Той бил бисексуален компаньон
Въпросът ми е нужно ли е да говориш за миналото си, когато то може да провали целият ти сегашен свят? Нормално ли е да се скрие част от миналото или е грях? Сега ще ви разкажа за себе си и се нуждая от вашия съвет.

Аз съм 32 годишна щастливо омъжена жена, имам две деца, един прекрасен съпруг, собствен бизнес и две висши образования. Работя и като счетоводител в една фирма. Намирам време за семейството си, въпреки всичко, чувствам се добре, мъжът ми ме глези, води ме на екскурзии и т. н.

Лошото е, че скрих от мъжа си, че когато бях на 17, имах дълга ръзка с един неподходящ за мен мъж, с дванайсет години по-голям от мен. Беше наркоман, грозен, ужасен, а аз наивна и малка. Бягах от училище, срещах се с него, майка ми ме биеше заради тоя. Боят и унижението са само малка част от това, което търпях заради онзи, но бях безумно влюбена, всичко това скрих от съпруга си.

Една вечер, когато се прибирах от училище, излезе статия в местния вестник. Че въпросният човек бил "бисексуален компанон". Представете си шока, който обзе малкото 16 годишно момиче, което все още не знаеше нищо за живота. И пак, и пак му простих, той уж не работел това, това било преди и такива неща ми разказваше той.
Тези неща скрих от съпруга си и не знам дали е правилно :)

Коментари

1.   Правилно си постъпила.

2.   Според мене е късно да правиш крачкА назад и да признаваш каквото и да било . Ако си искала до сега да си го направила ... минало е времето за признания .. гледай си живота и това е .. Внимавай само с огризенията, които май доста те мъчат :)
Успех !!!
Петя

3.   Той ти е съпруг, мисля, че е редно да му кажеш. Има ли значение какво е ставало преди? Кой не е правил грешки в миналото? Всичко остава зад гърба ти...мисля, че е редно да му кажеш

Мег*

4.   Ти познаваш съпруга си най-добре: ако смяташ, че може и да научи тази история, по-добре да я научи от теб, но ако това действително може да ти провали живота, по-добре зарови тайната дълбоко. Всеки е грешил на младини.
Мечо Пух

5.   НЕ Е!

6.   И какво, ако един ден разбереш, че в предишния си живот си била фашистки надзирател в някой концлагер, избил и гаврил се с маса хора, ще тръгнеш да го разправяш на всички и ще си посипеш главата с пепел ли?
В повечето случаи "сгафилите" хора съзряват по-рано и стават по-съзнателни и мъдри от другите.
"Прекаленият светец и Богу не е драг!" - не се упреквай за нищо! Имаш право да скриеш или да разкажеш за себе си точно толкова, колкото пожелаеш и сметнеш за необходимо. Няма "правилно" и "неправилно" - зарежи чуждото мнение и следвай вътрешната си интуиция.

Ray

7.   мила всеки има минало,някои хубаво други лошо.новата връзка с нов човек е едно ново начало,и ако ти си чесна и коректна откакто си с него,няма защо да се притесняваш за миналото си ,то си е твое и няма нужда да се оправдаваш или обясняваш за него пред хора който не са част от това минало.ти не си била,проститутка,диларка,или контрабандистка,че да се чустваш длъжна да го споделяш със съпруга си,или пък да се срамуваш от него.ти просто си била млада и си допускала грешки като всички нас.дори и да му го споделиш не виждам защо си толкова притеснена ти не си знаела какъв е,а и ако мъжат ти те обича не би трябвало това да му повлиае на мнените му за теб.ти си човек,и като такъв допускаш грешки това е.................симба

8.   Не трябва да му казваш. Има неща, които той самия не иска да знае.

А и принципно, колкото по-малко знае за старите ти връзки, толкова по-добре.

9.   Абе виж сега, по принцип е добре между двама партньори да няма тайни, добре щеше да бъде да му разкажеш за това още в началото на вашето запознанство. Сега обаче, вече е късно и няма смисъл. Плюс това я си представи, така както описваш нещата изглеждате много щастливи, представи си че изведнъж ни в клин ни в ръкав той ти изтърсва нещо за някоя от бившите си, няма ли да се усамниш, че нещо се случва, от къде на къде пък чак сега... Не му казвай, след като няма от къде да научи и след като този период е бил преди още даже да се познавате с него.

10.   Винаги съм била на мнение,че Всичко покрито излиза
един ден наяве.Няма лошо да си признаеш за "МИНАЛИ"
неща...Освен ако нямаш от какво да се притесняваш?
Нали се е случило преди "ТЕБ"?.
Росирос

11.   Ако те попита за предишни любови, кажи му, но не е нужно да изпадаш чак в такива подробности. А ако вече те е питал и ти не си му казала, по-добре не прави нищо. Ако някой ден той научи за това от някъде и попита защо си скрила или излъгала, кажи, че се срамуваш от тази връзка и не си искала тя да повлияе на отношението му към теб.

12.   Ако знаеш след 10 години какво никакво значение тази история няма да има за тебе...
А за нас още от сега няма :)