Споделена история от Здраве

Въпрос относно инсулт
Здравейте, майка ми наскоро получи инсулт и има някои неща, които ме съмняват. Когато я намерихме тя лежеше на земята, понеже й е засегната дясната половина и лявата ръка и крак са били парализирани. Обаче тя не е губила съзнание дори и за момент и е била, и беше напълно адекватна. Ние като я намерихме тя си говореше нормално и разбираше, и отговаряше на въпросите. До пристигането в болницата тя е била в съзнание, като са я приемали също. Как така става, че после в болницата се влошава и става неадекватна и губи речта си и всичко останало? Тя е като жив труп в момента. Как е възможно да постъпи адекватна, а да излезе неадекватна? След това я изписаха. Закарахме си я вкъщи. Тя не говори, не разбира и само блуждае. После пак се влоши и сега пак е в болницата. Сега е в различно отделение, понеже изпадна в хипогликемична кома и думите на един лекар от това отделение бяха: "унищожили са я женичката". Само не си обяснявам как може да постъпи в болница, където трябва да я излекуват, а да се влоши още повече. Като беше в болницата първия път всичко на всичко 2 пъти успяхме да говорим с лекарите и те все ни игнорираха и ни гонеха без всякаква информация. Информация получавахме от сестрите, които я отписаха и ни казаха да се готвим за най-лошото. Трябва ли да се съмнявам за лекарска грешка?

Коментари

1.   Състоянието може да се изменя, нали си е получила лечението, какво друго очаквате, то инсулт или има или няма, не виждам по какъв начин могат да я съсипят. Друг е въпросът вече дали хипогликемията е хваната навреме, но не разбирам защо очаквате, че тя трябва дае излекувана, някои неща просто независят от лекарите дали тя ще е добре или не. Както и дали някой ще почине, това е нещо което не зависи от хората.

2.   Това, което описваш с майка си е напълно възможно. Инсулт човек, може да получи и нищо да не му се случи и случайно на образна диагностика да го видят. А други като майка ти например, могат в началото да са добре и после рязко да се влошат. Лечението им е много трудно и почти в много случаи неуспешно.

Има много хора, които им създава удоволствие да злословят, но в случая с майка ти мисля, че немърливост няма. Просто инсултите както казах са почти нелечими.

3.   Състоянието не винаги води до излекуване, а дали вие вкъщи не сте объркали работата.

4.   Така е станало, защото при инсулт в следствие на кръвоизлива са унищожени кръвоносни съдове, които снабдяват с кръв нервните влакна или клетките в мозъка, отговорни за говора. След, като са останали без кръв те са функционирали още известно време, докато се изчерпат хранителните вещества в тях. Именно това е забавило с няколко дни крайния резултат.

5.   Като свидетел на два случая на инсулт мога да ти кажа, че няма как докторите да влошат инсулта на майка ти.
Инсулта се получава веднъж затова майка ви е паднала на земята. Защо не си представяте че е получила и втори инсулт в линейката например? На лекарите работата по време на инсулт е да запазят живота й те са сторили това. Можело е и да не стане но те са положили усилия и факт майка ви е жива.
Не разбирам как си представяте лекарите да излекуват инсулт? По принцип след инсулт с времето /месеци/ и редовното лечение може да се получат подобрения на състоянието на пациента, но за няколкото дни в болница е невъзможно майка ви да бъде излекувана, тя е изписана от болницата като човек който е извън опасност за живота си, приета е с опасност за живота все пак.

6.   Автор: изписана е от болницата в много тежко състояние и в кома. Оказа се и се потвърди от други лекари, че 20-те единици инсулин, които й бяха предписани са прекалено високи дози за кр. захар 9. С две думи лекарска грешка е. Влошили са й състоянието. Имам вече и свидетели, и доказателства, за да потърся отговорност. Благодаря за коментарите, но наистина нищо вярно не прочетох!

7.   Инсулт (апоплектичен удар, мозъчен удар) е остро нарушение на кръвообращението на мозъка, вследствие на което се получават увреждания на мозъчните функции. След прекъсване на кръвообращениято, човек има до 3 часа да бъде спасен. Всичко е много индивидуално и неможе да се каже с точност, но от момента в който човек получи инсулт всяка изминала минута влошава състоянието. Колкото по-рано бъде третиран инсулта с антикоагуланти толкова по-голям е шанса за пълно въстановяване.

8.   Един приятелски съвет - не търсете отговорност, защото сами ще си докарате заболявания.
По-добре се концентрирайте да помагате колкото можете на майка си докато е още с вас, може да се случи чудо поддържайте я, хигиена най - вече и всичко което специалист ще ви каже, бъдете около нея, говорете й, надявайте се, молете се за нея.
Бог да ви помага.