Споделена история от Здраве

Странна неприятна миризма там долу
Здравейте! Имам доста деликатен и може би за някои отвратителен проблем,но вече почва да ме притеснява. Пиша тук поради факта, че е анонимно, както и мисля че ще се намери кой да ми помогне... А най-главната причина е тази, че в никакъв случей не ми се ходи на гинеколог засега понеже не го смятах за кой знае колко сериозно,а и е малко срамно...

Проблемът е там, че от известно време усещам странна миризма, идваща от половите ми органи... Проблемът в никакъв случей не е в хигиената... Изкъпвам се, и след няколко часа започва да се появява... Зачудих се дали нямам някакво възпаление или странно заболяване, защото проблема очевидно е здравословен...немога да се сетя за друга причина... Също така предполагам,трябва да спомена и че досега не съм имала такова нещо..Досега всичко си е било нормално.Поне на мирис:) . Малко съм уплашена, затова ще чакам мнения... Особено ако се намери и по-компетентно,медицинско такова... :)

Може би трябва да спомена че се появи известно време след като започнах от време на време да преспивам с едно момче, но го познавам добре и той спазва нормална хигиена и така нататък... За половия му живот незнам. Незнам дали проблема може да е от него,но реших да споделя. Това нещо вече започва много да ме дразни (не че миризмата е силна или нещо,но просто не бих искала да я има! ) Не е нормално... Затова много моля ако някой е по-запознат по въпроса от мен да отговори... :( Изобщо не обичам гинеколози! но ако се наложи ще отида....

Това е от мен. Благодаря!

Коментари

1.   Вземи си ежедневни дамски превръзки с аромат и ги сменяй като усетиш миризмата.
Трябва да отидеш на специалист - той ще ти каже най добре.

2.   АКО СИ ПРАВИЛА АНАЛЕН И СЛЕД ТОВА ВАГИНАЛЕН СЕКС МОЖЕ ДА СИ ПОЛУЧИЛА ИНФЕКЦИЯ.ОТОДИ НА ЛЕКАР.

3.   Може да имаш някакви гъбички или нещо подобно. Трябва да идеш при специалист. Може все пак да си купиш калиев перманганат от аптека. Той е на прах, лилав и мн. цапа. Разтваряш малко в топла вода , докато добие бледорозов цвят ( да не е наситен разтвора, внимавай), после си правиш вътрешни промивки с дамски тоалетен душ. Веднъж дневно примерно. Ще се махне миризмата.

4.   Ако правиш секс без презерватив и много други неща могат да ти се лепнат,вземи си клотримазол вагинални глобули,около 5 и нещо до 6 лв е кутията,там си има упътване ,ако искаш виж в интернет какво пише за него,може да ти помогне.От някои храни също се получава специфична миризма,например от скумрията,лукът чесънът,не изпускат някакви сокове и не знам защо при нас жените се отделят и отиват точно там и започва да мирише.Ползвай лекарството най малко 8 дена, и не прави секс докато не спреш лекарствата,взимат се без рецепта,само за него знам че е без рецепта

5.   Ароматизираните превръзки няма да ти помогнат, ами вземи задължително да отидеш на гинеколог. Имала съм този проблем преди години и помня, че лесно го излекувах, но след прегледа при доктора!!! Ако не отидеш може и да се задълбочи.

6.   Не си прави експерименти със здравето си! Миризмата може да е симптом на венерическо заболяване!

7.   Да , май ще се наложи... Това се случва когато не съм неразположена. Пак казвам хигиената ми е отлична, затова се притеснявам че е здравословно.... но какво точно може да е... Изпитвам неприязан към гинеколози, затова се съветвам тук, но май скоро ще посетя такъв :(

8.   Имала съм абсолютно същия проблем. Наличието на нетипична миризма идваща от влагалището е сто процентово тип инфекция, като най-често срещаната е гъбичната каквато имах и аз. Хич не се помайвай, веднага отивай на гинеколог. Не разбирам от какво се притесняваш, жена си и е задължително да посещаваш гинеколог, особено след като водиш полов живот.

Прегледа представлява взимане на цитонамазка, което е секрет от влагалището и толкова. Дава се в лаборатория за изследване и се установява проблема. При мен лечението беше един курс с антибиотик и витамини. Ако твоите гъбички са такива, които се предават по полов път, задължително информирай момчето за което говориш, защото и той трябва да се подложи на лечение. В противен случай, ако ти се излекуваш и евентуално решиш отново да обмените ласки, то той моментално ги предава на теб и така докато свят светува :) И отново ще ти го повторя, не се бави а отиди да те прегледат. Наистина отиди! Дано да съм ти била полезна!

9.   Някакъв сърбеж на същото място имаш ли?
Зачервявания?Ранички?
Възможно е да имаш гъбички.Пробвай да се подмиваш със сода,разтворена в топла вода в продължение на седмица,две.Опитай и клотримазол!
Не се мий с обикновен сапун!
Ползвай интимен душ гел!Подмени принадлежностите за епилация!Ползвай презервативи по време на секс!
Недей да носиш прашки!Не са препоръчителни,тъй като от тях по-лесно се разпространяват инфекциите от ануса към влагалището.Ако това не помогне,иди на гинеколог!
От лекар срам няма,пък и не си първата,нито последната която го посещава.
Помисли!Има хора с много по-сериозни проблеми .

10.   Гъбички!100 процента!Отивай на гинеколог,защото може да отидат и по други лигавици-уста,очи и вътр.органи-има бързодействащи лекарства за тях!

11.   И аз предлагам да отидеш на лекар .. Няма нищо срамно,пред доктор и поп срам няма :)

12.   Благодаря много на всички ви за мненията и помощта! Прави сте трябва да се отиде на лекар. Мисълта ми беше такава че досега не съм имала такива проблеми и не го мислех за достатъчно сериозен. Та помислих че може да обменим опит,да разбера от какво е и евентуално да опитам някой бабешки метод и да избегна лекаря. Но няма да постъпвам детски. Възможно най-скоро ще си запиша час за другата седмица! В момента съм неразположена,надявам се след няколко дни да не е прекалено късно... Може би ще пробвам и методите, които сте предложили.
Още веднъж Благодаря Ви ! :)

13.   Здравейте! Искам да ви попитам дали ще ми навреди, ако си измия вагината със сребърна вода? И аз усещам някаква леко гадна миризма отдолу дори и като току-що съм се измила. Чух, че сребърната вода убива над 650 вида бактерии. Ще ми стане ли нещо на вагината?
Благодаря предварително!

15.   ОПределено ще ти стане нещо - или по-точно НИЩО няма да остане. Не си прави експерименти, а иди на лекар. Среброто е силен бактерицид и унищожава всичко. Аз така си прецаках носната лигавица с едни сребърни капки, погрешно зписани от лекар. Сега ще си патя цял живот.

16.   Здравейте, може да прозвучи извратено това, което ще споделя, но аз много си харесвам миризмата отдолу. Също така си обичам миризмата на потта. Много ми харесва.

17.   Здравей, и аз имах този проблем и съм с отлична хигиена. Мия се всеки ден и ползвам ежедневни превръзки. Когато отидох на лекар ми казаха, че съм прекалила с хигиената и да спра да ползвам за известно време интимни гелове спрейове и т. н. Казаха ми да се мия с вода и може малко хлебна сода да разтворя в нея. :)

22.   Неприятната миризма не е гъбички, а гарднерела, която се предава по полов път и има миризма на развалена риба. Лекува се само с антибиотик и допълнителни глобули. Непременно лекар!

24.   Аз имам абсолютно същия проблем. това с развалената риба. много се притеснявам! А и не винаги ползвам презерватив. също и паркнйорите ми не са малко. Възможно ли е да съм болна от нещо сериозно?!

26.   Получава се когато нивото на киселинност в организма се повиши. Следователно предполагам че ядеш безсолно и доста често някакви плодове или вероятно зеленчук било морков или краставица, които не е на салата. Пии Сода бикорбонат, мултивитамини и яж поне около половин лъжица сол на ден - на салата. Възможно е на кантара да качиш около половин килограм заради задържането на вода. Това е ако нямаш гъбички иначе се пие и дезинфектант- какъв точно ще ти предпише лекар- 11 капки разтворени във вода сутрин на гладно и вечер преди сън.

27.   Спрете за известно време употребата на интимни гелове и ги ограничете ако може,тази неприятна миризма се дължи на прекомерната им употреба.

28.   Здравейте на всички. Влязох в този форум защото имам подобен дори бих го нарекла същия проблем. Изминалия четвъртък започнах да усешам отвратително неприятна миризма от там долу. На следващия ден ми дойде цикълът и аз се поуспокоих, защото помислих, че миризмата се дължи на това. Докато бях в цикъл миризма нямаше, но от вчера миризмата се върна.... Аз също спазвам отлична хигиена, не използвам бельо от фалшиви материали, къпя се два пъти дневно, не се скъпернича за козметики... Моля Ви предложите ми вариант, който не изисква ходене при генеколог за една седмица, , защото съм извън страната и това няма как да се случи в момента... Аз също водя полов живот, , , , но подобна миризма усещам за първи път... Също така съм и редовна при генеколога ми и той не е откривал досега проблеми...

29.   Имам абсолютно същия проблем, след празниците ще отида на гинеколог.. но съм сигурна, че не са гъбички (поне при мен) защото при тях има нечовешки сърбеж.. аз не си правя експерименти.. не слушай кой какво ти казва, отивай директно при гинеколога.. срам не срам това е.. защото ако продължаваш да протакаш така нещата може да стане по-зле.. Успех!

30.   Аз като се надуша се къпя!
За много години!

32.   Към номер 30 -прекалено иронично и ниско!

36.   Здравейте. Вчера вечерта правих секс с жена без презерватив и много и смърдеше влагалището. Всичко стана толкова бързо по време на секса, явно съм бил много възбуден като поиска да я... отначало помислих, че ми е сложила презерватив, после осъзнах, че не е и докато се усетя свърших за не повече от 20-30 секунди. Но като се надупи надуших ужасна смрад отдолу. После тя ми каза, че е чиста естествено и да не се притеснявам. Жената е доста пълна, което ме навява на мисълта, че няма СПИН или поне не е в напреднал стадий. Тя дори и да не пренася зарази, ако миризмата е била от лоша хигиена, може ли пак да ми стане нещо? За момента няма видими поражения по члена и не чувствам нищо необичайно, освен параноята и погнусата която чувствам. Чувал съм, че веднага след секс ако топнеш члена в чаша с ракия убива всички бацили, но нямах алкохол под ръка, а и четох мнения на доктори, че май спирта не е добра идея в случая. Единственото което направих след като се прибрах е да го измия с вода и течен сапун. Не знам дали е от значение, но се намирам в Англия в момента. Тук хората са доста свободно мислещи, например френската любов се прави без презервастив почти без изключение и никой не се притеснява. Даже жената вчера ми каза, че навсякъде може да видиш доктори да се разкарват по улиците, не разбрах какво точно искаше да ми каже. Кажете ми какво да правя, че много се притеснявам. Само компетентни мнения моля.

37.   Ако жената е била проститутка или по принцип е имала леко поведение - най-вероятно развъжда разни полово предавани болести, но СПИН?
СПИН знаят на Запад хората от обща култура, че не се предава с френска (фелацио) и затова не ползват кондоми, но там нямат Хепатит C, защото са ваксинирани. Особено във Великобритания и САЩ тази болест е практически изкоренена, а с това се свършва и твоят най-голям риск - ХЕПАТИТ C
Moже друг вид хепатит да си хванал - това е третият риск
Четвърто ти остават трипер, сифилис и тем подобни....

НО най-вероятно жената просто да не се е мила скоро. На Запад се къпят сутрин, докато българите по-скоро вечер. Ако си правил секс вечер с нея, тя няма как да е била чиста като българката, която след работа гледа да си вземе един душ.
Може да е имала и някакво женско заболяване, но това ти не можеш да го пипнеш, защото при мъжете повечето неща не водят до заболяване, ако си иначе здрав. Малко и ти се е присмяла...може би просто така си мирише - всеки човек си има някакъв аромат. Ако е мирисала на кисело, има някакво женско течение, което обаче теб не може да те засегне.

СПИН като мъж при вагинален секс също е почти изключено да пипнеш. Освен това живеем в 21 век - който днес има ХИВ си получава медикаментите и не е заразен (научно доказано! ). Така например ХИВ позитивни хора си имат здрави деца. Не се говори по темата, за да не спрат хората да ползват кондоми, но все пак на Запад имат хората сексуална култура и ги знаят тези неща.

Ти си се шашнал от незнание и гузна съвест, че си имал рисков полов акт с жена, която не отговаря на идеала за красота.

Съвет - ДРУГИЯ път си носи сам кондом, сам си го сложи на х... и спи спокойно
Не давай да ти правят фелацио без кондом, защото ХИВ не можеш да барнеш, но ти стига някое хепатитче (ОТКАЗВА ЧЕРНИЯ ДРОБ И СМЪРТ), стига някакво триперче, гъбичка да барнеш и ще си навлечеш големииииииии проблеми.
Вероятността да умреш от ХИВ в 21 век е малка, а да се заразиш още по-малка, ако си хетеросексуален мъж и правиш вагинален секс с НЕпроститутки. И вес пак - ползвай си кондомите, защото има болести, които дейстивително могат да те убият - ХЕПАТИТИТЕ и тях ги забравихме нещо

39.   Благодаря ти за мнението, срещата беше организирана малко в последния момент и май не е имала време да се подмие, а и по-пълните по-лесно се изпотяват и съответно вмирисват. Така като се замисля както беше коленичила на леглото може и краката да са и миришели, макар че аз знам как миришат крака и как мирише п... а, не съм вчерашен. Освен това беше и небръсната. Както и да е, искам да си направя изследвания за собствено успокоение, знаете ли колко време трябва да мине след акта за да си направя изследванията и евентуално ако съм прихванал нещо да бъде открито? За СПИН примерно съм чувал, че трябва да минат 2-3 месеца да се открие, някой казват и 6. Аз специално се притеснявам най-вече от гъбички. Пък аз вече допълнително ще търся инфо къде в Англия може да се изследвам по-евтино, ще мога ли да мина по NHS, има ли безплатни изследвания (като такива за СПИН в РИОКОЗ) и т. н.

40.   Ами, Авторе, ХИВ не мирише, хепатит също, а който има сифилис или трипер му е само до секс...
Най-вероятно просто е имала някакво от обичайните женски течения. На Запад е нормално да не са обезкосмени, но си мирише повече. Може и от самата възбуда да е било - знам ли.
Гъбички?
Само при гъбичките от миризливите неща може да те засегнат, останалото само разпространяваш.
Имай обаче в предвид, че често неатрактивните жени спят с доста мъже като средство да се почувстват желани и харесвани.
Много мъже си мислят, че разните му накифлени кукли са лесни, но истината е обратна. Имах подобна съквартирантка - хубавко момиче, но леко пълничко - ами всеки петък си докарваше ново момче, а през седмицата имаше пък женен любовник :)
Не се бъзикам, но дори е можело да мирише на спермата на твоя предшественик ако не обича много кондомите.
Това е гнусно, но не е незравословно. Споко ха ха ха, не можеш да забременееш!

Абе, човек, ползвай кондом - ГНУСНО Е, остави ти болестите - те са 1 на 1000. ГНУСНО!

А, ако си спал с нея дори предишния ден пак без кондом - може и собствената си сперма след 1 ден да си помирисал и да си се отвратил.

42.   И пак съм 41 (предполагам, де). Хепатит Ц не се предава по полов път!!! Да, хепатитите, особено Б и Ц могат да убият, но е малко вероятно, особено сега, след откриването на новата терапия, която ще замести интерферона.

43.   Добре, благодаря ти и на теб за мнението и съветите, някой ако може да ми каже за изследванията нещо. Кога, какви, къде?

44.   Болестите били 1 на хиляда??? Ооо тук много може да се спори. Една Клебсиела или коли бактерия, може да докара на мъжа такива проблеми, че да не забравя никога де го е хванал.
Кандида няма неприятна миризма.
Авторката е с бактериална инфекция най - вероятно. Гинеколог микробиология с антибиограма. Това е единствения начин. Ни сода, ни дявол помага.

45.   Ооо, вие сте се сетили да коментирате. Темата е от почти 5 години. 100% съветите ви вече не и трябват на жената.

46.   Здравейте, виждам че темата е доста старичка, но ако все още някой следи, може ли да ми помогне... Имам си сериозен приятел, последните два пъти като правихме секс, усетихме някаква странна миризма от мен, не че е по лоша, но по -натрапчива, досега никога не се е случвало, и двамата спазваме добра хигиена, по принцип миризмата я няма, явно се появява само при възбуда. Ако някой има идея какво може да е, нека пише. Благодаря :)

47.   Здравейте, момиче на 15 съм и от няколко дни усещам странна миризма от влагалището. Водя отлична хигиена и не водя полов живот. Как да се оттървя от миризмата? :/

48.   Здравейте, аз също съм момиче на 15 и не водя полов живот, но усещам много гадна миризма там долу :/

49.   Здравейте момичета аз също имах този проблем с тази интимна миризма бях бременна в 8-мият месец и когато отидох при генеколожката си и казах за миризмата там долу тя ми даде една рецепта отидох до аптеката и взех тези свещички ( Флажил 500мг ) на следващият ден нямах никаква миризма и най добре е да ги използвате вечер когато си лягате много съм доволна препоръчвам ви.