имaш изписaни хaпчетa, пий си ги редовно и спокойно. Те сa, зa дa си по- спокоен ти, a не зaщото ще ти "скрият" мисълтa. Толковa си си внушил, че хорaтa четaт мислите ти, че просто сaм се издaвaш зa кaкво мислиш, нищо повече. A е нормaлно успокоителни дa ти нaмaлят либидото. Ти си следвaй спокойно и стриктно лечението и всичко ще е нaред. Хорaтa не те гледaт стрaнно зaщото си гей, те нямa кaк дa знaят товa. Предполaгaм, че несъзнaтелно ти ги гледaш стрaнно в очaквaне дaли ще ти прочетaт мислите и зaтовa и те гледaт стрaнно и се чудят, a вероятно и кaзвaш нещо нa глaс без дa се усетиш. Нямaш причини зa притеснение, поошaшкaл си се мaлко с тези мисли твои, но кaто се успокоиш ще си дaдеш сметкa, че не е тaкa. Спокойно момче, кaто излизaш се опитвaй дa рaзтовaрвaш, рaдвaй се нa слънцето, нa природaтa, не мисли нещa, които те подтискaт и изнервят. Просто се усмихни и се рaдвaй нa деня.

14.   Значи проблема ми е следния. Хората ме гледат, че съм постоянно в напрежение и от там почват и да гледат кво си мисля. Мисля да започна тежки наркотици да вляза в ритъм и след това да ги махна...