Споделена история от Здраве

Болки при бременост
Здравейте. Тъкмо скоро влязох в 7мия месец и от вчера сутринта имам болки ниско долу в стомаха и кръста. Още на обяд отидох при гинеколога гледа ме на видеозон и не видя нишо притеснително. Каза че бебо е добре, показа ми как се движи. Тежи близо килограм. За болките ми предписа спазмалгон и нош- па а знам, че не е хубаво при бременни да се пият. Питах в аптеката и ми казаха, че е по - добре да ги пия от колкото да не ги пия и че са за отпускане на мускулатурата. По принцип съм доста слаба даже може да се каже че и корема ми не е голям като за 7ми месец. Усещам го чак как ми удря ребрата като се движи. Според вас опасни ли са тези болки, така боли все едно ще ми идва и не спира а доктора каза да отида пак след 2 седмици да види дали има ефект. Гледа ме и за разкритие нямам, от какво може да боли нормално ли е, вие имали ли сте. Помощ първа бременност ми е и ме е страх!!! Моля админите по бързо да публикуват темата ми чак ми се реве от притеснение.

Коментари

1.   Пий си хапчетата, лежи и си почивай и най-вече се успокои. Може би са контракции, но това не значи, че ще родиш преждевременно.

2.   Имаш контракции. Лекарят е трябвало да ти изпише и магнезий. Всичко е на нервна почва и колкото повече се притесняваш, толкова по-зле става, затова се опитай да се успокоиш. Още малко ти остава до раждането. Задължително си пий хапчетата, ако не ги пиеш, застрашаваш бебето повече.

3.   Аз имах болки (не контракции, а болки) в самото начало на първата си бременност и през почти цялата (от началото та до края) на втората. И двете завършиха с живи и здрави бебенца (първата в средата на деветия месец, а втората - в началото на деветия). Бяха ми предписани същите обезболяващи, но не ги пих. С втората имах и коластра от седми месец. Ако се притесняваш, отиди на втора консултация при друг специалист, а след това им се довери и се успокой - това е най-важното. Вярвай, че всичко ще бъде наред. Късмет! :)
Ж 28

4.   Нямаш причина за притеснение! Пии си лекарствата лекаря разбира повече от бременност от колкото ти. А това че имаш болки означава че мускулатурата ти се подготвя за раждане, нали все пак до два месеца ще родиш, тялото се подготвя бебето се подготвя с леки болки понякога.

5.   От номер 3:
Да допълня, че и през двете бррменности не се спрях. Поради различни бюрократични и т. н. обстоятелства бях физически и психически много натоварена. И при двете "търчах" (макар че и без кавичките ще е точно) нагоре-надолу по задачи буквално часове преди да родя. Ходене пеш, стоене права, транспорт, стълби, документации, пазаруване, мъкнене на торби и раници... Голяма одисея беше. Сега вече се сещам с усмивка. :) И ти така - дишай спокойно, радвай се и се усмихвай!
Прекрасен живот на всички ви!
Ж 28

7.   Аз имах същия проблем, но моята лекарка неглижираше болките.
Отидох на консултация при друг лекар, който ми каза, че имам много контракции и ми изписа магнезий, на втория ден след като започнах да го пия вече нямаше проблем.
Потърси второ мнение.

8.   И пак от номер 3:
Относно големината на корема - при първата бременност имах огромен корем, а при втората - относително малък. Първото бебе е момиче, второто - момче (което не мисля, че има връзка - казвам го информативно). Разбира се, второто бебе се роди по-малко, тъй като се роди и по-рано.
Така че не се притеснявай. Здрава храна, спокойствие, умерено движение и медицински прегледи му е "майката". Всичко ще е наред. Лека бременност до края и леко раждане. Всичко да ви е наред. Още веднъж - късмет! :)
Ж 28