НГДЕК
Искам да помоля имформираните хора да изразят мнението си за гимназията по древни езици. Как стоят нещата с бала, специалностите...

Коментари

1.   Здравей! :)
Аз сега ще бъда 10 клас в НГДЕК, наистина съм доволна, въпреки цялата драма(така е по-забавно :P). За бала не съм сигурна честно казано, купи си справочник, където ще намериш бала и информация за всички гимназии. Иначе предполагам под специалност имаш предвид как стои въпроса с профилите. Избират се след 10-ти клас. Те са латинистика с италиански език, грецистика с новогръцки език, западен език, българистика (български език и литература), старобългаристика, философия и културология, история, природонаучен. Но така или иначе до избора на профил има много време, първо трябва да прецениш харесват ли ти древните езици, историята по начина, по който се учи тук. Мога да ти кажа, че историята, която се изучава в обикновените училища не е никаква история, а просто сухи факти, при това доста често неточни. Като цяло за училището мисля, че е наистина добро, самата обстановка е много свободна и супер арт. Това не значи, че е леко, наистина се учи здраво, но пък си е готино. За практиките в чужбина изобщо няма да говоря, че ще стане роман, от там имам най-хубавите си спомени. Никога не съм съжалила, че влязох точно тук. Ако имаш още въпроси с удоволствие ще ти отговоря. Радвам се, че все още има хора, които искат да дойдат, въпреки цялата помия, която медиите изляха върху училището. За да почувстваш духа на НГДЕК, трябва да си част от него, не слушай глупостите на телевизията. Ще следя темата, бих се радвала да ти помогна :)

2.   Когато кандидатствах бала беше много висок, влязох на второ класиране с 30, 14. Трябва да ти се отдава историята и български език, че да успееш или просто да си зубър. Няма начин иначе. Гимназията е много елитна.

3.   Аз уча в гимназията и много си я обичам, ама това е по-скоро по навик. Приятелският ми съвет е да не влизаш там. Постоянно има протести, скандали, заговори. Останаха много малко свестни учители, които все пак се радвам, че познавам и че ще сме съученици един ден. Но ти казвам - директорката унищожи училището, кандидати няма, балът е нечовешки нисък. Твой избор. Аз ако бях сега 8 клас, колклто и да обичам Класическата, не бих влязла.

4.   Не ти препоръчвам. Стой си в твоето училище. Има много несериозни учители и простаци!
Сега в последните години само скандали, много се губят часове, грубяни и зверове учители!

5.   Препоръчвам 2. СОУ. ”Хубаво училище, добри учители

6.   Не влизай там! Лично мнение - езиците, които се учат са умряли, не са живи. Съветвам те да влезеш в нормална езикова гимназия и да учиш английски, немски, испански и всякакви такива езици, които за вбъдеще биха ти помогнали. До гимназията се стига доста трудно, минаваш през цигански квартал. Не уча там, нямам наблюдения за преподаване и учители, но мисля, че е доста по-добре за 5-те години, които ти остават до 12 клас да учиш по-нормален и преспективен език!

7.   Не е хубаво.

8.   Леле, хора! Въобще не съм погледнала къде съм постнала. Мислех, че е в графа образование. Много съжалявам. Всичко идва от въпроса, че госпожата ми по история е казала ня на мама да ме запише там и аз се постарах да проуча гимназията, но за бала не ми стана ясно. Изпитът не е никак труден. Благодаря за отговорите. Много сте мили и полезни.

Авторката

9.   Балът пак казвам е много нисък, сиреч изкарваш тройка и си вътре. И защо? Защото местата са повече от кандидатстващите. Или както обичам да казвам - приемат по документи, изпитът е формален, невъзможно е да кандидатстваш и да не влезеш. Но там конкуренция няма. Нивото е ниско. Още има няколко добри учители, но като цяло НГДЕК в последните години е само условно понятие. Гимназията отдавана ск замина за съжаление.

10.   Номер 6, може езиците да са мъртви, но поне ако влезе там със сигурност ще се научи, че се казва умрели и перспектива...Няма класик, който да не притежава елементарна грамотност. Преди да говориш против училището, а и като цяло против нещо или някого, се увери, че си на по-високо ниво ;)