Споделена история от Здраве

Лошо настроение, чувство на безполезност
Здравейте! Последно време нещата не ми се нареждат както искам и на всичкото отгоре ми се случиха много кофти неща психически. Сега се пооправих, но се сещам какво ми се беше случило и настроението ми в последно време е едно никакво. Не намирам смисъл в живота си и се чувствам безполезна. След около месец и половина ще заминавам в чужбина и се надявам всичко да е наред, но до тогава нямам какво да правя и се чувствам много зле. Имам хобита и се разсейвам, но по някое време забивам на компютъра и нищо не правя. Искам да усмисля живота си и да не се чувствам така безполезна! Случвало ли ви се е това на вас и как го лекувате? Чудя се дали да не се посъветвам пак с психиатърката ми или с психолог да кажат как да се преботя с тези състояния. Благодаря!!!

Коментари

1.   Банално, но си виж хормоните - женски и щитовидна жлеза. Може да те е хванала и „пролетната умора“ - липсват ти витамини и най-вече витамин С, колкото и да е банално това. Наспи се и най-важното - излизай навън в светлата част на деня - разходки, седни в някое слънчево кафе. При възможност прави редовен секс - почти ежедневно или мастурбирай.
Банално е, но ти не си за психолог - тялото ти дава сигнали да му обърнеш малко внимание. При възможност и ако си здравно осигурена искай направление за някой курорт с минерални води - липсва ти светлина - отиди примерно във Велинград, а за хора с депресии винаги дават направление за Наречен, но там сега е студено и не е за теб.
Ако можеш да си го позволиш отиди на море в топла страна - в Турция виж какво е времето в момента и в Гърция, но ако не ти се трошат пари и имаш малко време и Велинград е достатачен - има средиземноморски климат, масажи, топла вода и ще си като нова. Спести си парите за психолог!

2.   Здравей н. 1! Къде да отида да си изследвам хормоните и щетовидната жлеза? В някоя лаборатория ли? Защото до сега не съм ходила. Психиатърката ми даде да си направя някакви изследвания, но май не са за хормоните и щетовидната жлеза. Благодаря предварително!

3.   Отиди при своя личен лекар - опиши му своите проблеми - той ще ти каже къде можеш да си направиш изследване на щитовидната жлеза и ще ти даде направление за това, но ако не ти даде си плати. За женските хормони отиди на гинеколог - дори не е нужно да правиш изследване, защото гинекологът ще види дали имаш кисти или други проблеми и ако той прецени ще ти пусне изследвания, но ако нямаш кисти да кажем или нещо друго, то е ясно, че си здрава.
Първата крачка ти е при личния лекар. Изключи всички физически възможни причини и чак тогава ходи по психолози.
Не взимай никога синтетични психотропни лекарства, предписани от психиатър. С лекарства няма да можеш да се излекуваш. Ако си физически здрава заложи на спорт, много време навън, сън и хубава, богата на въглехидрати храна (макарони, хляб, картофи, ориз) - този вид храна подобрява настроението.
Банални са тези неща, но сън, почивка, време навън, спорт, редовен секс, хубава храна са понякога отговора на проблеми като твоя преди да търсиш нещо по-дълбоко. Дай шанс на тялото и психиката да регенерират. Може би страдаш от burn out - дай си почивка задължително смяна на тапета. Ако нямаш средства за истинска почивка отиди на гости при някого на море или планина - времето може да е още студено за плаж да кажем, но денят е по-голям, има повече слънце вече и ти стига да се разхождаш на плажа да кажем. Обърни си сериозно внимание! Тялото дава сигнали...