На кръстопът!
Здравейте, реших да споделя историята си, защото се чувствам отчаяна, защото нямам сили и смелост да споделя на най-близките си хора, от страх да не ги нараня!
Така.. аз съм момиче на 24 години и имам седем годишна "връзка"! Слагам кавички, защото за мен тя отдавна вече не е такава! Заедно сме по навик, не сме интимни... правим секс веднъж на три месеца при това ужасен, той нито ме докосва, нито ме целува, интересува се само от неговото удоволствие, никога не се интересува от това как аз се чувствам, дали изпитвам удоволствие или не... а аз не изпитвам! Изпитвам само болка от половия акт и естествено, вече нямам и желание да го правя! Преди две години непрекъснато се опитвах да оправим този проблем, защото колкото и секса да не е най-важен в една връзка, няма как без него! Та нали той ни прави по-различни от едни прости приятелски отношения между мъж и жена! Никаква полза обаче, вечно бях отблъсквана с думите: "ИЗМОРЕН СЪМ"! Спрях и да правя опити, но вече не гледам на него като на мъж в когото съм влюбена, а като на много близък за мен човек! Освен това, той доста често след като направи някакъв жест към мен, като например да ми помогне в нещо, да ми купи нещо, БЕЗ аз да съм искала това(той е финансово стабилен) ми го натяква, не са рядкост и изречения от рода "Без мен ти не можеш нищо!

" Всеки път, когато се опитам да разговаряме и да изясним отношенията си, да разберем, кой от какво не е доволен и съответно другия да се коригира, той ми казва "ТИ СИ ЛУДА, ВСИЧКО Е НАРЕД! " Започва да крещи и да се сърди! Нямам спокойствието да му споделя болката си и мъката си и да знам, че ще бъда разбрана! Никога за тези седем години той не ме е докосвал без бельо, никога не ми е правил орална любов, не ми позволява да го целуна с език... и не знам защо, смея да кажа, че съм хубаво и поддържано момиче и не заслужавам такова отношение.. това е лудост, не мога така! Аз не искам съквартирант, аз искам мъж до себе си, който да ме обича, да ме цени, да ме желае, с който да създам едно нормално семейство, а ми е толкова трудно да прекратя тази връзка, страхувам се да не попадна на по-лош и да съжалявам! Въпреки всичко, аз виждам, че той е добър човек, ще бъде добър баща, но може ли да се примиря с всичко, което ви написах? ! Искам да бъда щастлива, пълноценна, а ме е страх да поема по нов непознат път и да остана сама без приятели, защото отдавна моето обкръжение са неговите приятели... не мога да спя, да ям чувствам се в дупка, от която не мога, а и се страхувам да изляза... :( Моля Ви, ако някой друг е бил в моята ситуация, да ми сподели как се е справил с нея, моля ВИ, дайте ми съвет! Благодаря!!!

Коментари

1.   Дори сексът да беше супер ти с мъж, който ти казва „"Без мен ти не можеш нищо! “ няма какво да търсиш.
Ще почувстваш страшно облекчение като скъсаш с него. Казвам го от собствен опит! Решението - раздели се с него просто като приятел - с добро. Събери си нещата и напусни жилището като преди това си намери квартира или къде да останеш.
Ако не го сториш, ти просто ще си загубиш още от времето и действително ще е прав с думите си, че без него си нищо.

2.   Щял да бъде добър баща, да бе да, освен.
Само си представям, ако му се роди момиченце какъв ад ще е за горкото де..
Ми авторке зарязвай го, то до сега е трябвало поне 7 пъти да го зарежеш, ама по - добре късно отколкото никога както се казва. Хора като приятеля ти на заслужават любов никаква и не бива да стават родители.

3.   здравей,
от написаното разбирам, че си много добър, разбран и най-вече верен човек.
По тази причина вярвам, че имаш бъдеще без този човек. Пълно е с мъже които търсят добри момичета като теб, а този с когото си не те заслужава.
Дали поради това, че е свикнал с теб прекалено много (7 г. все пак) или по друга причина - няма значение.
Рискуваш изключително много с него, особено ако се решиш да имаш дете.
Според мен има някаква възможност да се промени към по-добро ако разбере, че го напускаш. Ако въпреки това не се промени - явно наистина не си имала бъдеще с този човек.
Много си млада, сега е времето да намериш нещо по-добро. Винаги има по-добро - така, че страховете ти са неоснователни.

4.   няма какво да говориш с него, мисля, че и сама знаеш отговора. връзката ви е отдавна изчерпана и колкото по-бързо я прекратиш, толкова по-добре. явно за теб е първа връзка, и то дълга, но усетиш ли, че нещо е безперспективно, не губи време, а смело го прекратявай и продължавай напред.
не пишеш да го обичаш особено, явно и за двама ви е по-скоро навик, отколкото любов.
Ж44

5.   От толкова натякване, че не можеш и не ставаш, вече си се комплексирала! Алоооо събуди се и излез да си живееш живота!!! Има толкова много и стойностни хора, но докато се самосъжаляваш, няма как да ги срещнеш!
И грешиш относно секса - да той е най-важното в една връзка, от там започва всичко. той сплотява, сдобрява, радва, укоражава, кара те да си щастлив и пълноценен, прави потомство и т. н.
Бягая от този мухъл и си живей живота докато си млада! та какво си видяла ти? нямаш база за сравнение!!! а даже не те и целувал - това НЕ Е НОРМАЛНО!

от: опитен мъж на 31г.

6.   Авторка : Благодаря за споделеното мнение, мили хора! Всеки ваш съвет ми е в помощ!

7.   Авторката : Номер 5 : Не се самосъжалявам, просто ми е прекалено трудно да се махна, защото съм свикнала с него и защото се опасявам, че отново може да попадна във връзка, която не ме удовлетворява! Но да ти имаш право, отношението му към мен определено е повлияло на самочувствието ми.... в негативна посока!

8.   Авторке, все едно чета за моят приятел, с тази разлика, че сме от 3 години заедно и имаме дете. За тези 3 години два пъти ми е правил орална любов, обаче изисква от мен аз да правя, когато трябва да правим секс, изпитвам ужас, защото накрая само неговото удоволствие се гледа. Никога няма да се промени, досега не се е, не очаквай, че след това ще има промяна, напусни го.
Успех ти желая, не прави грешката да родиш от него.

9.   Ако всичко, което си написала, е така, то в един момент най-вероятно "връзката" ще се разпадне. Ако не - не вярвам да си щастлива с него. И няма гаранция, че няма да се разделите по-късно, а сега перспективите са пред теб. Съвет не давам - човек сам взема решенията си, но аз лично не бих живяла така.
Ж 28 с развод и две деца (от първия брак и от Човека на живота ми! )

10.   Авторка :Осъзнавам, че да имам деца от него, ще бъде най-голямата грешка в живота ми, защото той ще бъде добър баща, както написах и по-горе, но не и мой съпруг в истинския смисъл на думата... И въпреки всичко е толкова трудно да направя крачка към раздялата и да поема смело напред... Сякаш чакам чудо! :(

11.   Смелост, авторке! Приличаш ми на човек, който толкова дълго е стоял в затвора, че когато го освобождават, той не иска да си върне свободата, защото не знае какво да прави с нея. Тази връзка е токсична за теб, прекрати я. За да влезе в живота ти нещо ново и хубаво, първо трябва да разчистиш старото и вредното. Толкова хора са нещастни от страх, не ставай и ти една от тях. Помисли: какво губиш? Вярно, че "навън" е пълно с неизвестни, но пък ти не си инвалид.

Alpha. ж. 25

12.   Авторка : Благодаря, номер 11! Права си, аз се страхувам от свободата си и по-скоро от това, че не знам какво да правя с нея, защото дълго време съм се съобразявала с човека до себе си и свикнала на малкото, познато зло....