Споделена история от Здраве

Чувствителни зъби на 15?
Здравейте! От известно време (няколко дена) изпитвам странна, лека болка, когато ям или пия студено. Миналата седмица бях на зъболекар по други причини и никой нищо нередно не беше забелязал, а мен веднага на следващия ден започнаха да ми изтръпват зъбите.
Възможно ли е да е от притеснение и стрес от училище? Не съм чак толкова панирана за оценки, но напоследък ми се струпват доста неща на главата и съм много нервна.
Някой може ли да ми даде препоръки за някаква паста за зъби или друг съвет, как да спра чувствителността? Струва ми се, че съм прекалено малка, за да имам такива проблеми със зъбите.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   може да е на психическа основа, стрес има пасти за зъби - >>> "сензитив" където пише, търсиш - > те са за чувствителни зъби
иначе трябва да избягваш топло-студено / да ги сменяш последователни /, и много студено или много горещо да избягваш

2.   Аз съм на 16 и съм с подобен проблем. Изтръпват ми и всеки ден ми тече кръв от венците. Взех си четка с по меки косъмчета и се изръсих около 7-8 лева за нея. Не помага. Почва да тече кръв още повече. Опитай с вода. Има на астера и лакалут и още марки. На мен водата малко ми помогна. Почна да тече по малко кръв.

3.   До номер 2
така както описваш нещата - нищо чудно да имаш пародонтоза, трябва ти паста за зъби от типа на ЛАКАЛУТ АКТИВ, или ПАРОДОНТАКС , водата за уста също си я ползвай, но не е достатъчна. Ако имаш зъбен камък - отиди да ти го махнат. Понякога зъболекарят ми изписва и ЕФИЗОЛ за смучене.
Може да се жабуриш с лайка.
С две думи - хубаво е да те види зъболекар, така през нета понякога е трудно, да се определи какво точно му има на човек.