Постоянно се караме
Здравейте,
на 23 години съм, а приятелят ми е на 20. От почти 5 години имаме връзка, а от 2 живеем заедно. Постоянно се караме и в последните три месеца се разделяме и събираме два пъти, тъй като не живеем в България е трудно да се каже "разделяме", просто се държим сякаш не сме заедно, но в същото време си помагаме и се подкрепяме. Много е сложно, поне за мен..

Опредлено се обичаме, но сякаш всички тези кавги ни отдалечават един от друг. Караме се за всевъзможни неща и главно аз правя нещата на проблем, защото просто не мога да си затворя очите за много неща и много пъти. Не говоря за просто сдърпвания, говоря за недоверието главно- чатове с колежките, чатове с други жени, сайтове за запознанства, наркотици (не е зависим към нищо, но самият факт че е употребил нещо ме влудява). Последният скандал стана, защото разбрах, че е взел наркотици, след като ми обеща за пореден път, че няма да го прави. Лъже ме, разбирам, че ме е излъгал и пак му се доверявам.

Проблема е там и, че когато всичко е наред между нас той е повече от перфектен, внимателен, обичащ ме, даващ ми почти всичко емоционално от което има нужда една жена. Говори ми за семейство, деца.. Но в един момент всичко се преобръща, когато имам проблем с някои от своеволията му и става съвсем различен. Не иска да говори с мен, казва ми, че не ме обича, че се е заблуждавал, не иска да е с мен и не знам как да подходя с него. Иска единствено да го "оставя намира, защото няма смисъл"
Аз съм изключително емоционална и чувствителна, но и много устата в същото време силна личност и много тежко вътре в себе си понасям всичко това. Пренебрежението, обидата и т. н.

Трябва ми съвет или просто гледната точка на някой друг, защото въпреки всичко съм позитивен човек и вярвам, че всичко може да е наред и да бъдем щастливи и, че за всеки проблем си има поне две опции.

Благодаря Ви!

Коментари

1.   Няма да ти пиша километричен коментар, но от прочетеното разбрах какво трябва да направиш. Трудно е, неприятно е, но трябва да прекратиш тази връзка. Токсична е и за двама ви, най-вече за теб. Имам сходен на твоя характер, също трудно се примирявам и преглъщам подобни неща. Казвам ти, не очаквай подобрения или промени, не и след толкова време заедно. Намери начин да се освободиш от порочния кръг и остани сама, за да си подредиш мислите и приоритетите. Останеш ли с него, ще се сблъскваш само с негативизъм... Моментите, в които казваш, че е перфектен, са просто фалш. Заслужаваш нещо по-добро :) Късмет!

2.   Зарежи го. Не заслужаваш да си с човек, който те лъже, взема наркотици и най-вече ти казва остави ме намира, защото няма смисъл. Щом се сеща да изрича тези думи, това означава че има истина в цялата работа. Щом те лъже сега, представи си какво ще е в бъдеще. От това изречение "Аз съм изключително емоционална и чувствителна... ", разбрах че имаме много общо. Понякога се заблуждаваме че с този човек ни е добре, НЕ ВИЖДАМЕ, а трябва. Понеже не съм в тази ситуация, мога да преценя дали това е правилно или грешно, но ако бях в твоята ситуация, сигурно и аз щях да седна да пиша тук и да чакам някой буквално да ме удари по канчето и да ме накара да се осъзная всичко. Та моят съвет е да приключиш взаимоотношенията си с този човек и да потърсиш друг, който може да ти даде най-важното - честност. Пожелавам ти всичко най-добро занапред :)

3.   Това не е връзка, а мъчение. Не ми е ясно как точно се подкрепяте и си помагате, след като не спирате да се карате? Мен това по-скоро би ме дърпало назад, отколкото да ми "помага". В смисъл, колкото и да се абстрахираш, това ти влияе и в работата, и в отношенията ти с други хора, във всичко! Аз лично бих прекратила връзката си с този човек. И да, знам, че го обичаш и ти е кофти, но този човек не е сродната ти душа. Вселената се опитва да ти го покаже по всякакъв възможен начин. Ще те боли, ще мислиш за него, ще ти липсва, но в крайна сметка ще откриеш пътя за това, което наистина заслужаваш, а то е - мъж, който те уважава, НАИСТИНА подкрепя, мъж, който знае какво иска от живота и не се блъска с наркотици, мъж, който ще бъде добър баща и прочие.

4.   Смени гаджето с куче и мисля, че всичко ще си дойде на мястото. ще си го дресираш както ти е удобно. Идва ли ти на акъла, че ако не пробва да поживее на 20 - кога да пробва?

5.   Е, когато се намесят и наркотици, няма как връзката да не пострада.
Отпиши я.