Ревност
Аз съм на 24 години, приятелката ми е на същите години. Имаме хубава връзка от 7-8 месеца. Проблемът ми е че съм ужасно ревнив. Работата е там, че тя е невероятно красива и привлекателна, това не е само мое мнение, а е просто факт. Всеки път като излизаме някъде на бар или дискотека, винаги се събират хора, предимно момчета около нас да танцуват и флиртуват с нея. Тя понякога се забавлява с тях, но винаги показва пред всички че е с мен и само с мен. Дори когато е във центъра на купона, а тя това го умее много добре, винаги иска аз да съм с нея въпреки всички и обожатели около нея. Знам че си чати с ужасно много момчета, които постоянно я добавят да флиртуват с нея. Тя също понякога им отвръща, но нищо повече от невинен флирт. Знам че има много обожатели и преди мен също е имала много. Направо имам чувство, че доста от нейните приятели момчета, се дразнят, че тя е с мен, а не с тях. Тя е просто от момичетата който всички момчета искат да имат, а това и харесва, защото тя и е също от хората който имат някакъв комплекс от детството и сега просто има нужда понякога да е в центъра на вниманието, но никога не прекрачва границата. И знам всичко това, просто защото тя не крие нищо от мен. Ако тръгна да я разпитвам с кого си чати и къде ходи, тя се дразни, защотото си мисли, че я контролирам, затова и много не го правя. Знам че тя ако иска да ме излъже, винаги ще намери начин да го направи. А тя винаги ми казва всичко и е супер честна с мен и откровена. Дори понякога повече от колкото трява. Примерно като сме навън и ако тя види някой привлекателен мъж и ми казва - "виж го този е супер секси" или нещо такова, което честно казано ме дразни, но от друга страна тя ми споделя дори това с мен. Работата е там че ми е много трудно да и имам доверие, не знам защо. Истината е че тя никога не ме е лъгала. Дори няколко пъти съм стигал толкова ниско, че съм я шпионирал и разбира се нищо не съм отркил. Когато ходи на партита сама и винаги си представям как ми изневерява с някой друг. Веднъж като беше сама на парти и дори сутринта и отидох на гости да я изненадам, влязох и видях че някакъв нейн приятел беше останал да спи у тях, понеже живее далече. И всъщност какво се случи - аз имам ключ за нейният апартамент и влязох без никой да ме чуе и какво видях - другото момче спеше само на дивана в другата стая, а тя също сама в спалнята на двойното легло - Тоест дори и тогава, те са били пияни след партито, сами - идеален момент и пак всъщност нищо не се е случило, защото тя просто е честна с мен и не ми изневерява. И не ми казвайте че няма как да знам дали е правила нещо с него, защото аз знам, просто знам, че нищо не се е случило. Въпреки това аз просто не мога да и имам пълно доверие, което понякога ме побърква. Всеки път като е някъде аз се чудя какво става. Проблемът е в мен и много пъти просто съм си представял как отивам да я проверявам и я хващам, а то е нямало абсолютно нищо. И дори по държанието и към мен виждам, че няма причини да се притеснявам. Тя винаги казва, че не е нужно да се виждаме всеки ден, а всъщност истината е че сме ужасно близки и прекарваме почти всеки ден заедно по минумум 4-5 часа, всяка нощ, а през почивните дни сме постоянно заедно. Като най-често тя е главният инициатор да се виждаме толкова често, винаги ще ме извика да правим нещо, дори и да нямаме предварително планове.
Знам изглежда нелогично, може би затова имах нужда да го напиша за да се пробвам да го осъзная.
Знам че тя ме обича и е супер привързана към мен, но това нейно държание понякога, че все има нужда да е център на внимание и иска всички момчета да я искат и желаят - това ме кара да я ревнувам от всичко.
Опитвам се да не и показвам моята несигурност, тя не знае, че съм я следил, също не знае че я ревнувам от всичко. Опитвам се да не го показвам изобщо. Въпреки че тя понякога обича да я ревнувам. Знам че за да си с такова момиче трябва достатъчно смелост и увереност и аз ги имам, аз също никак не съм зле, но просто понякога ревността ме побърква от вътре.

Коментари

1.   Ревността е лош порок, който може да ви развали дори и връзката в даден момент. Аз на младини също бях ревнивец и често съм си патил от това- освен неприятните емоции които изпитвах, често пъти дори се съсипваше комуникацията между двамата и връзката се превръщаше в мъчение. Бих те посъветвал да поговориш открито с нея и веднъж за винаги да решиш проблема си с нейна помощ и разбиране. При мен се получи когато разделих любовта от секса, разбрахме се че секса е само за забавление и когато някой от нас има нужда от нещо по-различно си канехме трети момче или момиче ей така за тръпката. Като резултат от това доверието по между ни се засили а лошите емоции отстъпиха място на истинската наслада от пълноценната комуникация и споделените щастливи мигове. Истинската обич не познава ревност. Това че приятелката ти е харесвана жена я кара да се чувства добре в кожата си и вместо да и разваляш това удоволствие ти трябва да си първия човек който да се радва наравно с нея. Бъдете здрави и щастливи и се забавлявайте, живота е един и сме тук за малко.
М36

4.   Имаш се за много уверен?
Не е така. Ревността в именно потвърждение на това, че си неуверен в себе си, не тя ти е проблема!
Това, че я обичаш не означава, че я притежаваш.
Доверието е най-важно в една връзка. И след като ти й нямаш доверие, въпреки, че тя не ти е давала поводи да се съмняваш в нея... рано или късно ще се сбъдне най-големият ти страх, било то с нея или със следващата - да ги хванеш на калъп. Освен ако не си хванеш грозна приятелка от която да не ревнуваш ;)
Дай й свобода и се радвай, че избира да бъде с теб. Избор, който не е перманентен и всеки ден тя преповтаря избора си. И ако продължаваш с играта на ревност и следене, нищо чудно един ден да избере друг.
Много хора се заблуждават, че ревността е доказателство за любов. А това е само доказателство, че имаш проблем със себе си.

7.   С такава жена няма да имаш миг покой. Използвай момента, докато късмета те е споходил, изчукай я докато имаш шанс и се измъквай от обкръжението й. Такива не са жени за един мъж, но ако искаш да се тормозиш, продължавай да се надяваш на нещо.

9.   Това е цената да имаш хубава приятелка. Не е лесно.

10.   Ти тръгваш от там, че ти изпитваш ревност, щото тя се държала по определен начин. Но ревността не е причинена от нея. А от твоята вътрешна несигурност, сигурно се плашиш, че ще те зареже и ще тръгне с друг. Но дори и това да стане - какво от това? В страха си да не я изгубиш, ше я отблъснеш.

Никой не иска да се чувства затворен във една връзка. Инак защо хората не тичат да се настанят в затвора. Дай и свобода и я остави да прави каквото иска, а ако не ти харесва нейното поведение единственото което можеш да направиш е да споделиш с нея как се чувстваш от това което прави. Да изслушаш нейният отговор и ако все още не си съгласен тогава ще си тръгнеш сам.

11.   Да ревнуваш е адски глупаво и безсмислено, тъй като по този начин можеш само да я отблъснеш. Пусни я на свобода да прави каквото си поиска, пък тя ще си реши дали да ти е вярна или не и да я ревнуваш и да не я ревнуваш все тая, няма смисъл!! Пък относно закачките пред теб може би го прави нарочно именно, за да я ревнуваш. Така мисля аз.

12.   Ти със сигурност не си зле... на външен вид! Неграмотен си приятел! Вземи да прочетеш някоя книга. :)

Иначе за доверието - не си единствен. И аз на никого не мога да се доверя напълно. Просто е, приеми го - то е част от теб. Такива сме сигурно защото сме били предавани много пъти и това очакваме от всеки - предателство.

13.   Човече, да си с жена, с която да имаш толкова откровени отношения си е направо мечта. Да те обича и същевременно да уважава личното ти пространство. И вместо да се наслаждаваш на това, ти се тормозиш с глупости. Ревността не е следствие от любов, а от вътрешна неувереност и чувство за собственост. Добре е, че ти сам го осъзнаваш и се бориш с това, вместо да задушаваш приятелката си. Погледни го от тази гледна точка - тя ако те обича и е щастлива с теб (което явно е така), няма причина да ти изневерява. Ако ли не - и да я дебнеш, и да я ревнуваш - все тая. Ако наистина са ти неприятни нейните флиртове, можеш да поговориш с нея и да я помолиш да не го прави, поне пред теб. Но наистина го представи като молба и нека тя вземе решение. Не й го налагай, покажи й, че каквото и да направи, ще го приемеш.

14.   Много добре разбирам ревността ти. Самата аз съм в подобна ситуация. Студенти сме с моя приятел и той е в Благоевград, а аз в София. Заедно сме от 2 години през които той не показваше капка ревност, но ето на отидох в София и тя магически се появи. Аз подобно на приятелката ти обичам около мен да има много хора и като всяка една жена ми харесва да съм ухажвана и обичана. Разбирам я много добре за тези леки флиртове от време на време. Не се притеснявай от това. Нормално е да си говорим и пишем и с хора от противоположния пол. Нима това че имаме гадже да означава че контактите ни със света приключват. А и когато една жена е обожавана и обичана дори и най-сексапилният и настоятелен индивид да се появи сърцето и няма да поддаде. Още повече, че това което може да бъде споделено между момче и момиче е много повече и по-искрено - да има такова приятелство не се учудвай! Не я притискай и не я ограничавай а напротив - показвай и колко много и вярваш и колко я обичаш. Прави и изненади, подарявай и символични неща без повод. На жените ни харесва това. Глези я с вниманието си. И от опит ти казвам, че когато една жена се държи толкова свободно в мъжка компания те или не се чувства достатъчно ухажвана или просто има нужда от повече внимание. А може би не винаги е била толкова комуникативна и обект на такова внимание както е сега! И това е фактор. Може би за нея това е нещо ново и интересно но ще отмине. Хубавото е че сам осъзнаваш къде е грешката ти и че тя е просто по освободена личност. Не се променяй а се постави в нейните обувки и не бъди толкова мнителен, защото нищо не убива една връзка така както постоянното недоверие и проверки.
Надявам се да съм помогнала.

15.   Аз дори не разговарям почти с момчета, нито флиртувам и приятелят ми пак е най-ревнивия явно. Твоята мацка сериозна ли е относно теб, защото държанието и не го показва?