Споделена история от Здраве

Повишен тестостерон - момиче
Здравейте, преди 1 седмица ми се наложи да си направя изследване, за да се види дали хормоните ми са на ред, защото имам доста акне, с каквото и да се мажа и да пия не ми действа особено много. Имам много мазна коя и коса. Оказа се че тестостерона ми е над нормата (2-ти). Предписаха ми диане 35 за нормализиране на хормоните, а и за лечение на друго нещо. Трябва да почна да ги пия този месец, когато ми дойде месечния цикъл. От доста време имам косъмчета, където жена не би трябвало да има. Които мога ги махам. Исках да попитам, когато хормоните ми се нормализират дали акнето и омъзняването ще спре, и дали ще продължават да ми изникват тези неприятни косми. Защото не искам след време да се налага да се епилирам и бръсна абсолютно на всякъде. Някои от вас сблъсквал ли се е с някои от тези проблеми, и какво става след като се оправи? Благодаря предварително

Коментари

1.   Здравей, ами аз имам горе долу същия проблем, само дето моят кошмар са космите, а не акнето. :D От малка бях забелязала, че имам повече окосмяване от нормалното, но за разлика от това кожата ми винаги е била чиста. Чак на 17, 18 години започнаха да ми излизат малко пъпки. И аз също като тебе пих диане 35, макар че аз го пих с цел регулиране на цикъла. А за пъпките сякаш не помогна много. Сега пия едни други хапчета, казват се андрокур. Те са за регулиране на хормоните, за елиминиране на мъжките хормони. От тях наистина кожата ми се поизчисти, не че бях няква пъпчива, ама се махна квото имах. Но за съжаление космите продължават да си растат, за тях няма лек. Поне аз не го намирам. :((( Надявам се да съм ти била от полза. :)

2.   Мерси много,поне един човек да отговори на темата ми

3.   Май в пубертета хормоните бушуват и се случва да се повиши тестостерона. А по-мургавите хора са окосмени повече. Има лазер за премахване на нежеланото окосмяване. Пъпките мажи със Зинерит, цинкова паста от аптеката. Може да пиеш и бирена мая. Успех!

4.   Не съм писала на колко съм години, не съм в пубертета. Изпробвала съм бирената мая и зинерит-а, не помага

5.   Имам същия проблем абсолютно същия в момента пия дуфастон вече трети месец за нормализиране на хормоните моя тестостерон е много повишен пробвах да ги премахвам по всякакъв начин и не помага.. няма решение на този проблем супер кофти е.. дори на басейн трябва с цял бански да обличаш и пак се вижда тук там нещо отчаях се направо.