Споделена история от Други

Куче - мопс? Да взема или да оставя?
Здравейте! Мисля да си взимам куче -мопс (от olx), и не точно да го взема, а едни приятели ще събират пари да ми го купят за рожденият ден, защото ако аз си го купя, родителите ми ще ми се карат, затова решиха да ми направят изненада като ми вземат кучето и аз пред нашите да се правя че нищо не знам.... , и исках да питам, някой взимал ли си куче онлайн? Защото четох че кучетата може да имат болести, който са предадени от родителите, затова е най-добре да се вземе от специален магазин за животни, но тъй като нямам достатъчно пари мисля да го взема от olx. Моля ви дайте ми съвет какво да правя? Много искам да си взема кучето, но ме е страх и от тези болести.

Коментари

1.   По-добре си го вземи. Ако толкова те е страх от болести - заведи го на преглед, който няма да ти излезе скъпо. Ако има някакви проблеми още от първия път като го видиш ще разбереш. Но няма как да има, все пак не е било бездомно, ами са се грижили хора за него. Моето не беше никак малко като го прибрах от улица преди няколко месеца. Тъй като нямам време, все още не съм го водил на преглед, но на мен лично нищо не ми е станало въпреки че може да е болно, все пак е било бездомно бая време.

2.   Здравей, ами и аз имам същия проблем.
Искам голдън ретривър но разбира се няма как майка ми да даде 500 лв, и намерих в нета Puppy market там са по 200 лв има и за 300 и така, кучетат са на по три месеца и искам, но ме е страх че може да има много проблеми

3.   Ако сте от един град с човека от когото ще го купувате е по-добре да се съберете 3-4 човека и да се видите с него и да отидете до ветеринар и той да прегледа кучето и вие да платите прегледа и да се разберете, че ако всичко е наред ще го купите, но ако е болно няма да го взимате. Само ще ти кажа, че мопсовете ужасно много хъркат и няма спане, така че си помисли хубаво преди да си го вземеш.

4.   Ами какво, ако вашите не искат кучето? Какво, ако после ще трябва да го изхвърлите от вас?