Споделена история от Здраве

Изключи въглехидратите
Изключи въглехидратите, мазнините, белтъчините. Не яж никаква захар, не яж фруктоза, не яж глюкоза. Спри глутена, лактозата е вредна, брашното е боклук. Не яж месо, от него се разболяваш, дебелееш. Не пий мляко, не можеш да го преработваш, мазно е. Не яж тесто, луд ли си, как ще ядеш тесто, от него ще затлъстееш. Спри и зеленчуците, че може да изядеш някой 'вреден'. От плодовете се пълнее, те са калорични. Не яж картофи, царевица, ориз - та това е нишесте. Медът е сладък, забрави го. Не консумирай никакви яйца, никакви млечни продукти, никакъв калций. Изхвърли маслото, ядките, олиото, зехтина, та това е мазноо. Въобще недей да ядеш нищо. И вода не пий, не се знае от какъв водоизточник идва. Абе и въздух недей да дишаш, че е много вредно.
Ето това ни казва интернет, ето това ни казват медиите, ето това се очаква да правим. Ето това са диетите. Ето това правят момичетата в името на суетата. Ето това ни казва доктора. Ето това ни казват книгите.
Всеки дава мнение, всеки се прави на разбирател, всеки пуска коментари и статии. И ако съберем всичко, в което пише какво не трябва да ядем, излиза, че всъщност, нищо не трябва да ядем. Надявам се, че разбирате, че иронизирам истината, защото съм твърде бясна на хората, които причиняват това на други хора.
Я си яжте, хапвайте си от всичко, че ми писна последователи на гладната мода...

Коментари

1.   Това го кажи на фанатизираните идиоти, които се правят на умни и обясняват кое какво било... айде със здраве и си яжте каквото си искате...

2.   Здравей, бясна и объркана си, защото има противоречиви мнения. Ето ти някои насоки и правила които смятам, че ще ти свършат работа. Първо нещата които трябва да се избягват, защото са доказано вредни - захар, брашна, растителни мазнини с изключение на зехтин, сусамова мазнина, палмово и кокосово масло. Месото и органите, сирената и другите продукти от мляко преминало млечнокисела ферментация и яйцата представляват концентриран източник на множество хранителни вещества и трябва да съставляват основата на храненето. После идват зеленчуците, след тях плодовете и ако искаш малко сурови ядки. Това е. Такъв вид хранене е здравословно и не води до затлъстяване.

3.   Правилно! Само биричка с цаца. Мани ги тея хлебове и води.

4.   А така!! Сипи им...
Съгласна съм... диети -миети... 1 месец се опитвам да пазя диета... хляб спрях, сведох до минимум въглехидрати, после и плодовете трябвало.. абе цял ден на плодове, кисело мляко, месо, зеленчуци... за да отслабна тренирах усилено... в началото добре, но после нямах енергия за тренировките.. че не отслабвах.. добре... отидохме на море, мислех, че там ще напълнея с 1-2 кг тъй като всеки ден щеше да ми е cheat day... баници, палачинки, късни вечери, за 1 седмица ядох всичко което ми се ядеше и... нищо ми няма... даже напротив - отново си върнах мотивацията да тренирам, енергията ми се върна, тялото ми се нормализира. Диети, хранителни режими -пълен bullshit.
Яжте от всичко, когато каквото ви се яде, но в умерени количества, разбира се.

5.   Криворазбраност лъха от теб. Диетата е име, което напоследък бива заклеймявано като "вредно" едва ли не.
Просто си събрала различни течения, тендеции и си получила един образ, който е нелеп.
Диетата главно я ползвам за здравословен начин на живот. Има хора, които са я модифицирали според своите убеждения и мироглед, други за формата на тялото им. Глупаво е да се слагат всички под общ знаменател, не мислиш ли?

Още по-посредственно е да се аргументираш с довода "хапвайте си от всичко", защото не "всичко" е полезно, а това го доказват множество научни и медицински изследвания.

-ketosis.

6.   Аз не съм всички и затова ще дам друг съвет - не преяждайте, но и не гладувайте системно!