Струва ли си да му се доверя?
Здравейте,

имам нужда от съвет или мнение.

От 7 месеца имам връзка с момче, 5 години по-младо от мен. Аз съм на 27, той на 22. От края на май живеем заедно и се разбираме отлично. Също така работим в една фирма и не сме имали проблеми заради това. Връзката ни е хубава - нито аз му давам повод да ме ревнува, нито той, уважава ме, грижи се за мен, прави мили жестове, помагаме си. Никой досега не е бил толкова добър с мен.

Обаче... Снощи се случи нещо много странно и то в офиса. По принцип му имам доверие, но това, което видях много ме разтревожи.

Когато се доближих до бюрото му да го питам нещо, видях, че е отворил сайт за запознанства и има профил там. Като го попитах какво е това и той ми каза "Не е това, за което си мислиш, имам регистрация за да гласувам за профила на един приятел за да печели абонаменти". Каза, че ще ми покаже как работи сайта - badoo. com Аз обаче се разстроих и му казах, че няма нужда да ми показва нищо. Тръгна да звъни на най-добрия си приятел за да ме убеди, че нищо не се случва, аз му казах да не го прави.

Прибрах се вкъщи, направих си регистрация и му намерих профила - нищо фрапиращо не видях, само стари негови снимки и няколко с бившата му, но на следващия ден пак влязох да проверя и профила беше изтрит, на негово място лъсна чисто нов и почти празен, имаше само негова снимка и някакви нищожни детайла. Предполагам, че това е щял да ми покаже ако го бях накарала да ми даде достъп... Той беше доста притеснен, каза, че не искал подобно недоразумение да му развали живота с мен и че не би погледнал друго момиче, нямало да ме изостави... но все пак е имал наглостта да заличи каквито и следи да е имало като си е направил нова регистрация.

Този месец на рождения му ден правим 7 месеца точно и той предварително ми е казал, че иска да го отпразнуваме, за да не празнувал само той на тоя ден. Обяснява ми, че е мечтал да срещне човек като мен и че не би ме изпуснал за нищо на света.

Но как да съм сигурна след това? Какво трябва да си мисля аз? Не искам да започвам долни игрички и да си правя фалшив профил там за да го "изловя". Как да знам, че не попадам в поредната връзка, където официалната приятелка е доброто и грижовното момиче, а момчето си ходи по срещи с по-млади мацки, с които да се забавлява... Вече съм била в подобна връзка и съм хващала бившото си гадже в доста отвратителни изневери не с 1 а 3 момичета, всичките гимназистки....

В интимен аспект не ни липсва нищо.
Може да съм по-голяма, но визуално не ми личи и поведението ми си е като на 20 годишен човек, стане ли дума за забавления и дебилстване. Играем игри заедно, говорим си за много неща. Аз го изслушвам и го разбирам - какво не ми достига, та да му се наложи да го търси в такъв сайт? Не съм достатъчно красива? Той далеч не е повърхностен... пък и ми повтаря всеки ден колко добре изглеждам, макар и самата аз да не се смятам за хубавица. Не е давал никакви знаци, че нещата между нас не вървят или че има нещо, което не мога да му дам. Не го правя нещастен, не го ограничавам, държа се с уважение и сърцето и съвестта ми са чисти пред него.

Не бях очаквала да видя подобно нещо, гласувах му доверие дори когато искаше да ми покаже какво има в този профил и той все пак не е имал намерението да покаже това, което трябваше, а нещо изфабрикувано... Не мога да повярвам, че той би ме лъгал така, но фактите в момента говорят и то не в негова полза... Опитвам се да го оправдая с това, че едва ли щеше да го остави така отворен ако имаше какво да крие и също така в стария профил имаше снимки с бившата си... и че може да не е искал да ги видя, защото преди време тя го търсеше всеки ден и той разбра, че на мен не ми е много приятно...

Според вас има ли възможност той да си търси нещо по-добро или просто да търси допълнителни авантюри, защото с мен не му е достатъчно? Мислите ли, че той е искрен в твърдението, че е там просто да гласува за приятелите си а не за да си търси нещо, за да си разнообрази живота? Допускате ли, че той може просто да ме използва, защото съм му сигурна като партньор? Това нанася щети на самочувствието и доверието ми и съм адски объркана... Подозирам, че е тренирал приятелите си да кажат каквото той им е казал и няма смисъл дори да питам или да го конфронтирам директно...

Много ми е болно и не знам какво да правя!

Коментари

1.   Според мен той има разни профили още от преди вашето време, но не иска да прекъсва приятелства и запознанства, направени там. Друг въпрос е дали той търси нещо допълнително. Според мен по-скоро не иска да си затвори всички вратички, при положение че може да не се получи с теб. Това си е лично някакво негово пространство и мисля, че той трябва да реши кога да си закрие профилите и дали да го прави изобщо. Ако не се чувстваш сигурна с партньора си - не сте един за друг. Не мисля лично, че имаш някакви причини за притеснение, по-скоро слабост от негова страна и желание да не е на 100% зависим от теб. Има доста хора, които ги е страх от обвързване, а 7 месеца не е кой знае колко дълга връзка, за да искаш от някого да е на 100% вече само за теб. Тряба му повече време, за да е сигурен във връзката ви и ще си закрие сам профилите... аз не бих скъсала заради такава глупост, но и не бих направила компромис ако приятелят ми ме пренебрегва или действително търси тръпка навън, а профили разни нищо не значат. Не мисля, че търси нещо по-добро, а по-скоро не иска да си затваря каналите за ново запознанство, в случай, че между вас не потръгне

2.   Виж мила не се доверявай на мъжете, дори да се държи добре с теб и какво ли още не. Аз живеех с много прекрасен човек перфектно се разбирахме какво ли не правеше за мен но 1 ден разбрах че ми е изневерил още в началото на връзката ни кълнеше се в какво ли не че не е било така, след нашата раздяла разбих му профила и разбрах че е така както съм се съмнявала аз. Не се доверявай а проверявай

3.   Зa рaзликa от н 1, aз бих порязaлa нa мигa.
Профил в сaйт зa зaпознaнствa, докaто е във връзкa с мен? !
Снимки с бившaтa, докaто е с мен? !
Бил тaм, че дa глaсувa зa приятели? !
Чaкaй дa прaкирaм корaбчето в лявото ми око, дa се нaпaсa нa ливaдaтa и пaк ми повтори!
Aвторке, ти сaмa постaвяш... риторични в същност въпроси. Aко искaш ясни и точни отношения, сегa е моментa дa му се изяснят грaниците. Хвaщaш си бaгaжчето и си тръгвaш. Продължи ли дa опитвa дa те лъже, знaеш, че си се отървaлa.
Кaже ли ти истинaтa кaквaто е, дa се извини, ( тоест поеме отговорност) сaмо тaкa ще можеш дa допуснеш дa му дaдеш възможност дa докaже. Инaче той кaто лъже... е, винaги ще лъже. До дупкa. И ти веднъж приелa лъжa, винaги ще приемaш, просто ще свикнеш. Ще стaнеш комплексирaнa, стресирaнa, депресирaнa и т. н. докaто те усмихне друг или докaто сaмa себе си вече нямa дa трaеш.
Или ок, ще се прaвиш нa шпионкa, кой знaе още колко профилa имa, но зa кaкво ти е тaкъв. Дa живееш във вечни съмнения, не си струвa.
Не си причинявaй товa!

5.   А после за жените разправят че се подсигурявали и скачат от едното гнездо в другото-е имам новина-мъжете са същите
Мило момиче-червената аларма е проработила и с право
Няма да изпадам в излишни подробности, само ще кажа че мъжете са така устроени че с 2 килограма по-малко и повече пудра по лицето, по-миличко поведение и осовено ако по се връзва на претенциите им-това ще е следващата, твоя не прави изключение