Бивши част поредна
След като изчетох доста по темата реших и аз да се включа с моята история
Зряла жена съм, не съм безгрешна, но съм достатъчно смела да понасям всички последствия за действията си-къде болезнени, къде не чак толкова
Фундаменталната тема за бившите обаче винаги ме е провокирала, затова реших че и аз ще споделя опита си
Започвам с това че моят съзнателен избор е да не подържам никакви контакти с хора от миналото ми, те искат това от мен
Нито един не фигурира в социалните мрежи, скайп, телефони съм изтрила още в мига, в който съм осъзнала че нещата няма да се получат. В същото време хората си изградиха уж връзки и всичко им е ок, обаче средата ми е такава че се засичаме... И се започват изпълнения
Едните изпълнения са типа "ни лук ял, ни лук мерисал"-прави се на ударен, все едно нищо никога не е станало, в същото време очичките шарят с блясък. Категорично показвам че нямам нито интерес, нито афинитет.
Другите изпълнения са интригите от типа "демонстративно показвам че мога да шушна на другите за теб", съответно такива хора стигат и до директни провокации, в жалкия си опит да им обърнеш внимание
Извода какъв е драги читатели? Със сигурност доста голяма част от вас са се сблъсквали с тези две ако мога да ги кажа така категоризации на бивши половинки. Искате да не ви занимават и ви занимават, а когато сте страдали и преживявали ги е нямало или са ви мотаели
Силна съм, смело съм казвала през какво съм преминала, какво съм изпитала и защо са ми неприятни, естествено съм обявена за луда, ненормална, или удобното на всички "ама на теб какво ти става"
И така до следващия път в които отново тези хора нарушават личното ми пространство в опит за контакт, така уж "случайно"
Всеки лесно дава акъл "не обръщай внимание"-добре, но това един път, два пъти, но когато за рамките на два часа в заведение, в което сме се засякли с бившия, той се надвесва 5 пъти на масата на която сме седнали с мойте приятели за уж наздравици, че най-накрая за да спечели внимание почва да крещи, няма ли да ви се опънат нервите мили читатели?
Това ми се случи преди дни-бивш да ми се надвесва на масата и за капак да започне да ми крещи накрая... Хубаво да не му обърнеш внимание
Или от другия тип-мотаене, скатаване, хвана си приятелка и оп като ме види ми се натриса директно в лицето, или застава така че да слухти какво си говоря с приятели
Да търпиш и да си толерантен скъпи читатели е до време и съм сигурна че всички сте съгласни с това
Интересна ми е вашата гледна точка спрямо бивши, които по незнайно каква причина са решили че отново трябва да ви се набъркат в живота, особено тогава, когато за вас всичко е финализирано
Как се справяте с такива провокации?
Надяавам се модераторите да публикуват историята ми

Коментари

1.   Здравей, аз също съм писал по тази тема тук, защото връзката ми беше на ръба, поради факта че съпругата ми е как да кажа много учтива и все гледа на всички да им е добре. Когато един ден аз повдигнах въпроса, че не ми е приятно разни да си придърпват стол и да сядат дори, тя пое ангажимент и има наистина ефект, получи амнезия, така да се каже, идвали са разни но тя най-демонстративно е заявявала, че не си спомня да се познавали с въпросния мъж и дори един когато ядосан заяви е как аз съм ти първия, тя го изгледа и му каза, явно грешите жената господине. Така след няколко опита взеха да странят от нея и можем да си пием виното необезпокоявани от недотам зрели персони.

2.   Прекалено много обръщаш внимание, ако питаш мен.

3.   Игнор!! До безкрайност и обратно.Да се държи като циркаджия, ако иска да крещи, да чупи, да тегли майните и т.н - НЕ реагирай, не се смей, не се плаши - това ще го убие тотално..Показваш му ,че за теб е жив - умрял и това е!
М 35