Да пренебрегна него или себе си
Здравейте! Преди всичко - Весели празници от мен!

В историята ми има 2 момчета: Моето гадже и стар приятел.
Момиче съм, на 18 години. Имам 2 годишна връзка с момче по-голямо от мен.. От около половин година нещата куцат супер много (много ме изнервям, караме се постоянно, не желая вече секс, нито да спя у тях повече, но ми е хубаво ако излизаме на вън - като приятели ). Като цяло май вече не го имам за гадже, а по-скоро приятел.
Преди него се виждах известно време с едно момче. Когато заговорих за връзка, той ми каза, че не желае.. Разбрахме се, че оставаме в добри отношения, но вече няма да се виждаме, понеже чувствата ни не бяха взаимни.. Чувахме се от време на време (от рода на как си, нещо ново при теб, весели празници.. и т.н)
Забелязах, че точно от както спрях да желая гаджето си и от както започнахме да се караме, точно тогава започнах доста по-често да чувам онова момче. Направих си скайп преди няколко дена и вече там си пиша с него, естествено без моето гадже да знае..
Супер много съм объркана. Виждам, че го искам това момче, а с гаджето ми тръпката някак изчезна вече.. Много хора ми казваха от пред още, щом не желая моето гадже като гадже, по-добре да му кажа и да се разделим. А това момче много добре знае, че го искам за нещо повече от приятел още от преди и ми каза, че е редно да имам това, което искам АЗ самата. А отговорът му на въпроса, дали иска да сме заедно вече се промени.
Говорих с гаджето си, че все още имам чувства към това момче, обясних му, естествено без да казвам, че си пишем в скайп. Той ми каза, че ще ми помогне да го забравя и да не правя глупости.. Е да, ама аз не искам да го забравям! :(

И финалът: Не желая да наранявам гаджето си, но не искам да съм с него, само за да не го нараня! Все пак всеки човек има право на избир с кого да бъде.. :(
МОЛЯ за съвети.. Моля!

Коментари

1.   Ти си знaеш нaй дибре, но според мен си остaнис твоя aз съм нещо кaто теб имaм приятел от достa дълго време обичaм го много.. но тръбкaтa я нямa сексa е мн рядко и т. н мо товa е съвсем нормaлно с всеки е тaкa в нaчaлото е мн бурно с много стрaст но после си остaвa увaжението лубовтa утихвa някaкси. Тaкa е с всички докaто си с него може някои дa те влече но нищу повече

2.   Ами мисля, че ти сама си стигнала до отговора. След като не обичаш вече гаджето си, раздели се с него и следвай сърцето си. Бъди щастлива. А относно притесненията ти да не го нараниш, аз лично бих бил по-наранен, ако жена, която не ме обича, стои с мен от съжаление.

3.   Ето за всички момчета. Като гаджето ви вече не ви иска, мислите и са някъде другате и на тях ще им е простено като кажат само : Ами то вече ми омръзна, това онова.

А когато е обратното и момчето изневери на момичето или мисли за друга : Ти си глупак, нещастник и какво ли още не.

Нека всеки да прочете темата и да се замисли (по специално за момчетата).

А иначе какво да ти кажа мило момиченце, като допускаш някой в мислите си (освен приятеля ти) - така стават нещата. Къде отиде това : Хайде да бъдем заедно завинаги?
Не е ли това, което искаш ти? Не може така. Сега този ти харесва, след ден - два някой друг и до къде ще стигнеш? До ниво на което не съм убеден, че искаш да стигаш.

Решението и живота са си твои. Замисли се за какво се карате, необходимо ли е това изобщо и дали ще намериш момче, което ще те обича толкова, колкото сегашния ти приятел.

Поздрави!

4.   Без да ти чета историята вреднага ти отговарям - не пренебрегвай себе си!

5.   Той няма право да изисква да го напуснеш и правилно ти казва, че всичко зависи от теб.

6.   АВТОРКАТА: 1 и 3ти коментар: До огромна степен сте прави.. Доста мислих и според мен не е редно само, защото някой от миналото ми се е пъкнал, да зарязвам момчето, което ме обича! Мисля, че щом е в миналото ми, там трябва да си остане! И нека любовта победи! <3
Много благодаря на всички и Честита Нова година! Бъдете живи и здрави и много много обичани!