Споделена история от Здраве

Депресия
Здравейте! Знам че има много такива теми, но са доста стари, за това реших да напиша нова. В депресия съм. Нищо не ми се прави и нищо не ми дава стимул за живот вече... Тъжна и потисната съм и постоянно ми се плаче. Приятеля ми е до мен, но общо взето няма как да ми помогне. Когато започна да плача и да се притеснявам пия атаракс, а вечер пия епитрижин 100 мг и оланзапин 7, 5. Психиатърката ми ги изписа. Единствено се чувствам добре, когато легна да спя, тогава знам, че никой не ме безпокои и когато се събудя не искам да ставам от леглото, защото всичко за мен е едно и също всеки ден, отегчително и няма смисъл :(((( Как да се оправя, мисля че няма надежда вече.

Коментари

1.   Просто продължавай да упорстваш и постоянстваш в битката, ЯЖ здравословна храна, СПОРТУВАЙ ежедневно, ПОМАГАЙ на хора в нужда, запиши се някъде като доброволка, ЧЕТИ стойностни книги, Прочети книгата "Отвори сърцето си" на Аджан Брам. Гледай стойностни филми, мотивиращи клипчета, музика. И просто ДЕЙСТВАЙ!

Сега като го прочетеш сигурно ще си кажеш " Аз тези неща ги знам ". Не знам какво друго мога да те посъветвам.
Просто прави всичко, което мислиш, че ще ти помогне!

Ще ти дам и няколко цитата, надявам се да ти вдъхнат надежда!

"Когато гъсеницата си помисли, че светът свършва, се превърна в пеперуда. "
Барбара Хайнс Хаует

"Пропуснал съм над 9 000 изстрела. Загубил съм почти 300 мача. 26 пъти ми се доверяваха да направя финалния и решаващ изстрел и съм пропускал. Провалял съм се много пъти в живота си. И точно заради това успях. " - Майкъл Джордaн

"Пречките са необходими за успеха, защото при продажбите, както и във всички важни кариери, победата идва чак след много трудности и безброй поражения. " Ог Мандино

" Щастието се дава на онзи, който много се труди " Леонардо Да Винчи.

"Никой не може да се върне назад и да започне ново начало, но всеки може да започне днес и да направи нов край. " Мария Робинсън

2.   Просто продължавай да упорстваш и постоянстваш в битката, ЯЖ здравословна храна, СПОРТУВАЙ ежедневно, ПОМАГАЙ на хора в нужда, запиши се някъде като доброволка, ЧЕТИ стойностни книги, Прочети книгата "Отвори сърцето си" на Аджан Брам. Гледай стойностни филми, мотивиращи клипчета, музика. И просто ДЕЙСТВАЙ!

Сега като го прочетеш сигурно ще си кажеш " Аз тези неща ги знам ". Не знам какво друго мога да те посъветвам.
Просто прави всичко, което мислиш, че ще ти помогне!

Ще ти дам и няколко цитата, надявам се да ти вдъхнат надежда!

"Когато гъсеницата си помисли, че светът свършва, се превърна в пеперуда. "
Барбара Хайнс Хаует

"Пропуснал съм над 9 000 изстрела. Загубил съм почти 300 мача. 26 пъти ми се доверяваха да направя финалния и решаващ изстрел и съм пропускал. Провалял съм се много пъти в живота си. И точно заради това успях. " - Майкъл Джордaн

"Пречките са необходими за успеха, защото при продажбите, както и във всички важни кариери, победата идва чак след много трудности и безброй поражения. " Ог Мандино

" Щастието се дава на онзи, който много се труди " Леонардо Да Винчи.

"Никой не може да се върне назад и да започне ново начало, но всеки може да започне днес и да направи нов край. " Мария Робинсън

3.   Прави нещо различно!

4.   Бях в същото положение, оправих се с ДЕАНКСИТ. Цяла година обикалях по доктори, един изписва едно, друг друго и на парцал ме направиха, съвсем ме объркаха, мислех от прозореца да се хвърля, толкова зле станах. Накрая силно взе да ме боли глава и отидох при невролог(за главата), разказах му цялата си история, казах му, че в работата имам много неприятности, от които започна проблема ми. Изслуша ме много внимателно(беше възрастен лекар, с голям опит), каза да спра всички лекарства които са ми изписали до него момент и ми изписа Деанксит. По негова заръка го пиех-сутрин и обед по едно хапче, вечер -не( за да се спи спокойно, а организма да преработи предните две). Отначало нямаше бърз ефект, но аз повярвах на този лекар, вдъхна ми вяра, че ще се оправя и аз продължих да ги пия, както той ми каза. Едва след две седмици, взех да чувствам просветление на разума си, взе да ми става по приятно, по весело. Бавно започнах да излизам от черната дупка, в която попаднах. Правех грешка, като малко ми просветнеше, спирах да пия лекарството, а то не трябва да се спира така. Лекаря ми каза, че трябва да го пия поне няколко месеца и чак тогава да се спре постепенно. Послушах го, пих го 3 месеца и след това започнах спирането му. Близо месец вземах само по едно хапче на ден, после започнах през ден, после през два и т. н, докато съвсем ги спрях. Всичко мина добре. Това беше преди 12 години и вече не се е повторило. Депресиите се появяват, защото в организма намалява нивото на хормона Серотонин, който регулира нервната система. При неговият недостиг, тя се разцентрова и се получават депресии. Целта на лечението е, да се натрупа Серотонин в организма. Добър начин е, да се стои дълго на слънце. Вече то е в изобилие, стойте повече на светло и яжте много еко зеленчуци и плодове. Успех авторке, на 100% ще се оправиш, гарантирам ти това. И аз не вярвах, че ще се оправя, смятах се за безнадежден случай, но ето, спасение има. За депресии не ходете при психиатри, те лекуват по методите за тежки психични разстройства, а това ни превръща в...! Моят съвет: отиди при невролог и го попитай за Деанксита. Много мек антидепресант е и не ми вредеше да работя и шофирам. Нарича се, розовото хапче на щастието, защото възвръща щастието на хората.

5.   Здравейте,

Бих искала да споделя с вас моя проблем.
Ноември месец спрях да работя, работех за Конвърджис. Очевидно нивото на моята незаинтересованост към работата ми направи така, че ме съкратиха. Знам, че трудно се намира работа и че сигурно нямам право да съм капризна, но искам да отивам с желание на работа. Образованието ми няма нищо общо с ИТ сферата, с изцяло хуманитарен профил съм, бих искала да работя нещо, което поне в минимален аспект да е близо до мен. Вярно е, че получавах добри пари, но не бях щастлива, дори с абсолютен ужас отивах на работа...
Майка ми ми говори непрекъснато как не съм искала да се изтормозя и колко съм се била пазела да не се изморя и трябвало да работя въпросната стара работа. Ами не искам!!! Трябвало да не съм мързелива и да не се глезя, а да работя за повечето пари пък в свободното си време да съм правела каквото искам. И какво толкова и било лошото и гадното на работата ми, че не съм искала да я работя. И сега съм си била виновна, че не мога да си намеря работа, че не се представям добре, че съм била свита и умряла, а не нахъсана. Според майка ми съм мързелива, не постигнала нищо, по цял ден съм лежала под юргана, а трябвало да си работя старата работа. Само тя била човекът, който ми казвал истината такава, каквато е и никоя от моите приятелки нямало да ми каже истината. Добре, как да съм мотивирана да работя нещо, което не обичам??? Пак казвам сигурно и в мен е вината, обаче дори и получаването на много пари не ме прави особено щастлива.

6.   Здравейте, аз имам дългогодишен опит в борбата с депресията. За мое огромно съжаление депресията ми рецидивира (повтаря се), почти всяка година в продължение на 15. Пропускала ме е 3 пъти. Всяка година есенно или зимно време депресия. В началото бяха по-леки, но последните години продължават по 7-8 месеца. Пил съм какво ли не, но последните години не се повлиявам от лекарствата. Сега отново съм в дупката и съм меко казано обезсърчен. Всяка депресия протича строго индивидуално. Някои имат една и не ги повтаря, други нямат този късмет. Толкова пъти съм водил битката с депресията, а когато дойде пак съм като малко дете, неможещо да се бори. Пречи ми на всяко едно отношение в живота, работа, любов...... но не се предавам, нямам избор. Когато съм добре съм много кадърен, борбен и социален човек. Мечтая си да ме пропусне за 5 години, за да мога да си осигуря бъдещетно. Мисля, че Чърчил беше казал "Никога, никога, никога, никога не се предавай".

7.   Ами, изглежда, че трябва да намериш източника на депресията и да му противодействаш. Така де, все трябва да има нещо, което те дразни, тормози и потиска. Може би, трябва да захванеш с нещо, което ти харесва и ти доставя удоволствие.

8.   Пишеш само следствието, но не и причината, какво те мъчи толкова, защо не можеш да се радваш, кое те потиска.....все има причина. Толкова ли са големи проблемите или просто не знаеш какво искаш, добре е ако искаш да дефинираш сама нещата или просто да разкажеш тук. Така имаше тук една история за едно момиче, което е отчаяно, защото не било прието в Х, а в У университет в чужбина и това не са проблеми, но просто понякога човек не осъзнава какво има. Добре са те посъветвали да четеш повече и аз приветствам, добре е да се огледаш около себе си и да видиш колко по-зле има от теб и да погледнеш по-розово на живота, ако не си харесваш работата намери начин да я смениш, ако хората около теб те потискат търси нови познанства, ходи на спорт, танци, направи нещо за което винаги си мечтала, ако можеш да си позволиш пътувай дали из България или до съседна държава това ще ти се отрази положително, но най-вече намери причината за терзанията си. Срещни се с психолог, лекарствата не решават проблемите, виждам, че си преминала на медикаменти, които в дългосрочен план сама можеш да си отговориш дали са добри за здравето ти. Ако не си промениш мисленето, медикаментите няма да ти помогнат. Лично аз съм за хомеопатията и определено има много добро действие, но ако приемаш този тип лечение. Консултирай се със специалист, но ако сама не пожелаеш да излезеш от това състояние, няма кой да го направи заради теб.

10.   Форума е създаден да помага на хората, а не да получават упреци. Който не може да помогне, поне да не вреди с ненужни коментари и съвети. Явно е, че повечето, които дават съвети, авторката да се вземи в ръце, авторката да чете, авторката да си прави екскурзии и т. н., не познават какво е това депресия. Хал хабер си нямат от това състояние, затова така и разсъждават. Дано не ги спохожда, но човек в депресия е като в блато, прави опити да се спаси, съзнава опасността, но не може да излезе. Някои си мислят, че като Робинзон, могат да се хванат за косите и да се спасят от всяка ситуация. Депресията не е каприз, не е прищявка, която с лека ръка може да се промени. Само който е бил в такова състояние, може да разбере авторката. Депресията не е органично заболяване, а силно разцентрована нервна система и не може с баене и наставления да се центрова отново. Да, може и без лекарства да се оправи, но това ще й коства доста време и мъки през него. Като всяко заболяване, наистина трябва да се търси първопричината довела до заболяването. Но не всеки може лесно да напусне работа например. Ако работата е добра, а има лоши колеги, които тровят атмосферата и създават проблеми, какво да се прави? Да се напуска заради такива ли? Щом мозъкът ни, когато е напрегнат от лошо настроение, не е в състояние да произведе достатъчно количество Серотонин, хормон който поддържа нервната система в равновесие, ние трябва да му помогнем в нужда. Как? На първо място, със повече стоене на слънце(светлината стимулира производството на хормона Серотонин), това и самата депресия ни кара да правим, аз почти не можех да стоя затворен в стая, все навън ми беше по леко. Вътре сякаш въздух не ми стигаше. И аз съм привърженик на хомеопатията, но повярвайте, депресията е много неприятно състояние, може да те подлуди, не случайно в това състояние има най много самоубийства. Човек става неадекватен. За хомеопатията трябва дълго време, а депресията не се търпи, затова се включва и по тежка фармация, но не и атомните средства на психиатрията, те не са за депресии.

11.   № 5 не разбрах дали си авторката или не, но майка ти, можеш само да и "благодариш" да подкрепата. Аман от комплексарки /визирам майка ти/ и ме извини за това, който считат, че трябва да вървиш по отъпканият път и да търпиш, защото ще вземеш някакви пари, с който ще се издържаш до края на месеца. Напротив поздравявам те, че си взема това решение, но не укорявам, че си се "скрила под юргана", защото не го заслужаваш. Седни и напиши на един лист, какво те прави щастлива, какво искаш да работиш, къде искаш да работиш, огледай се за такива фирми, дори и да нямат обяви влез в страницата им и си изпрати св-то. Моя позната имаше подобен проблем с майка си, на всичкото отгоре, че повръщаше от стрес, че отива на работа и майка й, я ковеше, че причината е в нея, с тази разлика, че през мирогледа на майка й, ако си съвестен, упорит и работиш усърдно, ще те забележат и че преуспееш, да ама живеем в България и много добре знаем как стават нещата. Е осмели се да напусне, стоя без работа, майка й я мачкаше всеки ден, дори не осъзнавайки какво прави. Е намери си друга работа, много по безинтересна, дори скучна, но спокойна. Има възраст до коягто родителите могат да се месят, после е добре да поставиш границата, понякога прекаляват, уж правейки всичко за доброто на детето, но всъщност много вредят. Търси си пътя!

12.   Аз съм горе-долу като теб.. не помня дори кога започна .. преди две или три години.. но знам че със сигурност беше преходния период към зимата.. всичко ми беше мрачно.. стрес.. депресия.... беше отвратително.. бях меланхоличен... нищо нямаше значение.. всеки ден едно и също.. пих "валериан" .. но май нещата станаха по зле.. започна да ми се спи през деня непрекъснато и нямах никаква енергия.. и всички занимания (трениране..рисуване) ги спрях.. за сметка на това стреса изчезна на пълно?! Не знам как но не ми пука за почти нищо.. сега съм в някаква лека меланхолия и депресия.. предпочитам си стреса пред този "ад" на беземоционалност и нищоправене...

Препоръчвам ти да мислиш позитивно! Не подминавай препоръката ми ами го направи! Когато ти се случи нещо лошо си мисли за позитивната страна.. не приемай медикаменти освен натурални.. витамини или нещо такова.. имаш си приятел.. не знам как може тогава да си в депресия.. аз нямам никого.. и макар че пак съм на ръба на психозата.. се чувствам "депресирано-свеж" проблема ми е меланхолията.. може да е нещо от хормоните.. така че спокойно.. ще отмине.. не спомена годините си но съм сигурен че си в период на пубертет.. и нищо чудно.. спокойно ще се оправим.. :) Времето лекува.. само трябва да имаш търпение.. и да действаш също.. за да ускориш процеса на излизане от това буксуване на едно място.. :) Успех.. дано поне ти се справиш..

18.   От авторката
Благодаря на всички за съветите! Мъча се и се боря, но уви не отминава това състояние. Не се чувствам добре в кожата си и това е, не мога даже да обясня защо :(((((((((( Приятеля ми ме обича и подкрепя, но аз съм на моменти. На моменти ми просветва и започвам да действам, но минути след това пак ми става тъжен и отегчителен живота. Не мога даже да го опиша с точност. Имам чувството, че няма какво да правя през деня, защото нищо не ми се прави. Ходя на работа с нежелание, всеки ден е един и същ. Много малко неща ме разведряват, абе изобщо не знам как ще се справя с това... Много ми е кофти. Пия си лекарствата, но не знам дали помагат. Като стане много напечено пия атаракс и така... Не знам какво да правя. Приятеля ми ме съветва да уча нещо ново, но това ме стресира, като трябва да го правя, не знам защо. Страх ме е да карам кола, да започна да правя нещо ново и изобщо да правя нещо, което скоро не съм правила. Помогнете какво да правя??? Обхваща ме страх, не само депресия. :(((((((((((((((((

19.   №10, ако те дразнят колегите ти и те натоварват, както си дала пример и това те довежда до депресия, причината си е точно в твоето възприемане но това, което се случва около теб. Първопричините за заболяването депресия могат да се открият с помощта на психолог, защото някои от тях се крият години назад във времето и няма как сам да стигнеш до тях. Депресивните състояния се дължат и на вътрешен конфликт - правиш неща, които са въпреки теб и компромиси, които не бива да правиш. Резултатът е депресия. Така че точно от теб зависи доколко ще затънеш. Лечението е в ръцете на болния. Това е. А част от него е промяната на мисленето и нагласата към света изобщо. Това е трудното при болестите на психична основа - промяната, която болният трябва да извърши със самия себе си. Няма доктор, вълшебно хапче или психолог, който да я свърши, те могат само да бъдат патерица, но дотам. Липсата на серотонин или хормона на щастието си зависи и от теб... :)

20.   От номер 1 И аз съм в подобно състояние и вече излизам. Какво да ти кажа- борим се и това е! Човек има силата да се справи с това! Разговорите с психолог ще ти помогнат! Казвам го от личен опит. Скъпо е, но колко струва щастието? Познавам един, който работи онлайн - Цветан Иванов се казва. Фокусирай се най-вече върху вътрешната си промяна! "Вместо да се оплакваш от тъмното по-добре запали свещ" Будистка поговорка. Аз днес отивам да изкача един връх, това ме зарежда с енергия и ми помага в срещу депресията. А ти какво ще направиш днес за щастието си? Когато се движи тялото произвежда ендорфини и щастието ти се увеличава, характера също! Успех ти желая!