Споделена история от Здраве

Запушени уши
Здравейте,
Днес се върнах от море. Тръгнахме в сряда. В четвъртък, когато отидохме на море, докато се хвърлях под вълните ми се запушваха и отпушваха ушите. Накрая се запушуха и не се отпушиха! Беше ми влязла вода в ухото. Помислихме, че водата на другия ден ще се махне. Така. Не съм сигурна дали се е махнала, но би трябвало. Ушите ми не се отпушиха. Купиха ми тапи за да може да не ми влиза повече вода в ушите, докато съм в морето. В петък вече се разболях. Имам хрема и кашлица и на всичкото отгоре ушите ми не се отпушват. Купиха ми капки за нос. Днес е втори ден, откакто ги ползвам. Родителите ми мислят, че е от хремата, и когато тя отмине ще ми се отпушат и ушите. Но те заглъхнаха повече. Болки не усещам. Усещях в деня, който заглъхнаха, но защото бърках в ушите си с клечки за уши да премахна ушната кал. Правих какви ли не упражнения за да се отпушат, но резултат - никакъв! Купиха ми и фитосвещи, но не помохнаха. Мисля, че имам заболяване на ушите. Много се страхувам да не остана така завинаги. Утре ще ме водят на лекар и дано той да ми помогне. Четох доста статии на хора с заглъхбнали уши, но полза от това нямаше. Навсякъде пише, че трябва да се посети УНГ специалист. Исках да си помогна в домашни условия, но изглежда, че трябва и лекарска намеса. Допълвам - и преди ушите ми са заглъхвали, но после се оправяха с упражнения. Сега много се изплаших, защото никога не ми се е случвало за толкова дълго време. Имам и температура. Утре ще видим какво ще каже лекарят, но реших и аз да пусна статия в случай, че някой тук знае гарантиран лек и хора с проблем като моя да се оправят без да ходят по болници. Благодаря предварително.

Коментари

1.   На мен ми се е случвало. Оправя се с посещение при лекар УНГ. Изненада! Няма друг вариант. :D Голям страх от тия лекари... Отпушването се прави с промивка на ушите. Въобще не боли. Това с клечките за уши е лошо, че си го направила. Лекарят даже ще ти обясни, че с тези клечки само се подсушават ушите, а не се бърка вътре до тъпанчето, защото така вместо да махаш, ти натъпкваш калта още повече навътре, докато стане една плътна тапа, от която не можеш да чуваш.