Истинска любов
Здравейте, от дълго време следя и търся тема сходна на моята - да има подобни неща, но не точно моя случай.
Момче съм, на 19 години - ето я моята история :

Тръгнах с даденото момиче февруари миналата година, първоначално беше хубаво, но си беше обикновена връзка, както му се вика станахме "гаджета". Въпросното момиче е с 3 години по-малка от мен. С времето я заобичах безумно много. Любовта стана много силна и аз усетих, че това е човека на моя живот, истинската любов. Беше двустранно, правеше ми страхотни изненади, правеше всичко за мен, винаги ме подкрепяше, мечтаехме как ще живеем заедно, как ще имаме деца, как ще се оженим и ще бъдем заедно до края на дните си. С времето нарастна обаче едно притеснение у мен, а именно, че ще бъда глава на семейство и трябва да бъда финансово способен да го издържам това семейство. А както бихте могли да се замислите на 19 години съм, първа година студент. Имах някакво време защото тя е още ученичка, но утрешния ден зависи от това какво си направил днес, нали така ?
Занимавам се с кредити от както станах пълнолетен, но не беше достатъчво. Взех една фитнес зала под наем и от там започна всичко: сутрин излизах в 8 и се прибирах в 11 всеки ден. През деня се занимавах с кредитите, после на университет и накрая в залата, почти всеки ден. Започнал съм да пренебрегвам приятелката си, но аз знаех "правя го за нас", но явно не съм й го казвал често за да ме разбере.
Бях преуморен и психически натоварен, вървяха нещата, но много трудно . Един ден се скарахме с приятелката ми и в яда си съм я обидил, но не съм го мислил наистина. Скарахме се някъде средата на септември тази година. 2 седмици не се бяхме виждали, звънях й, но вместо да се оправим ние се поскараме още малко. Минаха тези 2 седмици и на мен ми стана много тежко и я потърсих вече с твърдата умисъл, че дори да има предпоставки да се скараме отново, аз искам да оправим нещата. Беше й трудно, колебаеше се, но няколко часа след като говорихме на живо ми се обади и ми каза, че ме обича. Та така събрахме се, аз вече бях решил, че ще се откажа от залата за да мога да си имам време с нея. 2 седмици бяхме заедно, първата всичко изглеждаше нормално, но втората седмица някак се държеше отдръпнато. Докато накрая ми каза, че май по-добре да сложим края, нямала вече тези чувства и тръпката не била същата. Не можах да постъпя като мъж, разревах се пред нея... все пак никога не бях смятал, че това някога ще се случи- та ние се обичахме, любовта ни беше истинска, изцяло отдадена. Минаха два дни. След като затворих вечерта залата се оправих и отидох при нея . Казах й "кого заблуждаваш, че не ме обичаш и подобни.." тя ме прегърна много силно и каза "По - силни са от мен, чувствата ми към теб" . Разбрахме се да остане 1 седмица сама със себе си и нямало какво да говорим и обсъждаме ами направо започваме от начало. Пишехме си постоянно, 3 дни по-късно ми звънна за да ми каже, че няма как да бъдем заедно. И тук не свършва историята, пишех й как всичко може да се поправи... ходих веднъж в 2 през ноща да говорим пак ми каза, че не искала вече да е с мен... написах история на живота ми (кратко резюме: как тя направи живота ми прекрасен) - един приятел й го предаде лично, мен тя не искаше да ме види, защото "ти имаш чувства, които аз нямам и не искам да те гледам как страдаш" .. и нищо звъня й след 3 дни, исках да я чуя и я попитах прочела ли е нещата ми, бяха 60 страници голям формат, тя ми отвърна, че ги е прочела и че нещата били прекрасни, но било късно ... както и да е питах я още няколко пъти да се видим, но все отказваше и аз спрях, спрях да й пиша, спрях да й звъня, беше ми много гадно, но спрях. 1 седмица по-късно тя ме потърси, искаше да се видим, но да бъде събота за да можем да се разходим повече. Държах се много тъпо (пишехме си) смисъл само й отговорях, а тя само подържаше някаква тема, стана ми тъпо и й се обадих, да я чуя как е, какво прави. Разговора беше перфектен докато стана на дума за нас... скарахме се и тя отново не искаше да ме вижда... Беше ми тъпо и явно на другия ден съм се държал малко по-арогантно, но болеше ме много... на другия ден я молех да се видим тя не искаше. И пак спрях да я търся, минаха 2 седмици и все още не мога да спра да мисля за нея, Съжалявам за абсолютно всичко, нищо не мога да правя. Сънувам я постоянно, първото нещо за което почвам да мисля като се събудя е тя. Излизам с приятели, излизах с други момичета, уж да я забравя, но сядам на кафе с даденото момиче, аз си мисля за приятелката ми, която обичам. От два дни постоянно й пиша, но не ми отговаря... Опитах без нея, но не се получава, близо 2 месеца вече не сме заедно а тя не излиза от душата ми. В един от разговорите ни след като ме остави ми каза "не мога да бъда с 1 човек само защото безумно много го обичам" ... и не знам какво да правя, има ли как да си върна любовта ?
Ако има как посъветвайте ме.

Благодаря ви страшно много, предварително за отделеното време и помоща която ми отправяте!!

Коментари

1.   Човече, НАСИЛА ХУБОСТ НЕ СТАВА! Не си губи времето, остави момичето на мира. Ако в нея избуят чувства към тебе, тя сама ще те потърси. С нахалстване, още повече ще я отвратиш и ще й станеш противен. Бъди мъж, а не хленчо.

2.   Поредната малка глупава пача която не знае какво иска. Такива като нея ги ебеш и бягаш. Бях във същата ситуация като твоята с една от първите ми приятелки. Правих всичко за нея тя „толкова много ме обичаше“ и в същото време е била много объркана без основателна причина. Момичета на тази възраст не са на един акъл с теб поверявай ми до никъде няма да стигне тази връзка. Не защото 3 години разлика са много а защото е голяма разликата между 19 и 16 годишни в манталитета им.

3.   Не слагай запетая там където трябва да бъде точка и началото на едно ново начало не се измъчвай не се и излагай заради жена не падай чак толкова обичаш я, но когато само ти го изпитваш това смисъл няма.
Ти не си нечия играчка за да се подиграва един вид с чувствата ти ако иска нека тя те потърси сега, ти достатъчно си го правил.

4.   Продай историята от 60 страници на някой сценарист. Заедно с описаните от теб мелодрами ще стане добра основа за сапунена опера от 1000 епизода.
Я се стегни бе копеле! Всеки човек минава през това, понякога и повече от веднъж, понякога и без никога да бил с човека когото обича.

5.   Има явно и нещо друго, което я притеснява. Иначе щом те обича безумно много защо ще се дърпа толкова? Опитай се да разгадаеш това, ако имате общи познати и приятели поразпитай ги какво се случва в живота й сега след теб, дали няма някакви други проблеми и дилеми- дали няма семейни или здравословни проблеми или дали не е влюбена в друг. Дано не е последното. Но иначе не мога да си обясня отказите й. Или просто чувствата й са избледнели, но не иска да ти го каже в прав текст, за да не те нарани. Но каквото и да стане знай, че сте ужасно млади и вероятността това да е човека за теб и с когото да създадеш семейство е почти нищожна. Кой се е оженил са първата си любов, още повече ако я е срещнал на 16 и не е видял и разбрал нищо още от живота. Мисли трезво, всички знаем какво е да боли от любов, но това ще те направи по- зрял и силен, 100%!! Може да ти звучи като бла- бла глупости сега, но като помъдрееш и пораснеш малко, ще оцениш тази ситуация като за твое добро. Всичко в този свят се случва с причина, за наше добро и за да ни научи на нещо. Кураж и успех, ако не си я върнеш, дано скоро намериш още по-силна и истинска любов.
Ж. 22

6.   Ех, младеж - това е животът, това е реалността. Всеки от нас има поне по една такава история, а по-несхатливите - и по няколко.
Едно сме си го мислили и сме си го представяли, за него сме се и борили, а съвсем друго се е оказвало на практика...
А я си представи да си имате детенце на 2 годинки, и изгората ти да ти го погоди този номер? Тръгнала с колега, примерно... Тогава би разбрал какво е болка и какво са кошмари. Как ти треперят ръцете да убиеш някого - нея, него или себе си. Как светът се разпада, а живота свършва, обезсмисля се...
И все пак - всичко минава и отминава. След тъмната нощ на отчаянието идва светлият ден на новата любов..
Стискай зъби и не се отчайвай - времето лекува всичко. То няма и какво друго да правиш де. Нямаш полезен ход. Престани да търсиш момичето - било то пряко или чрез посредници. Нищо не можеш да промениш, само сипваш сол в раната (на нея да не мислиш, че ѝ е лесно, или не я боли, или че не съжалява за станалото?). Както тя казва - тези неща са по-силни от нас. Така е програмиран животът. Човек може съзнателно да променя някои неща, но трябва да знае на каква цена го прави... Примерно - ти би ли приел тя да остане с тебе, и да се прави че те обича, само защото съзнателно е избрала да бъдете заедно, а същевременно зад гърба ти да кръшка с други, защото натам я води тръпката и там я сърби котето? По-добре недей...
А и какво да ти кажа - знам, че звучи банално, но сте МНОГО МАЛКИ още за сериозна възка, особено тя. Трябва ви време за да натрупате опит в междучовешките и междуполовите отношения. Та вие сега не познавате дори себе си - собствената си психика. Тя да не мислиш, че не е останала безкрайно разочарована от себе си, след като е установила, че чувствата ѝ към теб са преминали? Преди това сигурно си е мислела, че те ще продължат вечно. Просто при нея това се е случило първо, защото можеше и при тебе да се случи първо, и сега ти да се чудеше какво да я правиш и как да я разкараш от живота си, без да я обидиш... Не ми казвай, че не е така, защото все някога и при теб ще се случи (просто сега не си имал възможност да го преживееш)...

Знам че много боли, но нищо не можеш да направиш - година и половина, две, и ще отмине мъката. Не я търси! Изхвърли я от мислите си, доколкото това ти се удава.
Може след 10-15 години да се срещнете отново и да станете добри приятели. Може и тя някога да осъзнае истински какво ти е причинила, и това да я накара да ти бъде още по-добра приятелка, но засега - забрави я.

батко ти

7.   Автор:
Благодаря ви много на всички!