Как да му привлека вниманието, за да ме пожелае отново?
Здравейте,
Момиче съм на 15 години. Имах 6 месечна връзка с едно момче на моята възраст. Нещата между нас вървяха добре въпреки, че той непрекъснато правеше някакви неща които ме дразнят и той знаеше това, но когато му правех забележка и му се сърдех той се оправдаваше и извиняваше и твърдеше че ги прави несъзнателно. Аз винаги му прощавах гледах непрекъснато да съм свободна за да си пишем а той все искаше да е на някъде с неговите приятели които изобщо не са му такива защото когато той иска да излезе с тях те винаги са заети но когато те искай той все е свободен. Дразнех се от това и му обяснявах и обяснявах че те го използват и не му влияят добре и той се примири до някъде и ги остави. Но не след дълго почна да се държи с мен ужасно и се разделихме (аз го скъсах). И след ден два се скарахме той ме опрекваше как съм могла да му се карам за приятелите му и т. н. Чувствах се ужасно. Това се случи 4 дни преди рожденият ми ден. Два дни след него той беше писал на приятелка и тя ми показа всичко. Тя твърдеше че ще съжалява че ме е загубил защото съм била хубав човек а той беше казал че ако бил почнел да й обяснява за мен главата щяла да е заболи. Много ме заболя. Сега той прави нещата които не му давах да прави излиза с приятелите му, идва много рядко на училище, прави се на интересен пред други момичета, успехът му отново стана трагичен както преди да тръгнем. Не ми обръща внимание се едно ме е забравил, а мен ме боли. Не знам какво да правя. Искам да се интересува отново от мен и да съжалява че ме е загубил, искам да ме иска пак. Не мога да го забравя вече месец. Моля Ви помогнете ми, кажете как до постъпя и какво да направя как според Вас да се държа? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Да ти имам проблемите. Остави го да страда и това е. Не е само той момче я!!

-М20

2.   Един месец не е много. Хората страдат с години. Иначе най сигурния начин е да не му обръщаш внимание и той ще се амбицира да те завоюва.

3.   "Искам да съжалява че ме е загубил, искам да ме иска пак. "

Защо?

4.   Нямаш идея още колко такива ще срещаш той е хлапе което се прави на ''готино'' ама въобще неосъзнава, че е жалко и смешно. Проблема е, че ти си го настройвала един вид против тях спирала си го и му е дотегнало от този контрол искал си е свободата а ти си го задушавала за негово добро, но не се е осъзнал.
Попитаха те защо ти е, защо го искаш това питам и аз ти тепърва ще срещаш момчета ще видиш колко други ще има не ти трябва такъв човек.
Представи си живота с него вечер в кръчмите и дискотеките с приятелите кат се прибере да ти вика това живот ли ще е? защо искаш да се наказваш по този начин по хубаво, че така се е получило нищо добро не те е чакало с това момче.
Вдигай главата и да не ти пука за него оставиго да си блъска главата, и му бии пълен игнор въобще все едно не съществува усмихвай се и се смей ще види тогава какво е загубил когато скъпите му приятелчета също го изоставят, и види, че си го превъзмогнала дори може да опита пак да те спечели.

5.   Както ти е написал номер 2, не му обръщай никакво внимание. Ако те поздрави, отговори му с усмивка, ако те заговори нещо, изглеждай винаги весела, все едно си го забравила. Излизай с приятели, може и с някое момче приятел, ако има такъв, от който е ревнувал примерно, да излезете. Но не на среща, а просто да излезете. Но бившият ти няма да знае дали е било среща или не и ще го зачовърка. И така, не го търси, изглеждай все едно си го забравила и ще поиска да те спечели отново.

6.   Да, бе, да, "Ти го скъса"! Хахаха, ще се скъсам от смях!!! Ти за коя се мислиш, бе? !? За Кралицата? !? Нищо чудно, че човекът те е напуснал-виж колко арогантно и диктаторски се държиш, с такова държание никой не би те взел. Ти коя си, че да преценяваш кои са му приятели, и кои не, той си има правото и на странични контакти! Така не може да се води пълноценна връзка-с един доминантен водач (в случая ти). Ти коя си, че да го заробваш и да му забранявяш да си има контакти с хора, за теб той да не е марионетка, някакво лапе, което да не знае какво иска и кое е най-добре за него, я си гледай работата! Така ти се пада, нека те боли, като не си зачитала неговите чувства и желания и си го дърпала за носа навсякъде. "Искам да се заинтересува от мен". Ами, като искаш, оправи си държанието, защото иначе забрави, никога, ама НИКОГА няма да си го върнеш.

7.   Любовта не е да искаш да промениш някого, да "редактираш" начина му живот и да му наложиш твоите виждания. Според теб приятелите му си падат по-скоро предатели, но ти не знаеш нищо за отношенията им такива, каквито те си ги виждат. Момчето има право на избор колко да учи, кога и с кого да излиза и какво да прави с живота си.
Сигурно си страхотен човек и предполагам, че той харесва много неща у теб, обаче желанието ти да му наложиш мнението ти го отблъсква. Не бих могла да бъда с някой, който има против приятелите ми и оценките ми. Дори да съм лудо влюбена в тоя човек, това е паразитна любов, а не истинска. Преди да започнеш да мислиш как да му привлечеш вниманието, си помисли какво го отблъсква... научи се да обичаш и да искаш него, а не онзи, който ти искаш той да бъде.