Споделена история от Здраве

Схема за спиране на антидепресанти
Здравейте, моля да пишат хора, които имат опит със спирането на антидепресанти по лекарско предписание! Интересува ме как точно става. Отиваш и ти казва от утре не пиеш нищо, след като вече дозата е намалена или се пият през ден и тогава се спират? Има ли някаква програма за спиране? Чувствам се добре, намалих ги, спрях единия и вече така 8 месеца, а доктора все казва да ги пия още и още. Искам да попитам и налага ли се правенето на някакви изследвания например за черен дроб и т. н.? И най вече някой приемал ли е друго лекарство, за засилване на ефект от спирането?

Коментари

1.   Не знам какви точно антидепресанти пиеш, но явно някаква комбинация. Мога да споделя как спрях антидепресанта Деанксит. Когато го ползвах( това беше много отдавна), тогава не знаех как се спира, а и никой не ме е посъветвал. И аз като тебе, като се почувствах добре, захвърлих хапчетата. Да, ама не, само след седмица старото състояние се връщаше. Пак започвах с хапчета и така няколко опита. Съвсем случайно, инстинкта ме насочи да си направя схема за намаляване. При начално ползване, схемата беше, сутрин едно, обед едно, вечер не вземам. Когато реших да ги спирам, започнах с дозата, на ден само по едно сутринта. Така една седмица. Следващата седмица, по едно през ден. През третата седмица, по едно на два дни и т. н. Накрая профилактично, по едно хапче на седмица, така няколко седмици и от тогава нито хапче, дано не се налага. Минаха вече над 12 години. Не знам дали при тебе ще помогне тази схема, но дано скоро се отървеш от хапчетата. Успех!

2.   Докторът ще ти казва да ги пиеш, защото трябва да има продажби. Дистрибуторът знае как да стимулира тия дето му увеличават продажбите. В Америка половината население пие хронично антидепресанти и няма никакво спиране. Дотолкова е станало масово, че фекалните води бъкат от антидепресанти, които след това попадат и в океана. Така и рибата, която ядеш е пила антидепресанти.

3.   еми всеки реагира по различен начин - зависи от продължителността, дозата, вида на самото лекарство
За да не се стресира много организма е по-добре - > по-бавно на малки стъпки. А и понякога могат да се изписват заместители, ако има много силни абстинентни прояви

4.   За съжаление съм пил много такива гадости. И в момента са ми яко зле нещата, но НЯМА да погълна нито хапче и по-добре да се овеся на някое въже от това да ми причинят това.

Всичко това е един скапан измислен кръг.

Запомнете ми мисълта и някой ден ще се сетите. повярвайте ми.

пълно е с буклуци(хора). Персоналът в болница(психиатрия) ти казва дошъл си тук да пиеш хапчета ако не пиеш къш. Пиеш хапчета ужким си бил добре и после така наречения личен психиатър те лъже всеки божи път как ще спреш хапчетата и накрая ти казва - трябва по едно на ден да си пиеш цял живот. Това след години агония и мисъл как ще си свободен, нормален и добре.

Никога!

Хапчетата не оправят нищо ама нищо друго освен химичния баланс в мозъка. След спирането им знаете как е.

Аз като дебела глава казах от утре няма и няма да пия повече тези лай**. Спрях ги и едвам се освестих - лошо ми е, лошо ми е и това е.

То и като почва човек да ги пие седацията е чудовищна при някой. Повръщане задължително. Като те ударят нервите усещаш че ако станеш да направиш 2 крачки ще паднеш като пияндурник. Е как да ходя на работа като 2-3 пъти през деня ще повръщам. Върху някой клиент ли да повърна? !

Стойте далече от тая пумия и да това е бизнес!!!

5.   До номер 1: Пия стимулатон от 50 мг по половинка сутрин. При мен всичко отшумя бързо и нямах почти никакви странични ефекти от лекарството в началото.

6.   Добре е да се знаят имената на антидепресантите, комбинациите с други лекарства и дали пиеш алкохол с тях. Имай предвид, че ако имаш наклонности към самоубийство, спирането на лекарството може да се окаже фатално.
Особено внимавай с бензодиазепамите. Там е добре дозата да се намалява над един месец. За другите е поне седмица, с постепенно намаляване на всеки 1-2 дни. Но аз не бих го наравил ако нямаш лекарско съгласие. Ако не си доволна от този лекар, просто го смени с друг.

7.   Добре е да се знаят имената на антидепресантите, комбинациите с други лекарства и дали пиеш алкохол с тях. Имай предвид, че ако имаш наклонности към самоубийство, спирането на лекарството може да се окаже фатално.
Особено внимавай с бензодиазепамите. Там е добре дозата да се намалява над един месец. За другите е поне седмица, с постепенно намаляване на всеки 1-2 дни. Но аз не бих го наравил ако нямаш лекарско съгласие. Ако не си доволна от този лекар, просто го смени с друг.

8.   Мен пък антидепресантите ме изкараха от най-голямата дупка в живота и затова завинаги ще съм благодарна и на хапчетата, и на лекаря ми! За всички такива хапчета, лекуващият трябва да ти даде схема как да ги спреш, а и също така да те наблюдава през този период. Не трябва да се бърза. По принцип в листовките на тези лекарства пише, че дозата се намалява постепенно и може да отнеме седмици или дори месеци, за да се спре напълно. Също така е голяма грешка да ги спреш в деня, в който се почувстваш по-добре. Трябва да имаш достатъчно време да укрепнеш и да превъзмогнеш състоянието си, не става от днес за утре.

9.   №4, явно ти по рождение си такъв "Аз като дебела глава казах от утре няма и няма да пия повече тези лай**. Спрях ги и едвам се освестих - лошо ми е, лошо ми е и това е. " Затова и страдаш, а искаш и други да страдат. Ако някой ми разказва за депресии и антидепресанти, може и да не му повярвам, но аз съм изпитал всичко на главата си. Бях в страшна дупка, бях в ада, бях стъпил вече на перваза на прозореца, но някаква неведома сила ме спаси, тогава потърсих помощ от психотерапевт. Изписа ми толкова силни лекарства, че ме превърна в парцал. Станах още по зле, обикалях разни лекари, но полза никаква. Заболя ме силно глава и отидох на невролог, той ми изписа Деанксита и това беше моето спасение. Не е вярно, че хапчетата не помагат, помагат, но трябва да попаднеш на точните. Аз попаднах на точните и трайно се поправих. Авторке №1 съм, не ми е познат антидепресанта който са ти изписали, но щом ти е подействал бързо, вероятно е добър за твоят случай. Следвай схемата за постепенно намаляване и ще си ОК. Например може да опиташ, седмица по половинка през ден, после през два, после през три и т. н. Няколко седмици по половинка на седмица и накрая ги спираш напълно. Не слушай такива като №4, те за себе си не са полезни, а камо ли да помогнат на някой друг!

10.   Номер9: Отново благодаря!!! Вчера имах възможност да го говоря с един фармацевт и нещата ми станаха още по ясни. Просто при положение, че ги пия Ноември 2016, а съм напълно добре от някъде Януари, не виждам смисъл да ги пия още толкова време.

11.   Авторке, твоя воля, щом се чувстваш добре, това е прекрасно, дано не ти се налага да се сещаш за антидепресантите!

12.   До номер 1. Деанксит не е антидепресант!

13.   12, а какво е, щом за това се употребява -"1. КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА ДЕАНКСИТ И ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА
Деанксит принадлежи към група лекарства, които действат като облекчават симптомите на потиснато настроение.
Деанксит съдържа комбинация от две активни вещества - Флупентиксол и Мелитрацен. В комбинация тези активни вещества представляват продукт, който притежава антидепресивни, анксиолитични и активиращи свойства.
Деанксит се използва за лечение на тревожност; депресия; психосоматични разстройства, придружени с тревожност и апатия.
Вашият лекар обаче може да Ви предпише Деанксит и с друга цел. Попитайте Вашия лекар, ако имате каквито и да е въпроси свързани с това, защо Ви е бил предписан Деанксит.

14.   Помагат на като станах по добре ги спрях постепенно!
Може да ги замените с пол ксамакс само вечер.!
Успех

15.   Най важно е, да се спират постепенно, даже и да се чувстваш добре. Пробвано е върху себе си. Когото се почувствах добре, веднага ги спрях и само след два дни депресията се завърна с по голяма сила. Тогава доктора ми обясни как да ги спра и всичко мина добре. Намалявах ги близо 2 месеца. Първо намалявах дозите, после удължавах времето и така стана, че вече 40 години нямам нужда от антидепресанти.