Споделена история от Здраве

Болка след пломбиране на зъб - вадене на нерв?
Проблемът ми е следния. Веднага щом ми пломбираха долния предпоследен кътник с фотополимерна пломба зъбът ми стана супер чувствителен и да не ви казвам какви болки преживях първата седмица. Нагълтах се с аналгини и взема, че спря на 14 ден. И аз вече бях щаслива, че вече всичко се оправи (уж), но ето, че от два дни усещам ужасно остра болка при дъвчене и студено, а минаха 21 дни откакто го пломбираха. На 15 съм и никога не бях усещала болка от зъб и от нищо стана бела. Страшно много съм бясна и ми писна от некъдърници! Тъй като той ми каза, че кариеса ми бил дълбок стигнала ли съм до вадене на нерв? :) И на всичко отгоре имам още три кариеса и не знам какво да правя, ама май е по - добре да не си причинявам болка като я нямам, то и без това в България никой не му пука за теб и само с пари си пълнят гушите. Страшно съм разочарована!

Коментари

1.   Мила, аз вчера ходих да ми пломбират зъб и днес пак ще ходя да слагат пломба. Щом те боли трябва да го извадят, след като го умъртвят. Слагат ти арсен и стоиш 2-3 дни с него и през това време може да усещаш лека болка заради лекарството (Не се тревожи за това). После ти вадят нерва и ти слагат пломба. Ела в Търговище, има страшен зъболекар тук и аз тук си направих зъбите.

М20

2.   Проблемът със зъбите е, че не е като някакво леко нараняване, което най-често се оправя от само себе си, каот подържаш добра хигиена, почивка и правилно хранене. Зъбите само стават по-лоши, затова трябва да търсиш помощ във всеки един момент.
Да взимаш болкоуспокояващи половин месец, с надеждата, че зъбите ти ще се "оправят" е глупава игра с тялото и психиката си. Повярвай ми, каквато и болка да трябва да изтърпиш при заъболекаря, ще е за няколко минути. Ако оставиш зъбите си така, в един момент, ще изпитваш толкова силна болка, че ще искаш да си ги извадиш сама с клещите.

"И на всичко отгоре имам още три кариеса и не знам какво да правя, ама май е по - добре да не си причинявам болка като я нямам, то и без това в България никой не му пука за теб и само с пари си пълнят гушите. Страшно съм разочарована! " - Не мога, да разбера, какво подяволите е съчинил мозъка ти, но те съветвам, да спреш с вякакви болкоуспокояващи, да отидеш на зъболекар, да изтраеш половин час и после ще си много по-добре.
Ако мислиш, че зъболекарят ти е некадърен, смени го. И помни - зъболекарите не са вълшебници, които могат да накарат нови зъбки да поникнат (поне не в близките 10-15 години, но това е друга тема).
Лек ден и отиди на зъболекар.

3.   Към номер две имах предвид, че масово точат пари от здравната каса и си играят със здравето на хората. Обедена съм в това от личен опит и не ставаше въпрос за дентален проблем. В днешно време е трудно да се довериш на някого. Благодаря за мненията - от авторката