Споделена история от Здраве

Извадиха ми нокътя на палеца
През декември ми извадиха нокътя на палеца на крака (всъщност двата нокътя, защото отдолу растеше друг). Проблемът е, че още изобщо не се вижда нов. Лекарят ми казва, че ще порасне, но пет месеца не са ли твърде много време? Идва лятото, вече ми е топло със затворени обувки, а ме е срам да обуя сандали, защото пръстът ми изглежда ужасно. Ще съм много благодарна, ако някой, на когото са му правили такава операция, сподели след колко време се е показал новият нокът.

Коментари

1.   Като бях на 14 една врата ми мина през левия крак (бях по джапанки) и лекарите ми доизвадиха нокътя на палеца и на мен и бая време беше зле и беше супер болезнено, но някъде помня за 3-4 месеца започна да расте, но половин година по късно се оказа, че е тръгнал накриво и точно когато вече беше почти възстановен (за около 6 месеца), се наложи заради кривото порастване повторно вадене или да ми срежат тънка линия от нокътя встрани, за да почне да расте правилно и естествено се съгласих на втория вариант и ме болеше само 3 дена и сега, две години по-късно нямам никакъв проблем.. Така че спокойно, ще порастне, но внимавай само да не е на криво като в моя случай.. Успех!

2.   На 25-ти Декември миналата година си ударих палеца на крака много лошо, той посиня, наду се, кръв тече... абе грозна гледка!
В крайна сметка нокътя се отлепи, и след седмица изрязах всичко, което нямаше контакт с кожата ми, остана не-повече от 4-5 милиметра нокът. Март месец се наложи отново да изрежа голяма част от нокътя, понеже растеше без да е прикрепен към кожата ми-получаваше се нещо като джобче. Към днешна дата половината нокът вече е на лице и слава Богу си расте този път както трябва.
Иначе, когато бях на 17 за първи път загубих нокът на кутрето, но тогава го прищипах много грозно докато затварях вратата на една кола, и още на същия ден беше паднал. Тогава мисля 8-9 месеца го чаках да израсне. Явно е строго индивидуално.

3.   Бай Тодар: У.. ууужаст.