Споделена история от Здраве

Гениталиен проблем (Фарматекс)
Здравейте, пиша ви за съвет, тъй като се притеснявам. Преди два дни за първи път взех Фарматекс вагинални таблетки, след което имах полов контакт. След втория прием на таблетките почувствах дискомфорт в областта на гениталиите. Зачерви ми се и се появи сърбеж, a в края на половия акт усетих парене, има и лека миризма, приятеля ми също почувства такова парене. Притеснявам се да не излязат гъбички и да не му ги предам и на него. Нямам възможност в момента да посетя гинеколог, ако някой е имаш нещо подобно, моля за съвет

Коментари

1.   Прочете ли листовката - става дума за активното вещество „бензалкониев хлорид“. Ако си имала химия хлорид знаеш какво е? Това дразни лигавиците и най-вероятно точно така предпазва от бременност, но забележи - НАМАЛЯВА вероятността от бременност, но не я елеминира.
Не знам на колко си години, но това не е надежден метод за контрацепция и освен това е нормално като си вкараш такова чудо във влагалището да те заболи и не е чудно, че и приятелят ти го е заболяло.
Съвет - спри с тези боклуци и ползвай кондоми. Промий се с преварена вода и най-добре с отвара от бял равнец или лайка, не прави секс 1 седмица поне и после само с кондом.
Купи си освен това Вагизан таблетки с млечни бактерии. Те са без лекарско предписание и ще ти възстановят вагиналната среда, но най-вече не слагай повече бензалкониев хлорид във влагалището си!
Има два метода за надеждна контрацепция - кондомите и хормоналните методи като противозачатачните таблетки.
Този бензалкониев хлорид е за женени хора, примерно след раждане, които искат да забавят следаща бременност. Притеснявай се за бременност ако мъжът е свършил с теб, а дразненето ще си мине с времето и се обади на гинеколог ако не мине, но това чудо как ти хрумна да го ползваш не знам при положение, че има кондоми.

5.   Гъбички са сигурно.

6.   Надявам се, че това не е единственият контрацептив, който ползвате, защото като нищо ще забременееш.
Иначе симптомите приличат на гъбички.

7.   №1, Фарматекс изобщо не са боклуци и при правилна употреба предпазват от бременност. Аз лично съм ги ползвала години и съм нямала проблем в това отношение. НЕ предпазват от болести, предавани по полов път обаче. Доброто при тях е, че НЕ са на хормонална основа, а контрацепцията с тях е достатъчно надеждна.
До авторката: парене се получава понякога и е от самата таблетка. В края на краищата всеки лекарствен препарат има странични явления, които са индивидуални за употребяващите го. Виж пак листовката, мисля, че беше описано там. Ако нещата са много зле и винаги се получава подобна като тежест реакция, ще трябва да използвате други средства.

8.   Бензалкониев хлорид

Фармакологично действие

Антисептичен. Това е кватернерно амониево съединение, Тя се отнася до катионни повърхностно. Той има антимикробно и антивирусно активност срещу Neisseria гонорея, Chlamydia SPP., Trichomonas вагиналис, Херпес симплекс типа 2, Стафилококус ауреус, maloaktiven срещу Gardnerella вагиналис, Кандида албиканс, Haemophilus ducreyi и Treponema Pallidum.

Не е активен срещу Mycoplasma SPP.

Той има спермицидно действие, който се дължи на способността да повреди мембраната на сперма; инхибира подвижността на сперматозоидите, нарушаване на електролитния баланс на водната фаза на цервикална слуз.

Това е за №1, която очевидно е объркала натриевия хлорид или солта, понеже е учила химия, с въпросното вещество, основна съставка на Фарматекс

9.   Здравейте, аз имам друг въпрос. От години имам бяло течение, но напоследък се усили. Възможно ли е това да е признак на бременност?

10.   Признакът на бременност е липсата на менструация. Другото обикновено е заболяване.

11.   Аз пък съм супер доволна от "Фарматекс"Над 10 години се предпазвам единствено с него-никога не съм имала проблем. Дори имах бяло течение, което изчезна окончателно след като започнах да го употребявам. Накрая да поясня-аз не използвам таблетки, а крем "Фарматекс"